Neúspěšný spisovatel se vrací do vesnice v Galicii, ve které vyrostl. Má zde převzít cenu, ovšem brzy přijde na to, že skutečný důvod, proč ho pozvali je, že má skoncovat se starou kletbou, jež sužuje obec posledních sto let. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Španělská veselohra sice není můj šálek kávy, ale vlkodlaci mě zviklali a hele ona to byla víc než povedená hororová taškařice. Hromada gagů i hlášek a herci s komediálním talentem mě dokázali rozesmívat a bavit takřka po celou stopáž. Hororová komedie bez digitálu a jinejch hajtek trků, která zaručeně potěší. 80% ()

Bloody13

Ale jo, bavil jsem se slušně. Hororů s takhle příjemným lookem jak ze staré Naschyho školy je málo, obzvlášť s vlkodlaky. A vůbec tentokrát nevadí, že jeho žilami prostupuje silně komediální příchuť. Navíc skoro žádný digitál, jen poctivé masky, což se dneska prostě musí ocenit. Toprovi díky za titulky (i když brutálně rychlý). ()

Stanislaus

"Už nikdy na žádnej venkov nepojedu. S*ru na cestovní ruch." Hra vlkodlaků zaujme již na začátku vystylizovaným úvodem s komiksovým nádechem, po němž se sice padesát minut nic moc extra neděje, avšak od "smažení malíčků" začíná film nabírat na obrátkách a zastaví se až v úplném závěru. Film v sobě vesměs ucházejícím způsobem mísí hororové napětí a černou komedii, což se mu po větší část stopáže celkem daří. Kdyby byl o čtvrt hodiny kratší a méně uplkaný, neměl bych problém jít s hodnocením výš. Nesmím opomenout zmínit slušně děsivé vlkodlačí masky a kostýmy, které filmu dodaly na (humorné) syrovosti. Lepší tři hvězdičky! ()

Šakalík

Tohle mě docela pobavilo, i když to je teda hovadina na kvadrát. Některé scény jsou ale fakt k popukání (řezání prstu :-)), takže jako relax to funguje spolehlivě. Hlavní postavu Tomase skvěle doplňují dva jeho parťáci a některé jejich dialogy opravdu stojí za to. Masky vlkodlaků jsou překvapivě zdařilé a přestože má film svá hluchá místa, celkově se jedná o solidní záležitost, která určitě neurazí. Výborný je samotný závěr, který udělá za filmem báječnou tečku. Zase ty prsty. :-) ()

zolo23

Po prvej nudnejšiej polhodinke slušný obrat k lepšiemu. Horor ani náhodou, ide o čistú komédiu s prvkami čierneho humoru a tak to mám rád. Scéna s prstom ma mierne dostala do kolien. "Olivový olej a cesnak by sa náhodou nenašli?" Masky akotak zvládnuté, hlavný protagonisti celkom fajn, psík roztomilý takže ako jednohubka poteší. ()