Lara Croft - Tomb Raider: Kolíska života

• Česko Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (viac)

Lara Croft (Angelina Jolie), dcéra známeho a bohatého vedca, je pripravená kráčať v jeho stopách. Dostalo sa jej dobrej prípravy. Študovala na najlepších školách, dohovorí sa viacerými jazykmi, ovláda bravúrne najrôznejšie druhy sebaobrany a hlavne so svojím otcom, ktorý pred rokmi zomrel za nevyjasnených okolností, precestovala celý svet. Lord Croft hľadal vzácne stratené krypty i dávno zabudnuté a často naveky pochované miesta. Tentoraz už sama, musí Lara Croft prekonať najväčšiu prekážku. Nájsť obidve časti prastarého "šému", ktorý jej zaistí neobmedzenú moc nad časom a priestorom v mene ľudstva. Aby to dosiahla, je treba zvíťaziť nad nebezpečným a prísne utajovaným spoločenstvom, ktoré má rovnaký cieľ, len túžba po moci je motivovaná úplne inak ... (TV Markíza)

Lima

Filmový štáb se možná při cestách po různých světových lokacích bavil, ale to se nedá říci o divácích. De Bonte po Twisteru předvádí jenom tvůrčí bezradnost. Co naplat, že exteriéry jsou atraktivní a Angelině role sedne jako ulitá, když vše ostatní selhává. Dementní scenář, akce unylá, nezvládnutá režie, bylo mi úplně fuk, co se stane v následujících minutách, nežil jsem s hlavními postavami a to je špatně. Z letargie mně vytrhla pouze minirolička mého oblíbeného herce Djimona Hounsoua, což je na dvouhodinový film žalostně málo, pravdaže. Celkově i slabá "jednička" Tomb Raidera byla lepší než tento sequel. Ale jedna věc se na Kolébce života musí nechat - a sice zřejmě nejtrapnější dějové finále, jaké jsem za posledních pár let viděl. I proto ve výsledku zcela zaslouženě komerční propadák. ()

cheyene

Tak mám takový pocit, že si půjdu vylepšit chuť u nějakého z dílů hry Tomb Raider...Nedostatky, chyby: a) Na začátku filmu se Lara potápí do chrámu. Je jasné, že se namočila. Když, ale šplhá v chrámu po soše, tak má najednou vlasy suché. Tak rychle jí přece nemohly uschnout. b) Když si Lara nařízne ruku, aby přilákala žraloka, tak potom když plave, jí vůbec neteče krev. c) Ve scéně, kdy Terry udeří Laru do obličeje, má Lara na spodním rtu krev. Ale v dalším záběru tam krev už není. d) Když Lara si rořízne ruku, aby přivolala žraloka a udeří ho do tlamy a pak se ho chytí za hřbetní plůtek, proč se ten žralok nemetá a nesnaží se Laru shodit. e) V scéně, kde se Lara prohání na černém koni, sedí v dámském sedle. O pár scén později když přichází k zámku už sedí v normálním sedle. Že by tak rychle přesedlala? ()

DaViD´82

Oproti jedničce mírný, ale skutečně mírný, nárust ani ne tak kvality jako spíše zábavnosti. Rozhodně to aspoň není taková uspávající nuda jako minule. Scénář je ještě horší a stupidnější. Ovšem oproti tomu výprava i režie se docela vylepšily. Výsledek hodně sráží zbytečně protahovaná stopáž, "dialogy" a scény nehodné i béčkového filmu. Především Lara vs žralok je požitek pro fakjnšmekry (nebo že by důmyslný odkaz na kultovní scénu ze Zombie 2?), kteří se rádi od plic zasmějí na účet tvůrců. Opět snímek na svých bedrech (tady to platí do slova :o) odtáhne skvělá Angelina Jolie a zdatně jí sekunduje Chris Barrie. Novodobý Indy se tedy ani napodruhé nekoná. ()

Nancy

Určitě na druhém díle víc zapracovali scénáristé. Nemám už pocit, že se koukám, jak někdo jiný hraje počítačovou hru. Bohužel i přes zlepšení děje je to chvílema pořád stejná nuda. Akční scény jsou opět super a Angelina je zvládá na jedničku, ale její ladné křivky jako holka (bohužel) neocením. A kromě křivek a akce není na Angelině téměř nic ke koukání. Oproti první Lara Croft: Tomb Raider kvalita rozhodně stoupla, ale pořád to není ono. Možná se někdy kolem devátého dílu dočkáme perfektního filmu. ()

Fr

a máme ji tu zpátky! krásku s úchvatným copem. tentokrát pátrá po pandořině skříňce. nevím jak v originále, ale v dabingu to vypadalo, že se Lara Croft bere vážně. občas její nadlidské kousky působily silně nepřesvědčivě. a trapně. jejímu parťákovi (G.Butler) jsem věřil jen tu (bohužel krátkou) sexy scénu. takže nejzajímavějších pro mě bylo zhruba posledních 20 minut, kdy jde ,,o všechno", které jsou z hlediska akce vizuálně zajímavé a občas zapracují i zadní repráky. je třeba se zamyslet, jestli by nebyl svět lepší, kdyby tu někteří nebyli? ()

• Pár švédských parašutistů provedl před ostrým natáčením skoku z hongkongského mrakodrapu 28 skoků pokusných. (Reiniš)

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (viac)