Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

oblonskij100

Kdyby Batmana nehrál ten upír, který je nehercem, naložím tomu za pět hvězd. Příběh plynul, evidentně to stálo pár kaček navíc a dobře jsem se bavil ()

Matonny1012

Super temná atmosféra , super soundtrack počas celého filmu  pre mňa druhý najlepší Batman všetkých čias . Na Dark knight to stále nestačí uvidíme pokračovanie keďže už je ohlásená dvojka . ()

PanJelen

Gotham, město kde zločin nikdy nespí, nikdy nevypadal ošklivěji a realističtěji. Díky tomu působí mnohem uvěřitelnějším dojmem, než v předchozích případech. Je tu více mluvení, více detektivní práce a podobá se spíše starým detektivkám z devadesátých let. Pattinson nezklamal jako Batman, i když jako civil to trochu drhlo, ale konečně jsem ho dostal z hlavy jako upírka ze Stmívání. Celkově bych ubral na postavách, kterých bylo možná zbytečně moc a v jinak jednoduchém ději, byli lehce zapomenutelní. Přesto jde ale o skvěle zvládnutý restart, který volá po pokračování, které se jistě už chystá. ()

kolly13

Temná atmosféra a zajímavý střih skvělé kamery. A dobří herci. Tím to dobré končí, bezduchý scénář a v temnotě mizející kvalitní herecké výkony (kupodivu včetně Pattinsona). Není důvod se dál tímto filmem zabývat. Ba, není ani moc důvod ho vidět a to je horší. ()

rigby

Batmanův fanoušek jsem nikdy nebyl, ale předchozí filmy jsem snesl. Tento se snést nedal. I když věřím, že i podle komentářů se to většině diváků líbí. Ale mě to zcela míjí. Tuhle kamenně vážně se tvářící nudnou slátaninu opravdu nemusím. ()

Rian_witcher

Jednoznačně nejtemnější a nejdepresivnější Batman všech dob. Jako psychologické krimi funguje výborně, ale jako superhdinský film... To bohužel už ne. Technické vychytávky dělající Batmana Batmanem se ve filmu vyskytují velice sporadicky a vlastně i úplně k ničemu. Prostě jen tak aby film mohl tvrdit, že je Batman i když by to jakýkoli detektiv bez masky mohl řešit úplně stejně. ()

bvlrm

Ďalšia blockbusterová a úplne zbytočná hlúposť, ktorú po Nolanových filmoch nikto nechcel a nepotreboval, keď už však prišla, všetci sa z nej išli posrať. Niekto v Hollywoode by mal konečne otvoriť aj nejaký iný komix, lebo z Batmana ste tam vydojili a vymilkovali úplné maximum. A ono to dosť vidno. Peace ()

Rurdaa

(9/10). Před filmem jsem měla trochu strach, že mě film nezaujme a já budu sedět tři hodiny v tmavém sále a snažit se neusnout. Oh boy, zbytečný strach. Film mě naprosto pohltit svou temnou a ponurou atmosférou. Celou dobu jsem oči nemohla odlepit od plátna. Už při prvním „zjevení“ Batmana jsem z něj měla neskutečný respekt. Myslela jsem si, že Pattison se na Batmana prostě nehodí, ale zmýlila jsem se a to opravdu hodně. Bruce Wayna zahrál skvěle. U filmu se mi líbily realistické prvky a hudba. Kostýmy byly totálně vymazlené. Také mě donutilo pousmát se, když dělal z lidí kaši déle než dvě vteřiny, tak jako to mívají superhrdinové většinou ve zvyku. Užívala jsem si i scény ve, kterých Batman vyhodnocoval, hledal a řešil hádanky. Postava Hádankáře byla skvělá, prostě dokonalý psychouš a fanatik.  Myslím si, že Batman je jedním z nejlepších filmů DC. ()

Střelec17

Myslím si, že každý kdo uviděl, že hrát nového Batmana má Pattison, tak se všichni vyděsili. Ale on zahrál Batmana celkem nadprůměrné, ale nešlo jenom o něho. Batmana dělá Gotham a Gottham vytvořil Batmana a pokud se podaří vytvořit, Gotham tak jak ho známe, je z poloviny práce hotová. Tady musím říct, že Gotham je zpracován skoro nebo možná i nejlíp s dosavadních, které jsem viděl. Záběry na město ve tmavé barvě byly výborné. Herci hráli taky nadprůměrně a příběh byl takový normální, jaký bych tak u Batmana čekal. Každopádně zatím u mě zůstává nejlepší Batman: Začíná, ale tohle nebyl vůbec marný pokus. Pozitiva: Závěrečná scéna na motorce se mi líbila. Negativa: Snad jen lepší příběh. ()

