Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Hrabka

Je to pouhý remake, takže žádné velké oslavy by nebyly na místě. Nicméně pro mě stravitelnější než korejský originál. Ten mě příliš nezaujal a celkem rychle se mi vykouřil z hlavy. I díky tomu jsem si remake poměrně užil. Solidní akční drama s několika výbornými scénami. Nicméně celková pointa filmu mě ani v tomto případě příliš nedostala. Prostě je to trochu přepálený nápad, i když vcelku šokující. 60% ()

Bloody13

Remake neremake, řežba je to slušná. Brolin je ve své roli opravdu nekompromisní a dvouminutová scéna, v níž v jednom záběru seřeže, rozmlátí a vykuchá dva tucty nepřátel, je snad ještě lepší, než v originálu. Copleyho záporák sice nepřekonal toho z Elysia, a Jackson jen dokazuje, že postavy s bizarním vkusem pro módu nepatří k jeho silným stránkám, ale jinak se na to kouká zatraceně dobře. Slušně odsejpá, hýří slušnou brutalitou a nejtalentovanější ze sester Olsenových ukáže kozy! Body tak strhávám vlastně jen za automatickou absenci závěrečného rozuzlení. Silná trojka. ()

Anderton

Čo dodať. Je to samozrejme zbytočný remake, ale dôvodom vzniku je práve to, aby si látku pozrel aj niekto, kto originál nevidel. My väčšina zase môžeme porovnávať scény. Lee niekde akcentuje témy, niekde uberá, niekde mení. Symbolika je aj tu prítomná, ale mám pocit, že ak by Lee chcel z Oldboya spraviť zadumaný art, rozdrbal by mu Brolin kladivkom hlavu. On si totiž ukradol celý film pre seba a je jedným z najvýraznejších bad ass posledných rokov. Za jeho vytesaný mramorový antický ksicht a nekompromisnosť jedna hviezda hore. Len potom mu ťažko veriť zosypanosť. ()

Peytl

Dobře mi kvák, měla mě varovat už ta nevídaná shoda v hodnocení tak nesourodých xichtů jakými jsou Verbitch, HOMO, Wacošmak a spol. Jedná se o extrémní abnormály vymykající se běžné populaci, byť každý je mrdlý jiným směrem... tedy doteď! Svět už nebude tím, jak jsem ho znal, neboť ho rozjebali právě tito záhadní symbionti. Kriste prase, to byla zhovadilost, zaplaťpeytl za Brolina a sympatické chlastání, vidět originál, kde by místo mého oblíbence pobíhal žlutý Kung-Pao a srkal saké, už bych visel oběšen na svém skromném penízu pod lustrem. Děj je tak neskutečně debilní, že se mi kroutí klávesnice a nedává mi tak šanci se dostatečně jadrně vyjádřit k scénáristovi, kupříkladu u náznaku slova kokot vzala čáru až na hajzl. Tedy si žij, dementní floutku a piš svým pérem bez fantazie (či paradoxně s fantazií přemrštěnou) dál, dám si na tebe velký pozor. U závěrečného finále a vysvětlení jsem už cítil přímo fyzickou bolest ve slabinách a rozhodně ne proto, že některý šuk zkrátka vyjde mnohem dráž, než jak se zkraje tvářil, prostě jsem trpěl jak Brolin a mám matný pocit, že jsem i několikrát zavyl dle svého vzoru. Až na pár rychlých přesdržek, kudly v zádech a kladiva s bejzbolkou v techno rytmu, tedy v permanenci dokonalé, to opravdu stálo za vyliž mísu. Mimochodem Jackson, je ve filmu úplně zbytečný, stejně jako jakákoliv logika, racionalita, nebo aspoň dvě uvěřitelné minuty. ()

eLeR

Od pána Leeho som videla zatiaľ len dva filmy, a svete div sa, oba dostali odo mňa plný počet hviezd. Tak prečo tento len tri? Pretože to vidím na zlatý stred ... klady vyvážili zápory. Síce to bolo podané zrozumiteľnejšie ako originál, ale chýbala mi jeho atmosféra. Koniec premyslený, herecky slušné, muzika dosť nevýrazná. ()

• Režisér Spike Lee řekl, že jeho verze měla 140 minut , ale studio trvalo na délce do 105 minut. Josh Brolin prohlásil, že preferuje delší verzi, která zahrnuje více scén Doucettova (Josh Brolin) tréninku v cele a interakce. (Dr Lizal)
  • Film sa natáčal v meste New Orleans v americkom štáte Louisiana. (Laslo)

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

Samozřejmě, ne doslova, i když by to byl asi zábavný crossover. Poté, co si Kick-Ass 2 v kinech nevydělalo ani na produkční náklady, je tahle série asi nadobro ukončená. Aaron Taylor-Johnson ale… (viac)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (viac)

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

Ve svých následujících filmech rozhodně nebudou jednat v rukavičkách. Cate Blanchett si po zlých agentkách v Hanna a Indiana Jones a Království křišťálové lebky připíše do filmografie další zápornou… (viac)