Řetězová zpráva vypráví příběh skupiny středoškoláků, kteří všichni obdrží stejný dopis s varováním, že pokud ho nepošlou dál, zemřou. Zpočátku většina z nich varování ignoruje, dokud dva z nich – Johnny (Cohen) a Dante (Segan), kteří dopis nepřeposlali, zemřou hroznou smrtí. Inteligentní Jessie Campbell (Reed) začne mít podezření, že mezi jejich smrtí a řetězovým dopisem existuje spojitost, a záhy se rozpoutá souboj s časem, při kterém jsou studenti nuceni zjistit, jakým způsobem je vrah sleduje. Obracejí se s prosbou o pomoc na rodiče a policii, ale Jessiině teorii nikdo nevěří až do chvíle, než detektiv Jim Crenshaw (David) zjistí, že je sám štvancem zcela nového hororového zabijáka. Dokáží jeho běsnění zastavit, nebo je jedinou možností přežití přeposlání zlověstného dopisu? (oficiálny text distribútora)

Hyb_rid

Klasická vyvražďovačka bez špetky originality, ač snažící se vypadat cool a odvolávající se na technologie tak by mě zajímalo kdo v dnešní době posílá řetězovky mailem, když je tolik jiných klientů a jak sakra PC rozezná hoax od normálního mailu, že vám to vesele sám oznámí to je mi tedy záhadou ... a jako bonus totálně zprzněný konec ()

solid

Lidi, když jsem viděl trailer na tenhle film v kině před Harrym Potterem 7-1/2 tak jsem se smál, ješte dlouho po tom, co mě dorazil na závěr traileru "nečekaný" název filmu, který vypovídá asi sám o sobě a i o celkové kvalitě tohoto snímku. Ostatně vaše hodnocení stojí za mnou, ikdyž jsem film neviděl a ani neuvidím=D. ()

blackrain

S logikou si nikdo moc hlavu nelámal, taky proč, když měl film pobavit a šokovat. Bohužel nepřišel s ničím novým nebo dokonce originálním. Prostě jde jen o teenage vyvražďovačku, která si nechává otevřená vrátka pro další pokračování, kterého se jistě v blízké budoucnosti dočkáme. Jediné, co považuji za pozitivní, byla věta, kterou pronesl profesor ke svým žákům při vyučování a ta věta zní: "Vaše generace vidí jen pozitivní stránky technologie." Pan profesor měl naprostou pravdu. Všichni jsme závislí na výdobytcích moderní doby. Já si taky těžko představuji, že bych neměla mít mobil nebo nesedět u počítače ()

JASON_X

Vytýkat teenagerské vyvražďovačce to, že je to jen teenagerská vyvražďovačka bez jakéhokoliv vyššího smyslu a myšlenkového přesahu, mi přijde nelogické. A navíc je to můj oblíbený žánr, který mě stále baví. Děj (scénář i zápletka) je ale samozřejmě totálně lobotomizovaný a herecké výkony často hrozné (ale zase mě potěšil vyšinutý učitel Brad Dourif a "Lady Jigsaw" Betsy Russell). Vraždičky jsou ovšem velice nápadité, šťavnaté a bolestivé - roztržení auty, rozfrézování hlavy řetězem, rozšmelcování padajícím motorem, harpunování nerda střešním oknem... Trochu mě tedy nakrklo nemilosrdné vyjebání s divákem na konci, no ale co, dvojka to snad napraví... ()

lennyd odpad!

Mezi středoškoláky se začíná šířit podivná řetězová zpráva - znáte to - pokud ji nepošlete dalším pěti lidem, do deseti vteřin vás přejede letadlo, v opačném případě vám zemře alespoň šest babiček, a po každé z nich zdědíte sto miliónů. Jenže středoškoláci se na přeposílání nevyprdnou, a zprávu posílají dál - a o to je větší jejich překvapení, když každý kdo zprávu dostane, zhyne bídnou smrtí. Jessie Campbell (Nikki Reed) má podezření, že za vším by mohla stát "antitechnická" skupina, která díky znalostem technologií (!) dokáže teenagery sledovat a pak je za pomoci řetězů vraždit ... Někdy si říkám, jestli je mi tohoto zapotřebí? Ač je mi technologie blízká (a troufám si tvrdit že o ní i něco vím), jsem ochoten se nechat unést do roviny scifi, nějakou tu nelogičnost jsem ochoten překousnout (Echelon Conspiracy, Die Hard 4.0), ale čeho je moc, toho je příliš. Tohle je jeden z nejblbějších filmů co jsem kdy viděl (možná úplně ten nejblbější) a vyjmenovávat vše, co se mi na filmu nelíbilo by mi zabralo několik hodin (a stovek řádků). Ale ve zkratce - "geniální" spojení Řetězové zprávy a vraždících řetězů, wow - to muselo někomu zabrat hezkých pár chvil. Hlavní hrdinka už má středoškolská léta hodně dlouho za sebou, a navíc její řešení situace (rozflákat mobil a noťas) je vskutku brilantní. To, že si na jakémkoliv mobilu (a že jsou ve filmu vidět kdovíjaké staré plečky) všichni přečtou krásnej barevnej mail je už pak jen pověstný hřebík do rakve (tohoto filmu)... ()

• Betsy Russell, ktorá vo filme stvárnila seržantku Hamill, hrala aj v snímke Saw (2004). Keď jedna z osôb - Neil (Cody Kasch) - dostane prvý krát email, v pozadí beží práve tento film. (beso74)