Skupina mladých Američanov bráni svoju krajinu pred útokom severokórejských vojakov a snaží sa ukoristiť ich novú tajnú zbraň, ktorou zaútočili na Spojené štáty. Príbeh sa inšpiroval filmom Červený úsvit z roku 1984 s Patrickom Swayzem v hlavnej úlohe... Počas jedného pokojného dňa zasiahne malé americké mestečko v štáte Washington absolútne nečakaná severokórejská vojenská invázia. Akcia agresora sa odohrá tak bleskurýchlo, že obyvatelia nemajú čas zistiť, čo sa vlastne odohráva. Pozorujú len surrealistické obrazy vojenského výsadku nepriateľa, ako ozbrojení vojaci na padákoch klesajú z oblohy na ich mesto. Nevedia, že je to okamžitá odveta za americkú inváziu v Severnej Kórei, ktorá sa odohráva v tom istom čase. Bez varovania sa tak Američania stanú zajatcami a väzňami nepriateľa vo vlastnej krajine. Malej skupinke študentov - patriotov sa však podarí zachrániť pred internáciou. Rozhodnú sa, že si svoju slobodu nedajú len tak vziať a okupačným jednotkám sa odvážne postavia na odpor. Ukryjú sa v okolitých lesoch, trénujú a pripravujú sa na partizánsku vojnu. Ich cieľom je získať novú tajnú zbraň, ktorou Severná Kórea zaútočila na Spojené štáty, oslobodiť svoje mesto a získať späť slobodu. (oficiálny text distribútora)

AlistairMir

Překvapivě dobrý akčňák, kterej za mě osobně nejvíce táhne Chris, kterej tu sice nemá Thorovo kladivo, ale nepřátele se svou "jednotkou" ,složenou z ještě nedávno úplně obyčejných studujících omladin, likviduje i tak ostošest. Pár melodramatických scén tu samo sebou je a vztah obou bratrů, kteří se snaží najít k sobě zpátky cestu, občas odkazuje na růžovou knihovnu, ale není to nijak otravné a navíc těch scén není moc. Celkově vzato se pořád něco děje - nejdřív se zdrhá před korejcema, pak se z kořisti stávají lovci a jsou to naopak korejci kdo začíná být silně nervozní když jim Rosomáci začnou likvidovat co se dá. Takže taková oddechovka, kde se pár mladých postaví korejské invazi a jak sám Chris říká - I malá bleška může velkého psa k smrti vytočit. ()

M.i.k.e

už jen ta myšlenka,že by koreici,nebo jaká koliv libovolná zem zpoza oceánu dokázala v dnešní době podniknout invazi nepozorovaně je pro mě hodně mimo a byť je to myšlenka hezká,nejsem sto jí zkousnout.Stejně jako partu dětí hrajících si na vojáky,přičemž jim k tomu stačí jen drsný výraz a žádný výcvik,aby hned dokázali masakrovat cvičené vojáky.Technicky slušné a dá se dokoukat,jen je to už od půlky děsná nuda...30% ()

kaylin

"Red Dawn" nám vypráví o tom, jak i skupina dětí dokáže bojovat, ale je to uvěřitelné jako skutečnost, že Japonci by válku vyhráli, kdyby do armády přijali zápasníky sumo. Herecké výkony tady moc důležité nejsou, snad jen Josh Hutcherson trochu hraje, ale ne že by to bylo ku prospěchu věci. Stále pro mě ještě není tím, kdo má hrát mužné hrdiny, ale spíš ho pořád vidím jako toho kluka. Film nemá moc co nabídnout po stránce příběhu, jde především o akci, která tak nějak funguje. Jenže když je příběh takhle jednoduchý, skoro až stupidní, jen se potvrzuje, že remaky nemají smysl, navíc ne remaky filmů, které jsou napůl zapomenuté. "Red Dawn" je totiž v konečném důsledku poměrně sterilní podívanou, která není dostatečně drsná na to, aby mohla ohromit, není ani kritická, aby mohla přimět k zamyšlení, není ani vtipná, aby se brala trochu s nadsázkou. Prostě jen klasická současná americká produkce. ()

Ellmariachi

Film určitě není ani zdaleka tak špatný, jak by mohlo místní hodnocení, jako už několikrát úplně mimo, napovídat. Je trochu jiný než jeho předloha. Místy zajímavější, místy hloupější. Občas si říkáte jak tohle mohli tvůrci přehlédnout, jindy se pousmějete při odkazu na původní film a jindy se bavíte. Mě na tomhle snímku vadí jedna jediná věc. Pokud s něčím takovým jdete ven bez ambicí, tak logicky nikdy žádný nenaplníte. Každopádně místy jsem se vážně bavil a proto dávám silné 3 hvězdy a 68 procent. ()

EvilPhoEniX

Je to Dobrý FILM! S lepším scénařem a zrežírováním by byl Perfektní ! Bylo tam pár věcí, které bych udělal odlišně, ale stále se to příjemné sleduje! Skvělá Grafika a Efekty s milým Hereckým obsazením a slušnou Dávky Akcí ! Objevilo se zde pár zajímavých Nápadů a já Originalitu Oceňuji! Pro mně slušná, zábavná Jízda! ()