Terra Nova

Ukážka z filmu 1
Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

Ukážka z filmu 1

Skejpr

Hodnocení po pilotním díle: Zklamání. Strašné zklamání nad vykradačkou Avatara (filmového i videoherního), LOSTu, Jurského Parku, HALO a bůhvíčeho všeho ještě, v možná drahém, ale bolestivě roztahaném a technologicky neuvěřitelně špatném digitálním kabátku, plném prapodivných postav, říkajících a dělajících prapodivné věci. Tam, kde se objeví náznak atmosféry, všechno záhy utluče nepřehledná akce a odporní dinosauři (opravdu se Spielberg, autor Jurského parku, podepsal pod něco takového?). Dvě hvězdy, setsakra velká opatrnost do dalšího dílu (spousta otázek budí spíš znepokojení, než zvědavost, možná i proto, že je jich tolik už v prvním díle?) a jediné pozitivum v podobě Langa a Naomi Scott, o jejímž herectví si zatím netroufám polemizovat, ale do parády bych si ji vzal z fleku O:) P.S.: Wilhelm Scream, použitý jako součást dinosauřího skřehotání je ovšem nápad za všechny prachy!! ()

Lacike

Hodnotenie po desiatom diely: mne tento serial najviac pripomina film/serial Stratení vo vesmíre. Tiez je to o rodinke stratenej vo vesmire, ehm na Terra Nove. A aj ked tentoraz nie osamotená, ale okrem nej sa tam nachádza cela kolonia, tak sa vacsina zapletiek toci okolo jednotlivych clenov tejto rodinky a to bohuzial v tom najuniverzalnejsom bezzubom rodinom prevedeni. Takze namiesto poriadne dramatickych zapletiek, ktore tema ponuka, sledujeme hlavne jednoduche peripetie tejto rodinky typu: randenie sympatickej dcéry s pohladnym vojakom, besiedka najmladsej dcéry, synove nedovolene opustenie kolonie za ucelom vypalenia si trochu chlastu a podobnych trivialnych hovadin, ktore od tohto typu serialu nikto neocakava a najskor ani nechce. Vysledok mohli aspon trochu zachranit trikove sceny, kedze to vraj produkoval Spielberg a rozpocet teda asi nebol najmensi. Vacsinu rozpoctu evidentne vrazili do vybudovania exterierov, ktore vyzeraju celkom slusne, ale akonahle sa na scene objavi nejaky dinosaurus, tak je jasne, ze na aspon prijatelnu uroven trikov by bolo potrebne niekolkonasobne navysit rozpocet. Nastastie s pribudajucimi epizodami trapnych scen s dinosaurami ubudalo. A nakoniec je pre mna sklamanim aj Stephen Lang u ktoreho sa definitivne ukazalo, ze aj ked ma urcitu charizmu, tak viac ako jednu Avatarovsku polohu nezvladne. 4/10. ()

topr harley

Super seriál. Vylepšený Jurský park říznutý notnou dávkou scifi (cestování v čase). Hodnotím zatím plným počtem po zhlédnutí úvodního dílu a musím říct, že už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Konečně pořádný seriál z dinosaury. Doufám jenom, že to po čase neupadne do stereotypu a nebo to nebude překombinované nepřeberným množstvím kravin. Buď tam bude neuvěřitelné množství citových výlevů a nebo tam bude jedna nevysvětlená záhada za druhou. Má to k tomu nakročeno. Kvůli tomu samému jsem přestal sledovat LOST. ()

honajz

Pilot mne navnadil, mělo to docela chytrý scénář, kulisy i triky. S přesunem do Terra Novy jsem ale čekal něco víc, než jen souboj dvou frakcí, navíc naprosto nesmyslný a nelogický, když se nad tím zamyslíme. Ten svět se asi nesoustředí jen na kus lesa a jednu osadu a jeskyni, je rozlehlejší. Když portálem dopravili auta, proč ne drony nebo malá letadla na průzkum? Jistě by se našla místa, kde by si jedna skupina v pohodě drancovala zdroje, a druhá se rochnila v kytičkách a na zahrádce. Takto je to celé postavené na hlavu. Navíc motivace postav mi přijdou také takové podivné a často z prstu vycucané. Je zde vidět inspirace jinými seriály a filmy, některé zápletky jako by vypadly přes opotřebovaný kopírák z Hvězdné brány, dinosauři za plotem mají asi podobnou funkci jako mutanti ve Wayward Pines - prostě tam jsou a sem tam někoho zabijí nebo sežerou. Na to, co vše by se mohlo odehrávat za zajímavosti v novém světě, se děj vleče pomalu, nudně a nezajímavě, a teprve těsně před koncem trochu nabere obrátky, dojde na pár (rodinných) zvratů a je zde cliffhanger pro možnou druhou sérii. Ale celkově je seriál takový nedomrlý a postavy takové buď moc kladné, nebo moc záporné, nic mezi tím. ()

Thomassi

Terra Nova měla veliký potenciál a na to, že její sledovanost nebyla taková, jaká se očekávala, to mé očekávání splnilo. Nebudu tady mazat med kolem huby, chyby a místami slabší pasáže tam byly, ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo. Naopak, myšlenka života v době dinosaurů skrz časovou bránu mi nepřišla nikterak štiplavá. Příběh se točí kolem jedné rodinky a vůdce Tylora, který má na starost celou kolonii. Jejich příběhy mi nepřišly špatné, byla tam romance, byla tam akce, i nějaké to poselství budoucnosti. Navíc dobrá hudba, takže za mě dám vyšší hodnocení, protože já jsem se bavil a upřímně: těším se na další řadu, pokud teda bude natočena. Jak všichni víme, v dnešní době jakmile není sledovanost, nejsou prachy, a tím padem není byznys ani pokračování. Nechme se překvapit. ()

• Fanoušci, překvapení zrušením seriálu, začali na podporu projektu do společnosti FOX posílat plastové dinosaury. (LEGACY)
  • Jeden z tvůrců Brannon Braga prohlásil, že seriál by měl být řešen podobným stylem, jako seriál Ztraceni. Prý budou postavy vzpomínat na život před cestou do minulosti. (Pod)
  • Kvůli natáčení bylo postaveno více než 250 kulis. I to byl poté jeden z důvodů, proč seriál dostal zelenou na natáčení celé série nazávisle na pilotním díle. (LEGACY)

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (viac)