Keď tínedžer Percy zistí, že jeho brat je netvor, dôjde mu, že byť synom Poseidona nemusí byť len požehnanie, ale aj prekliatie. Nemá však veľa času o tom premýšľať, jeho útočisku na Zemi - Táboru polobohov - hrozí skaza, majú ho zničiť netvory. Niekto sa totiž snaží prebudiť Kronosa, jedného z pôvodných Titanov a otca najvyšších olympských bohov, ktorý jediný dokáže poraziť bohov aj polobohov a urobiť ich smrteľnými. A ktorý má s nimi ešte aj nevybavené účty...  Aby zachránili svoj domov, Percy s priateľmi sa vydávajú hľadať bájne Zlaté rúno. Cesta ich zavedie z Washingtonu na floridské pobrežie, odkiaľ vyplávajú smerom k Moru oblúd, ktoré ľudia poznajú ako Bermudský trojuholník. Počas divokého dobrodružstva musia čeliť obrovskému býkovi chrliacemu oheň, gigantickým Kyklopom a ďalším mytologickým bytostiam. V stávke je príliš veľa. Ak neuspejú, zanikne nielen ich útočisko na Zemi - Tábor polobohov, ale rozpadne sa aj celý Olymp. (TV JOJ)

necisty

Teda nezlobte se na mě, ale v moři ne nestvůr ale Harry Potterů, Hunger Games, Stmívání, Divergence a dalších musí mít film v sobě něco speciálního, čím ty ostatní nějak překoná. Tady jim bohužel nesahá ani po kotníky a spíš je vykrádá. Auto, co se vynoří z lesa a vezou je ty tři šílené ženské, no já být Rowlingovou, tak je zažaluji za plagiátorství... A toho kyklopího týpka ukradli z Matrixu. Nevím, jestli se to jen netrefuje do mých chutí, podle mě je tu špatně snad úplně všechno, ale co hlavně - chybí tomu napětí! ()

IQ Tiqe

Teenagerské dobrodružství, tentokrát víc ve fantasy prostředí než mezi lidmi, zato s teenagerským chováním a mluvou. Děj místy postrádá logiku a popravdě je dost nudnej. Jediné plus je zábava daná dialogy. Docela jsem se nudil. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 7 | pustil bych si znovu 4 ()

corpsy

Keďže sme sa v predchádzajúcej časti zbavili relatívne nudného predstavovania postáv, môžme si tentokrát užívať iba to dobrodružstvo. Užívať je však takisto relatívny pojem. Je ho tam spústa, dej sa valí z jednej lokácie do druhej, zobrazuje jednu akciu za druhou, ale švih a spád to postráda podobne veľkolepo. ()

Stanislaus

První Percy Jackson byla taková odlehčující americká rodinná fantasy ptákovina, která se mi líbila a působila na mě zcela průměrným dojmem. Bohužel nemohu to stejné říci o druhém pokračování, protože mi přišlo až příliš komerčně pojaté a zaměřené na spoustu psedovtipných scén a momentů, které mě nepobavily tak, jak asi původně tvůrci chtěli. Ostatně i to překopávání řeckých mýtů, kterého se zde dotkla celá řada uživatelů, mě ve výsledku také celkem vadilo. Zkrátka snímek, který pobaví nejvíce asi mladší publikum a nenáročné fanoušky fantasy. ()

Rosaviva

Mě se první díl docela líbil, zdálo se mi to jako celkem zajímavý námět, možná průměrné zpracování, ale ráda jsem si to pustila opakovaně. O tomhle filmu teda pochopitelně vím už dávno, jen jsem to pořád nějak odkládala a po zhlédnutí si myslím, že jsem to možná měla odkládat ještě dál. Líbil se mi ten začátek, s legendou stromu. Pak to šlo do háje, zbytek zápletky byl úplně uhozený na hlavu, přišlo mi že vykradli snad deset filmů a ty splácali dohromady. Bylo tam strašně hluchých a nudných míst a většina postav se chovala úplně uhozeně. Navíc na to, že to byl film o (polo)bozích, tak tam bylo málo mytologie. Taky na tom bylo strašně moc vidět, jak jsou speciální efekty počítačové. Tohle už si víckrát nepustím a doufám, že od filmování dalších dílů Percyho Jacksona tímto opustili. 2* ()

• Když Hermés (Nathan Fillion) dává Annabeth (Alexandra Daddario) termosku s větry čtyř světových stran, říká, že se jedná o sběratelský kousek ze seriálu Herkules (od r. 1995). Hermés tvrdí, že se jedná o nejlepší seriál všech dob, který ovšem zrušili. To odkazuje na seriál Firefly (od r. 2002), kde Fillion ztvárnil jednu z hlavních rolí. (koviak)
  • Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 15 000 pracovných miest. (Laslo)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (viac)