Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

strikeman

Bylo to skoro super, tedy bohužel až na představitele Batmana ve chvílích, kdy byl bez masky. Patizón se na tuto roli dle mého skromného názoru vzhledově prostě nehodí, což na mě působilo trochu rušivě. Taky Andy Serkis v roli Alfréda postrádá kouzlo Michaela Cainea. Ale vše ostatní (ponurá atmosféra, detektivní zápletka, akce) bylo OK, napětí se také dostavilo, takže nakonec pěkných 78% ()

CyriC

Problém Batmana je v několika bodech - Pattinson je výborný herec, ale batmana mu prostě nevěříte. Je to prostě 70 kg střízlík a nějak si nedovedu představit, že by mlátil mafiány. Za druhé - stopáž filmu je neskutečný přepal. Mohlo to mít 2h a nic by se neztratilo. Zbytečně natahované scény a to jak ty kecací, tak ty akční. Teď pozitiva - Zoe Kravitz výborná, stejně tak Paul Dano. Noirová stylizace byla pěkná, jen bych čekal ten Gotham ještě temnější. ()

Olík

Mění se herci, mění se režiséři, vždycky se však najde způsob jak vložit dílek do skládačky jménem Batman, přesně tam kam patří. Ponurá (jak už jsme zvyklí) komiksová kriminálka, možná až příliš dlouhá, ale rozhodně žádná leklý tučňák. Christopher Nolan s Timem Burtonem nasadili laťku hodně vysoko a Matt Reeves se rozhodl, že jí nebude vyloženě podlézat plus na to jakým byl Robert Pattinson špatným upírem, je docela slušný netopýr. ()

SkyCaptain

Atmosféra na maximu a celý film snad 2x na chvíli uvidíme denní světlo. Škoda že není také více scén s Brucem Waynem v "normálním" životě, dodalo by to filmu na uvěřitelnosti. ()

panvasik

Někdy nastane situace, kdy mě film na první zhlédnutí vůbec nezaujal a ve většině případu si k tomu filmu, ani tu cestu už nenajdu, ale jsou také výjimky, jako je třeba The Batman, který jsem na podruhé viděl, vlastně ani nevím proč. Hned jsem pochopil, jaký jsem byl debil a já jásal radostí, jak je ten film kurevsky cool a nechápal, jak jsem mohl být, tak slepý a zaslepený a vlastně to vůbec nechápu :D Teď se jedná o můj nejoblíbenější komiksový film, který úplně předčil Logane, druhého Americku, Days of Future Past, Infinity War i Batman začíná. Ten film se u mě vypracoval doslova z nuly na sto. A od té doby jsem ho viděl asi 7x a pořád se k němu vracím a je fakt, že tohle je nejlepší film Matta Reevse a nejlepší herecký výkon Roberta Pattinsona. Andy Serkis v roli Alfrede působi šarmantně a elegantně. Společné tykání mezi ním a Brucem je originální a vlastně prvotní, jenom to mezi nimi zvyšuje důvěřivost a rovnost, která mi třeba u Caina v Nolanové trilogii, prostě chybí :( 100% nemůžu nic vytknout, protože jsem zaujatý... ()

geek.ondra

Matt Reeves přetavil Batmana v drsnou kriminální detektivku. Herci jsou neskuteční (Pattinson je famózní, Dano je brilantní záporák čerpající z odkazu Heatha Ledgera, Karvitz je nejlepší Catwoman vůbec, Farrell si to neskutečně užívá a Wright, Turturro i Serkis jsou castingový trefy) Po režijní stránce je to svižné i akční a po scenáristické stránce je to promyšlené, příjemně zamotané a je zde propašovaný i ten slíbený Fincherovský nádech. Matt Reeves se přidává k Nolanovi, Singerovi, Raimimu, Philipsovi, Mangoldovi a k dalším jménům kterým vděčíme za největší milníky komiksového filmu. Nolanova trilogie tak po dlouhých letech konečně našla obstojnou konkurenci která na ní nekouká z až tak velké dálky jako ostatní. Věřte nebo ne ale tohle je událost kterou si nesmíte nechat ujít. 9/10 ()

