Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Big_Boss

Přiznám se, že miluju dobrodružné filmy ve stylu Indiana Jonese, Mumie nebo Lovců pokladu. No a nejblíže měla k tomuhle žánru na poli videoher (kromě Tomb Raideru) série Uncharted, od studia Naughty Dog – v těhle epických dobrodružných výpravách sledujeme sympatickýho dobrodruha Nathana Drakea, kterýho doprovází jeho prošedivělý mentor Sully. Nezní to moc originálně, ale překvapivě to funguje a žádný díl není vyloženě špatný (za mě osobně mám nejradši dvojku Among Thieves). Filmová adaptace si bere premisu převážně ze čtvtýho dílu a rovnou řeknu, že ani tenhle film neprolomil filmový prokletí videoherních adaptací Ano, sice tu máme taky nějaký akční sekvence, ale všechny jsou neskutečně sestříhaný a hrozně digitální, že vás to úplně vytrhne z děje a o hlavní postavy nemáte vůbec strach. Škoda, že se tvůrci neinspirovali třeba posledníma filmama ze série Mission Impossible, kde při akčních scénás s Tomem Cruisem napětím ani nedejcháte. No ale úspěšnost her ani filmů nezaručí dobře provedený akční scény, ale postavy a vztah kterej si k nim během sledování vytvoříte. NO a to je za mě úplně největší kámen úrazu tohohle filmu. Já osobně mám Toma Hollanda rád, ale na roli Nathana Drakea se vůbec nehodí a neříkejte mi, že jsem jedinej, kdo v něm i v tohle filmu pořád viděl Petera Parkera, jen bez kostýmu Spider-Mana. Já mu prostě toho dobrodruha nevěřil. Pak je tu postava Chloe Frazer ze druhýho dílů, ze který udělali tvůrci tak generickou postavu, že i můj pes Miloš má zajímavější osobnost. No ale nejhorší casting na plný čáře vyhrává postava Sullyho, kterýho kdo ví proč zvtárnil Mark Wahlberg, kterej hraje úplně stejnou postavu jako v Transformers filmech nebo Pain and Gain, kdy teda namísto moudrýho mentora dostaneme arogantního debílka, ale nebojte, filmaři mysleli i na videoherní fanoušky, takže mu do post-credit scény dali jeho ikonickej knírek, takže je vše odpuštěno. No ale nejsmutnější na tom všem je, že levnej fan-made kraťas na YouTube s Nathanem Fillionem má 100x blíž k videohernímu Uncharted než několikamilionová americká produkce. Tak snad to vyjde příště. 6/10 ()

DJ Obelix

Jako rozjezd případné filmové série je to... ucházející. S představiteli hlavních rolí nemám sebemenší problém, ač postava Sullyho je v této verzi napsaná o dosti víc nesympaticky než v herní předloze, za což ovšem Wahlberg nemůže. Peněz na to očividně padlo dostatek, rychlé přeskakování atraktivních lokací se videohrám vyrovnalo a samotné dvě zásadní akční scény byly ve výsledku (očekávaným) highlightem filmu. Největším problémem Uncharted tak je rozhodně sterilní scénář a režie. Pokud diváci dají Uncharted šanci a filmu se podaří vydělat slušné peníze, na dvojku se budu těšit hodně, protože potitulkovka slibuje (aspoň podle her) o poznání zajímavější dobrodružství bez zbytečných představovaček. Pokud možno tedy s někým jiným na režisérské židličce. Obávám se však, že rekordy v návštěvnosti Uncharted bořit nebude. ()

B!shop

No novej Indiana Jones se fakt nekona. Vsechno tu je takovy prumerny. Honba za pokladem je sice zabavna, ale pusobi desne jednoduse a chvili jsem si spis pripadal jak u Sifry mistra Leonarda, navic tech nelogicnosti tu je fakt az moc. Herci jsou sice relativne sympaticky, ale vzhledem k tomu, ze se chovaj jak kreteni, nema clovek moc duvod jim fandit a Holland bohuzel furt pripomina spis Spider-Mana. Akce je fajn, sem tam i nejakej neokoukanej napad, ale obcas to trochu kazi triky nebo dost nevyraznej soundtrack. Jako takova blbina na jedno skouknuti v pohode, nuda uplne nehrozi, ale vic bohuzel clovek nedostane. ()

novoten

Adaptovat do velkolepého dobrodružného akčňáku herní sérii, která vypadá velkolepěji, dobrodružněji a akčněji než všechna konkurence, je úkol náročný a na první pohled zbytečný. Jenže i přes nekonečné předprodukční průtahy, změny režisérských jmen a neuvěřitelný paradox, kdy původně plánovaný představitel Nathana nakonec skončil v roli Sullyho, je z Uncharted úspěch. Tvůrci totiž nepotřebují znovu objevit kolo, nechávají hlavního hrdinu skákat, utíkat a padat tak, jak se ke slavné značce patří a hlavně nezapomínají na to, že většina diváků hru hrála a bude chtít zažít něco povědomého. Tradiční neduh herních adaptací je tak snad definitivně zažehnán a hlavní vizuální atrakce přímo citují třetí díl nebo dokonce naddimenzují závěr dílu čtvrtého. Nejvíc se mi ale ulevilo u interakce hlavní dvojice. Tom Holland je sympaťák a jako mladší Drake se může vyřádit ve tradiční herecké poloze, ale Mark Wahlberg mě jako Sullivan dlouho strašil, aby si nakonec film ukradl pro sebe. Podstatu brumlajícího mentora s čuchem na peníze totiž vystihl dokonale. ()

KarelR

Jako velká popcornová zábava, která může v inteligenci a přepálenosti soupeřit s posledními pěti díly Rychle a zběsile, drtí Uncharted nedávné peklíčko Red Notice v každém směru. Když tedy člověk zcela ignoruje hry a bere to jako obyčejný dobrodružný akčňák, v němž Tom Holland a Mark Wahlberg hledají velký poklad, je to vlastně docela ok. (6/10) ()

• Ještě než byl Mark Wahlberg obsazen do role Sullyho, měl původně ztvárňovat hlavní postavu Nathana Drakea. (mokki5)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)