Dva muly pre sestru Sáru

• Česko Dva mezci pro slečnu Sáru (viac)

Osamelý jazdec Hogan zachráni mladú ženu pred troma hrubými mužmi, ktorí ju chcú znásilnť a s prekvapením zistí, že je to mníška. To je však len prvé z dlhého radu prekvapení, ktoré počas cesty so sestrou Sárou zažije. Sestra Sára, ktorú prenasledujú francúzski okupanti z Mexika, cestuje za stúpencami prezidenta Juareza. Hogan chce zneškodniť posádku jednej pevnosti, ale to len preto, že za ňu od Francúzov dostane tučnú odmenu, polovicu francúzskeho pokladu. Od istej doby totiž pracuje výhradne pre peniaze. Mexickou pustatinou teda putuje desperát a mníška, čudná a nesúrodá dvojica, ktorú čaká mnoho dobrodružstiev a prekvapení. (TV JOJ)

Radiq

Nejdřív to zaujme skvělým Morriconeho úvodním motivem (což samo o sobě je bomba). A pak se na scéně objeví náš oblíbenej Clintonův drsňák s čvaňhárem v koutku pusy. A pak tu máme slečnu Sáru, o které mužu řict, že to je nejlepši role Shirley McLaine, co jsem zatim viděl. Nejenom že se tady ukáže skoro nahá, ale dokonce tenkrát byla fakt hezká. K tomu byla její postava fakt slušně napsaná a zahraná. K tomu inteligentní děj propojenej s mexickejma revolucionářema, zlejma francouzema a spoustou dynamitu. A dva mezci, na tom prvním jezdila a ten druhej byl očividně tvrdohlavej Hogan. Jinak scéna s indiánama mi tam přišla docela navíc... ()

Campbell

Výborný lehce humorný western, s výborným Eastwoodem, ten člověk je prostě dokonalej ve všem v čem se objeví. A Siegel umí nádherně režírovat, což samozřejmě už několikrát dokázal. Jen škoda že MacLainová je tak trochu ve stínu, nýbrž byla celkem pěkná v tom jeptiškém hábitu. Western doporučuju už jen díky skvělému Eastovi. ()

gogo76

Jeden z mála westernov s Eastwoodom, ktoré som donedávna nevidel a hoci som veľmi chcel nebolo kde. Som rád, že sa ku mne dostal a dokonca za super kartónovú cenu. Príbeh nenudí, Eastwood a S.MacLainová v úlohe podozrivo skúsenej mníšky dobre ladia. Táto zvláštna dvojica putuje Mexicom z čoho pramení aj pár vtipných scén. Kapitola sama o sebe je E.Morricone a tradične kvalitná hudobná zložka. Aj keď mám doma snáď 10 cd od Morriconeho, ale motívy z tohto /ale aj mnoho iných/ je ťažké zohnať. Western sám osebe za tri hviezdy, ale super hudba dvíha moje hodnotenie na slabšie štyri. 70%. ()

AGAMENON

Já Clinta prostě žeru, nikomu na světě tak nesednou smradlavý hadry, umaštěnej klobkou a hadžvaňo v hubě, tak skvěle jako jemu, když jej ještě navíc tvůrci dají dohromady s MacLaineovou, není co řešit. Tahle ženská snad nikdy nehrála normální role a v soukromém životě je ještě prdlejší, než postavy které vytvořila ve filmech, což jen trochu bystrému divákovi naznačuje, že s touhle jeptiškou nebude něco v pořádku, ráda pije, kouří a má peprnější výrazy, samozřejmě jenom občas, tajně a omylem. Clint je pořád ten stejnej nemluvnej, mračící se chlap, kterýho nasírat se nevyplácí. Zapálí si jeden malý doutníček, zamhouří oči, vycení zuby a postřílí všechno co se hýbe, tak ho prostě máme rádi. Scénárista ústřednímu partu napsal skvělé dialogy, tudíž poslouchat Clintovo a Shirleynino neustále špičková, je opravdu labužnická záležitost, plus nádherný mexický exteriéry, standartně kvalitní Eníkovu hudbu a povedený dabing (Clinta dabuje Laďa, bez něj není ani poloviční), já sem byl sakra spokojenej. ()

noriaki

Spíš průměrný western z doby Francouzské intervence v Mexiku. Clint Eastwood hraje dobrodruha tak drsného, až je směšný. Hlavní hvězdou ovšem není on, ale skvělá Shirley MacLaine. Největší slabinou je příběh, plyne pomalu a jednotvárně a za celý film se zdánlivě skoro nic nestane. Vše ovšem vynahrazuje závěrečná brutální přestřelka. Hudba fenomenálního Morriconeho zvedá celkový dojem minimálně o stupeň nahoru. ()

• Zpěvák Alice Cooper v roce 2001 vydal album "Dragontown", které obsahuje i píseň "Sestra Sára". Píseň je o jeptišce žijící v hříchu. (Terva)
  • Clint Eastwood o filmu kdysi řekl: „Fakticky je to příběh o dvou postavách, z nichž hlavní je ta ženská a jsem si poměrně jistý, že Shirley MacLaine si toho také všimla. Je to taková Africká královna na Divokém západě.“ (ClintEastwood)