Paranormal Activity: The Ghost Dimension

• Česko Paranormal Activity: The Ghost Dimension (viac)

Predtým ako sa presťahujete do nového domu, zistite si, kto v ňom býval pred vami. Pokiaľ to nespravíte, tak sa aspoň nepozerajte na videozáznamy, ktoré po sebe vaši predchodcovia zanechali. Práve tejto školáckej chyby sa dopustil Ryan. Ten sa s rodinou (trochu upätá manželka Emily a šesťročná dcéra Leila) a so svojím ľahko neschopným mladším bratom nasťahoval do domu, ktorý je divákom predchádzajúcich dielov série dôverne známy. Takisto tak poznajú aj ,,strašidelné sestry" Katie a Kristi, aktérky záznamov na nájdených kazetách. To čo divákov hlboko znepokojuje, pretože vedia svoje, začne Ryana strašiť, až keď dievčatká na dvadsať rokov starých záznamoch začnú reagovať na to, čo sa práve v dome odohráva. Potom ešte Ryan nájde kameru, ktorá vie zaznamenávať paranormálne javy a hneď mu dôjde, že s ním v jeho dome bývajú také sily, s ktorými by sa nikto nikdy nechcel stretnúť. Zoznam obetí, ktoré majú na svedomí je dosť rozsiahli, otázkou zostáva, či na jeho koniec pribudnú mená Ryana a jeho rodiny. (Barracuda Movie)

MikyAff

Oproti jindy se konečně můžeme dočkat i toho, že se nám zde duch zapojí i vizuálně. Je to příjemná změna vidět, co vlastně celou tu dobu otravuje životy nevinných lidí a nesledovat jenom, jak se houpe strop, nebo se přemisťuje nábytek. Bohužel ale i přes tuto příjemnou změnu se jedná celkem o slabší díl. Atmosféra i lekačky celkem nic moc a ani závěr mě nijak extra neuchvátil. Už tu byly i lepší díly. ()

Havaj8

Já jako celkem fanoušek série PA jsem zklamanej. Od toho názvu jsem si představoval kdovíjaký dimenze, ale tam jsme se s ničím takovým vůbec nesetkali, kromě temnýho černýho stínu. Nápad ušel, jakože jenom stará kamera může vidět tyhle activity, ale podle mě to byl snad nejslabší díl. Čím víc oni vědí, že na tom vydělaj, tím víc se asi snažej ušetřit. Tam nebylo nic drahýho, i ty závěrečný titulky byly obyčejný a bez hudby. Ta husí kůže a mráz po zádech absolutně vymizel. Jestli se dá něco opravdu vyzdvihnout, tak ženský obsazení, v tomhle opravdu byl znát pokrok. ()

Gilmour93

Zatímco ropná skvrna Toby zkouší, jestli se neleskne před kamerou, malá princezna Leila po nocích testuje hořlavost bible a všichni kolem se z toho můžou pominout.. Zlo duši jsou paranormálně aktivnější než je Diesel rychlejší a zběsilejší a já už se v nich začínám poněkud ztrácet. Oren vyčPěli to kdysi začal, Plotkin to může se ctí uzavřít, protože z dosti úzkých možností žánru, v němž je vybitá baterie účinnější než exorcista, vykřesal maximum. Závan dějové originality v podobě terorizování satanistického páru důchodců bydlících na hausbótu prostřednictvím ektoplasmatického Ježíše by asi u producentů neprošel.. ()

SOLOM.

Je až k nevíře, že z něčeho takového jako je Paranormal Activity se snad stala další nekonečná série a ještě navíc každý díl vydělal svým tvůrcům nehorázné peníze. Tentokrát se rozhodl namastit si kapsu Gregory Plotkin, který měl od druhého dílu na starosti střih. Christopher Landon již zřejmě neměl dost inspirace k sesmolení dalšího scénáře a tak proběhla změna i na tomto postu a jeho maličkost vystřídala hned čtveřice scénáristů. No a že by to byla změna k lepšímu, se zrovna říci nedá. Téhle sérii už totiž nepomůže ani svěcená voda, natož zhmotněný démon Tobi. Co se týká kvality, tak tento díl skvěle zapadl do podprůměru svých předchůdců, takže žádné velké fanfáry neočekávejte! Děj nám nabídne další nešťastnou rodinku, která byla předurčena k teroru nadpřirozených sil a přestože se zde značně přitvrdilo, tak nevím, zda digitální para teror byl zrovna to pravé ořechové. Několik lekaček tu sice proběhne, ale že by se rozpoutala nějaká atmosférická bouře – tak to ani omylem. Již značně vyčpělý příběh nám přesto nabídne jistou spojitost s předchozími událostmi a to díky starým videokazetám. Což se mi asi jako jediné líbilo i fakt, že se opět dozvíme několik novinek ohledně tajemného Tobiho. Ten má prostě na debilní rodinky skvělý čuch a docela se divím, že mu trvalo tak dlouho, než uskutečnil všechny své plány. ()

dubinak

Podle hodnocení jsem čekala o něco lepší podívanou. Překvapil čerstvý nápad s podivnými fantasy prvky, které dělají tento díl o něco jinačím a výjimečnějším než předešlé díly. Nemůžu ale říct, že by to byl zrovna nejlepší kousek z celé té nekonečné FF ságy. Bohužel, strašení nebylo příliš přesvědčivé. Ani kino atmosféra mu na kráse moc nepřidala, téměř jsem se nebála. Spíš jsem se přistihla při tom, jak se častěji směju než bojím. Musí se tomu ale nechat jistá originalita a pěkná snaha o něco nového. Takže aspoň kvůli tomu, že si budu tento díl pamatovat o něco lépe než třeba druhý a čtvrtý, dám ty slabší tří. ()

• Kamera, kterou Ryan (Chris J. Murray) s Mikem (Dan Gill) najdou, má podle filmu záznam na videokazety. Ve skutečnosti jde o přenosnou televizní kameru Ikegami ITC 730, určenou pro přímý přenos bez možnosti záznamu na videokazety. (Valenta28)
  • Severoamerické tržby byly 18,3 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 78,9 mil. (NIRO)

Kdo napíše G. I. Joe 3?

Kdo napíše G. I. Joe 3?

05.07.2014

Studio Paramount připravuje na rok 2016 spoustu pokračování. Zatím se chystá premiéra pro Jeníčka a Mařenku 2, Star Trek 3, Policajta z Beverly Hills 4, Paranormal Activity 5, Transformers 5 a… (viac)