Lake Mungo

Horor / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Austrália, 2008, 89 min (Alternatívna 87 min)

V roce 2005 tajemně zmizela dívka, která se zřejmě utopila v místní nádrži. Rodiče však stále tuší, že by mohla být naživu a neztrácejí naději. Mrtvola se však nakonec najde, čímž se celý problém naoko vyřeší. Po tomto hrůzném nálezu se však začnou dít kolem jejich domu divné věci. Je to fikce, nebo chce jejich mrtvá dcera navázat kontakt? (jamesjimbo)

oveckaoa

Dokoukáno na 3 krát nemůžu říct, že bych se nudil a ani, že bych se bavil. Film by se dal rozdělit na 3 třetiny v 1 sledujeme pohřešovanou holku co se utopí a její rodiče jak jsou z toho špatní tahle třetina je hodně povedená a reálná pak příjde další kdy se v domě objevuje její duch a její rodiče si pozvou do domu chlápka co mluví s duchy později se dozvíme, že nic neviděly jelikož to někdo nahrál tahle třetina je hodně slabá má moc dialogů a moc se tam neděje a na závěr příjde vysvětlení kde je nejlepší scéna s tím slavným záběrem co se tu již probírá a který jen díky té scéně za to stojí. Celkově jako horor to neobstojí jelikož to nemá děj skoro žádné hororové scény (kromě té jedné) a nikam se to nedoplete. Pointa je taková, že zemře holka, která to kdysi viděla ve své vizi (ale proč to viděla ve své vizi proč zrovna ona měla tu vizi proč musela umřít proč se později zjevovala jako duch nebo zásadní proč k tomu jezeru šla, když věděla, že tam umře se divák nedozví) Ohledně té slavné scény ty 3 mučící scény a fotky z podobně laděného filmu Hledá se Megan případně ta scéna kdy prosila o život a on ji zakopával na mě zapůsobily daleko více než tohle. 40 procent ()

J*A*S*M

Současný trend natáčení hororů tak, aby vyhlížely co nejrealističněji, zde dosáhl svého vrcholu. Být Lake Mungo ještě o chlup realističtější a civilnější, tak už by to byl opravdový dokument. Tato podoba filmu s sebou samozřejmě přináší pozitivní i negativní důsledky. Na jednu stranu to není špatně natočené, zahrané, a už vůbec ne hloupé, ale že by člověk při projekci prožíval filmové hody, to teda určitě ne. Prostě sleduje rekonstrukci "skutečných událostí". Dokumentarita Blair Witch a REC (natáčí přímí účastníci děje) mi vyhovuje, ale přehnaná dokumentarita Lake Mungo a Poughkeepsie Tapes (rozhovor s účastníky, použití "archivních záběrů") se mi pomalu ale jistě zajídá a upřímně doufám, že toto zlo filmaře brzo přestane bavit. ()

Hitman_47

Po dlouhé době jedno povedené mockumentary, o kterém jsem předtím nikdy neslyšel. Každého už unavují pořád ty stejné duchařiny, kde duchové dělají bordel v baráku (posunují věci, hází robertkama o zeď apod.) ... navíc je zde i pár twistů, které jsem vůbec nečekal. Pro mě jednoznačně překvapení... pokud hledáte něco mírně originálního v žumpě found footage/mockumentary scény, budete spokojeni ! ()

Bloody13

Klasicky průměrný rádoby dokument, kterých je požehnaně například na Discovery Channel. Film pojednává o australské rodince Palmerových, které se krátce před Vánočními svátky utopí v jezeře dcera (ale houby Laura Palmer, Alice je to!). Jejich výpovědi o podivných následujících úkazech jsou pak doplňovány hlavně kamerovými záznamy, zneklidňujícími fotkami a dokonce i mobilní nahrávkou. Po celou dobu se tak drží své realistické formy, občas vyvolá příjemné mrazení v zátylku, ale nikdy se mu nedaří pořádně vyděsit. Tedy snad až na jednu výjimku, kdy diváka na chvíli skutečně přimrazí do jeho vlažného křesla. Lake Mungo tudíž nepřekvapí, neurazí, ale na jedno mrknutí je dostačující. ()

zolo23

Tento film bol natočený tak realisticky až som mal pocit, že fakt pozerám na dokument. Avšak nudný dokument. Od hororu chcem viac, chcem sa báť, mať aspoň sem tam husiu kožu, ale to sa nedostavilo. Všetky "strašidelné" zábery sú len na fotkách? Ten posledný záber sa snaží vykompenzovať celý nudný priebeh? Alebo si režisér uvedomil (príliš neskoro), že takou formou diváka neohúri, doslova znechutí a znudí? To sa mu podarilo na 100%. Fanúšikovia "dokumentárnych" štýlov ruky preč, alebo inak - Vy čo máte založený rebríček najhorších filmov je Lake Mungo vhodný kandidát na vysoké umiestnenie. ()

• Alice (Talia Zucker) má na fotografii na stene plagát od The Beatles s názvom "Love". Vo filme je spomínané, že Alice zomrela v decembri 2005, no tento plagát od The Beatles vyšiel až v novembri 2006. (ShortyIC)
  • Príbeh sa odohráva v decembri 2005. V rozhovore s prarodičmi obete sa môžeme dozvedieť, že pitva bola uskutočnená v pondelok 27. decembra 2005. V skutočnosti bol 27. decembra 2005 utorok, a nie pondelok. (ShortyIC)