Morituris

• USA Morituris: Legions of the Dead

Kedysi dávno, za dávnych vekov rímskych potrestal vzbúrenec Spartakus smrťou skupinku gladiátorov, ktorí sa zbláznili počas povstania. Tí sľúbili, že sa jedného dňa vrátia. A práve v tento deň do lesov prichádzajú traja mladí muži s dvomi dievčatami, ktoré znásilnia a týrajú. Okolo nich sa však nachádza ešte väčšie zlo, ako sú oni sami. (ash99)

TheEvilTwin

Morituris je film tak tmavý, že i Rey Koranteng by moh závidět, a vidět něco v té směti černa, to chce teda soustředění. Fakt by mě zajímalo, kde se vzal nápad o partě kluků znásilňující v lese dvě ženy, které současně nahánějí pradávní gladiátoři. Tohle prostě nevymyslíš. Ale i přes absurditu nápadu, béčkové zpracování a všudypřítomnou otravnou němčinu má film něco do sebe a PŘEKVAPIVĚ po celou dobu vyloženě nenudí. Dočkáme se nějakého gore, dočkáme se naháněček po lese a dočkáme se i gladiátorů (bohužel až jen posledních 20 minut???). Je to taková krvavá ptákovina, která nemá za cíl nic víc než jen posekat pár hlav v lesích, a to se jí celkem daří, takže s přivřeným okem je to na hodně slabou trojku. ()

Flipnic

Hodně drsná nízkorozpočtová záležitost, u které shledávám základní chybou, že míra násilí a brutality se na pomyslný vrchol - tady spíš za zernit - vyšvihne někde uprostřed filmu. Tím myslím již tady zmiňované znásilňovací scény. To je opravdu krutej humáč, dost mi to připomínalo nechvalně známou napodobeninu Last House onthe Left (1972), tedy Chaos (2005). Pokom se zde již v mnohem pomalejším tempu táhne gore-platterfest obstojné, ale ne nijak suprové kvality. Shrnuto...je to taková prasoidní, zvrácená, sadistická jízda, která je jasně definována pro konkrétní oblast publika. Tohle není běžný horor!! Tohle je fakt docela peklo!! Ale ke konci bohužel nudí ... A jak zde psal již kámoš BLOODY 13: Jen pro fanoušky subžánru, ať nám to hodnocení nejde zbytečně dolů ... :-)) ()

EvilPhoEniX

Doporučuji přetočit prvních 30 minut, kde se neděje takřka nic a nerozumíme NIC! Pak se to slušně Rozjede ! Chlapi zmagoří a z ničeho nic, bez zaváhání začnou mlátit dvě slečny.. Kopance do břicha, do Hlavy zkratka na všechny části těla a následuje Rape and Cocksucking! Pak příjdou na scénu slibovaní Gladiátoři a pravá Show teprve začíná! Každý je vybaven jinou historickou zbraní od Palcátu po Kopí! Jsou to vycvičené tlusté Svině a stroje na zabíjení jak vyšité! Nekompromisně porážejí Partičku v tmavých lesích, kteří podléhají jako prasata! Zmixovat Exploitation s prvky Historie je skvěléj nápad a on se Italům povedl ! 75% ()

ricci.s

Takto - komerční pešiaci, koment nečítajte a odbočte do iných hororových vôd, milovníci nízkorozpočtových šialenstiev, zbystrite pozornosť, pretože toto talianske čudo (v pozitívnom zmysle slova) za to rozhodne stojí! Úvod je trochu vlažný, spočiatku nám zobrazujú nie príliš zaujímavé vyvraždenie rodinky v lese, potom sa to tradične rozbieha stokrát videným smerom "skupina mladých ide na výlet do lesa" a potom... Potom sa z hlavných hrdinov vykľujú totálni magori a začnú terorizovať svoje dve kamarátky. Kopanie, mučenie, znásilňovanie, behanie po lese, šialenstvo, krik. Podobne brutálne ako povedzme No moriré sola, príp. Chaos, no omnoho intenzívnejšie. Prekvapilo ma vlastne to, že som ešte nevidel torture porn exploiťák, ktorý by sa celý odohrával v tme, ale fakt to fungovalo. Polovica hororu bola vzápätí za mnou a ja som bol zvedavý, do akých výšin sa režisér dostane. Očividne je to však kreatívny chlapík, pretože to, čo prišlo v záverečnej tretine, nemôže čakať nikto. Exploitation sa zo sekundy na sekundu zmení v akúsi undergroundovú fantasy, ktorá totálne popiera akúkoľvek logiku a všetko doposiaľ videné, no na druhej strane si režisér zvolil cestu, ako všetkých zúčastnených čo najbrutálnejšie a najkrvavejšie zmasakrovať. Možno kúsok spoilerujem, ale v tomto prípade aj tak nejde o dej, ale predovšetkým o GORE, ktoré je zvládnuté na výbornú. Je to šialený, zvrátený horor, ktorý budem ešte dlho milovať, a ešte dlho naňho spomínať, ale odporúčam ho maximálne skalným fanúšikom tohto pre mňa najlepšieho hororového subžánru, ktorých by som na celej báze mohol spočítať na prstoch jednej ruky :-) PS: Hej, husička, staraj sa o svoje komenty! ()

darkrobyk

Začalo to jako Smrt stopařek, pak se to přehouplo do Nahé kořisti, Predátora, Lovce a kořisti a skončilo Carpenterovou Mlhou (přesněji tím, co se v ní ukrývalo). Takže místo vraždících rytířů nebo templářů tu máme gladiátory..... Jakmile jsem uviděl v titulcích jméno Sergio Stivaletti, bylo mi jasné, že speciální efekty budou kvalitní! Ponurý snímek (jelikož je většina ve tmě) o třech mladících, co si vezou děvenky na zábavu, jenže netuší, že Nemesis je bohyní pomsty! A to nemluvím o úvodním vykydlení celé rodiny i s dětmi, po němž následují skvělé titulky mírně inspirované Millerovým 300. Zábavný masakr s nádechem gotiky... (i když gladiátoři přicházejí ze starověku, ale zde mám na mysli horrorovou odnož). ()

• Film bol čiastočne inšpirovaný skutočnými udalosťami známymi ako "Masaker Circeo", ktorý sa stal v meste San Felice Circeo v Taliansku roku 1975. Traja mladí muži znásilnili a mučili 19-ročnú ženu a 17-ročné dievča dva dni, potom zavraždili ženu a dievča prežilo iba vďaka tomu, že predstieralo, že je mŕtve. (ash99)
  • Film bol premietnutý ako test pre určitý počet divákov a následne zakázaný pre reakcie, ktoré vyvolalo autentické zobrazenie sadizmu a masochizmu. Preto sa film objavil len v niektorých pornokinách. (DarkSaint)