Vikmstr

Stojím si za tím, že je to dobrý film. Celý je to spíš akčnější noirovka, což do kulis podzimního a ponurého Gothamu sedí žánrově jako pr..el na hrnec. Vizuál je opravdu krásný - od deštivých ulic města po neonové scény nočního klubu. Zvukově a hudebně asi taky není co vytknout - zvlášť ta skladba od nejmenované kapely, co hraje na začátku i na konci - jako by ona banda vznikla v Gothamu místo Seattlu - naprosto přesně trefený! Záporák v podobě Riddlera je opět vynalézavý psychopat, který někomu může připomenout kultovního Jokera z The Dark Knight, nicméně je o poznání méně výrazný než Ledgerova legenda. Vlastně tím, že je film občas spíš detektivkou než akčním filmem, tak je většinu filmu záporák trochu zahalen tajemstvím "co je vlastně zač". Což je dobře, avšak jeho "psychocharisma" se nestihne projevit.  Musím uznat, že Pattinson se hlavní role neujal špatně. Je fakt, že tu má trochu větší "emo" nádech a na můj vkus je trochu víc ukecaný ohledně vnitřních pocitů, ale nakonec proč ne. Žánrově to docela zapadá a tak nevadí a neruší ani jeho líčení nebo fancy emo patka. Zoë Kravitz je jako Catwoman krásná (aby ne, taky má být jako dcera Lennyho Kravitze po kom), nicméně mám slabost pro Anne Hathaway, takže ta pro mě zůstává top strop. Batmanovi docela zdárně sekunduje a rozhodně tam není jen tak do počtu.  Pozn: v tomhle filmu (pro mě zcela nečekaně) chybí profláklá scéna vraždy rodičů Bruce Waynea. Je tam samozřejmě o Thomasovi a Marthě zmínka, ale člověk, který Batmana nezná jakože vůbec může být zmatený o tom, jak se ze sirotka stal bojové sporty ovládají superhrdina v podivném obleku.  Nolanova trilogie u mně zůstává mnohem výš v oblíbenosti, ale vůbec bych se nezlobil, kdyby vyšly další podobné filmy od Reevse. Jedna z posledních scén v Arkhamu tu vytváří jistý potenciál :) ()

MiniRecenze

Super úvod, skvělý soundtrack, zajímavý příběh. Ale ta stopáž,která je chvílemi úmorná... Docela mě vadí, že se to opět vypráví od znovu, sice jinak, ale znovu. Nechápu, proč se nenavazuje na předchozí verze. Nolanova verze je pořád best of! 7/10 ()

Mydlivoj

Patizónovi jsem absolutně nevěřil. Komisař....jak je to dneska v módě..... genderově vyvážen. Catwoman mi připomínala zlatokopku Erbovou.....ale ty vole! Geniální! Proč DC jde jen Batman? ()

Karbos

Očividně jedna z mála, z velkého počtu neustále recyklovaných komixovek, která si drží vysoký standard napříč časem. Atmosféra Gothemu je prostě specifická a určitý Noir look, na kterém je celá sága vystavěná mu propůjčuje osobité kouzlo. Narozdíl od ostatních komixových adaptací se Batman jako snad jediný, vydal už před lety jiným směrem, než neustálým hypováním gradujícím do absurdních nesmyslů. Zůstává nohama na zemi, je hmatatelný a Batman je pořád jen namakanej cápek v obleku, co klidně může dostat přes držku, když si nedá pozor. Čas ukázal že to byl tah správným směrem. ()

Richi007

Musím se k tomu vyjádřit, ikdyž jsem původně nechtěl. Vlastně jsem se na to ani nechtěl původně dívat. V první řadě pro porovnání s Nolanovým Temným rytířem je nový Batman spíš vtip, ale ne zas tak úplně. Příběh je suprově temný a ty tři hodiny uběhly jako voda. Výborně zvolená hudba, kamera, efekty, všechno je fajn. Jenže, máme tu takový malý kámen úrazu. Ano, hádátě správně: Pattison. Prostě ne. Snažil jsem se vypustit svoje předsudky z té upíří kraviny a sledovat ho bedlivě. Jako Batman mi absolutně nevadil. Hrál to i poměrně dobře, ale jako Bruce Wayne, no tak to jsem se musel tlemit. Prostě teen emo Bruce co jen čumí do obrazovek a straní se lidem. To se nedalo. Prostě mi přišel jak nějaký úchylák či co. Je mi to láto Roberte, ale na Christiana Balea nemáš.  Jediný plus, co bych tady jestě dal je to, že konečně nezmršili Catwoman a je tady v pohodě. ()

Scaevola

Noirová kriminálka... Nikoli, jen romantický hrdina postavený do kontrastu s moderním světem. M. Reeves totiž pochopil, že Batman není o technologických udělátcích, boji proti emzákům či o nesmazatelném dědictví; jde především o šílenství, které vylučuje jedince z většinové společnosti, aniž by to však (anti)hrdinovi vadilo. Takový je nejen Hádankář, Joker a další, ale především sám Netopýří muž, a ze stejného důvodu se Tučňák i ostatní mafiáni v tomto snímku ztrácí, protože jsou příliš přízemní. Samozřejmě zde chybí typicky romanticistní tragédie v závěru, nepočítám-li dvě motorky jedoucí na opačné strany, ale jinak se tvůrcům skvěle podařilo nastínit interpretaci 19. století. Jistě mohl být snímek o něco kratší, protože závěr ani zdaleka nebyl tak zdrcující jako řádění Nolanova Banea, přičemž se finále spíše unyle táhlo, a samotný Batman také po celou dobu působil jako policejní nedochůdče, které si umanutě hodlá hrát na vlastním písečku, ale jinak jsem po dlouhé době viděl filmovou kriminálku, která se povedla. ()

Maraboy

Temnou atmosférou nadupaný Batman, tohle se sakra povedlo. Postava Riddlera jak vystřižená kriminálky True Crime, inspirace Zodiakem je zjevná a sakra dobře to funguje, celé je to více kriminálka, než-li akce, ale i na tu tady dojde a vypadá to skvěle. Pattison v roli Batmana je dobrej, kdo se bál, ze to nezvládne, tak opak je pravdou, ovšem v roli Bruce už to trošku drhne. Tenhle Batman DC ostudu rozhodně nedělá. 90% ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023