Yongseoneun eupda

V oblasti s minimální kriminalitou je u řeky nalezeno tělo mladé, krásné ženy s odřezanými končetinami. Takto závažný zločin přijíždí objasnit uznávaný soudní patolog profesor Kang. Vyšetřování neobvyklého případu je i výbornou příležitostí pro mladou ambiciózní policistku Min, Kangovu bývalou studentku, která je neustále podceňována svými staršími mužskými kolegy. Spolu s profesorem vytipují okruh možných pachatelů. Podezření směřuje k ekologickým aktivistům, kteří brání stavbě přehrady a tím i zničení okolní přírody. Přehrada však znamená ohrožení i pro místní rybáře. Po zadržení a výsleších hlavního podezřelého začíná mít Min pocit, že s profesorem Kangem, mužem kterého vždy obdivovala, není něco v pořádku.
Příběh vypovídá o věčném morálním dilematu, zda je oprávněné zachránit své blízké, když události s tím spojené mohou ublížit někomu jinému, byť nám vzdálenému. Některé činy projdou bez povšimnutí a upadnou v zapomnění, některé však mohou mít katastrofické následky. (Ketri)

Adrian

Temny, depresivny krimi thriller, plny nenavsti, bolesti, tuzby po pomste a neschopnosti odpustit a zabudnut. Poctivo davkovane informacie, zanrovo herecky dobre zvladnute postavy a postupne odhalovanie zabudovanych twist pointov. Niektore sa daju ocakavat, ovsem ten zaverecny je svojou intenzitou z kategorie finalneho odhalenia v "Se7en". Spatne dava filmu ovela silnejsie vyznenie a spolahlivo zatienuje aj malicke logicke otazniky. [EFM 2010] ()

JASON_X

Slibný začátek aneb kvadratura ženy po korejsku. Ale pak přijde na řadu zdlouhavé a zamotané vyšetřování a okecávání a překrucování a vysvětlování a příběh o křivdě a lži a pomstě a příšerná ruční kamera a jeden příšerný policajt na pěst... Příběh je sice dobrý, ale jeho zpracování je malinko mizerné a odfláknuté. No ale objektivně je to pořád trochu lepší průměr, pomsta je vypečená do křupava a navíc mám pro východní Asiaty slabost, takže dám třetí, i když za tu vyzoomovanou a třesoucí se kameru bych někomu nejradši uříznul hlavu. ()

Rudovous

Pomsta-oblibene to tema korejskych thrilleru. Zajimave - v budhistiske zemi se silnym podilem krestanstvi, ale da se to chapat. Tato pomstychtiva jizda zachazi opravdu hodne daleko. A tim take pro me schazi.To co jsem si u Oldboye a Sedm svym zpusobem uzival je tady sice perfektne do sebe zapadajici, ale uz ponekud vycpele. Jinak, jako detektivka s motivem falsovani dukazu velmi slusne. ()

Pethushka

Asi bych se měla přestat dívat na podobné filmy, protože mám pak výčitky, jak můžu kladně hodnotit filmy s takovým obsahem. Každopádně napínavé to pro mně bylo téměř od úplného začátku. Scénář je propracovaný a na diváka čeká opravdu velké množství zvratů. Rozuzlení je hodně silné. Na konci jsem se samozřejmě neubránila slzám. Herecké obsazení trefné... 5* ()

Sonnik

Bomba! Jižni Korea je pro mě ráj thrillerových detektivních žánrovek. Celou dobu jsem byl spokojen, prostě klasický nadstandartní, skvěle natočený krimi/thriller, ale posledních cca 15min je opravdu silných. Musím dát plný počet, protože inenzita závěru pro mě byla opravdu nesmírná. Někomu to možná dojde v průběhu, mně se to nestalo a jsem tomu rád. "Bolí to, že?" ()