RoneXxXD

Ahh yes, zase musím jít proti proudu ačkoliv jsem si to nepřál. Prostě musím být ten outsider ve všech směrech, co vám teď řekne, že ten film je prostě něco, co není. 2.3. 2022, někdy kolem rána, měl jsem hlad: Když jsem scrolloval během svého useless života bez poslaní, dění na Ukrajině a očekával konec lidstva s vědomím, že vajíčka která jsem si udělal, byly na úrovni Palacha, bude mé poslední jídlo - - moc šťastný jsem nebyl. Když jsem tedy oprostil realitu, že jím něco, co nemá konzistenci, všiml jsem si prvních recenzí na Batmana. Ah, pardon. THE Batmana. Zprvu jsem si řekl "hmph, že by se můj geniální intelekt pletl?" a byl jsem nejistý. Kupuji si tedy lístek na zítřejší představení. Šel jsem spát. 3.3. 2022, ráno, stále existuji: S překvapením, že nás Putin nevybombardoval, jsem vstal klidně z postele. Jdu do školy. Během nudné přednášce o inflaci, jsem scrolloval Facebook. Vidím recenze od lidí, se kterými vůbec nesouhlasím a dávají tomu max. hvězd. Dostávám panickou attacku že jsem utratil prachy za p*čovinu. O pár hodin později, mi můj Boomerský kamarád pošle své dojmy. Vše se náhle zlepší. Ostatně při vzpomínce, že kladně hodnotil WW84, mě začalo bolet břicho. Zprvu jsem si myslel, že to je z té vaječiny, ale mýlil jsem se.... 3.3. 2022, Den D: Jdu si vyzvednout lístek. Na pokladně zjistím, že zvýšili vstupné. Dostávám vztek, každopádně dostávám Batman sušenky, takže to zajídám a jsem cajk. Vcházím do sálu. Při promítání 20min. dlouhých reklam jsem si přál, aby mě Rusko vybombardovalo. Sál tmavne, zjišťuji že žiju, a jsem ready. Show začíná. První minuty se snažím přijít na kloub, zdali jsem nešel na nějakej Britskej film. Nakonec jsem zjistil, že jsem tam správně. První hodina promítání ve mně míchá všemožný emoce, jsem vyděšen i nadšen zároveň. Pak přijdou první větší akční scény a říkám si, zdali se Batman nerozhodl zestárnout o 100let. Film pokračuje, kvalita se zhoršuje. Batman je idiot a Alfréd je génius. Vzpomněl jsem si na svá mladá léta když jsem dělal ramena, co mezitím mi rodiče počítali příklady. Ah, good old times. Alfréd je z ocele. Ten by z oktagonu neměl na ksichtu ani ránu. Film je Emo, já jsem Emo, všetci v sále jsou Emo. Nečekané zjištění, které zas až takovej dopad nedostane. Je to temné, velmi temné. Dialogy jsou tak cheesy že by se i sýr dal krájet. 3.3. 2022 druhá polovina/finále: film se z nějakého důvodu snaží mne donutit, že je to mistrovské dílo a že má actually postavy, na kterých mi záleží. Nezáleží. Není to masterpiece. Po 777x přehrání soundtracku, který tvoří asi tak 3 skladby, začínám rozumět deficini šílenství. Začíná finále, Batman je idiot. Potvrzeno. Epický fight, týpka je zasažena do ramene, ale drží se za břicho. Přežije to. Film končí... Ne, nekončí. Ah, už končí. Proč se ozývá, smích. Pláč. Křeč. Odcházím z kina. Loučím se. Přemýšlím, co za z****nou slátaninu, jež se snaží mixovat Sedm/Zodiac a dlouhý Halloween jsem viděl. Ten film se snažil působit jako něco víc. Ale není. Verdikt: Film se vás snaží šokovat, ale když tam je nulový progres ohledně "Proč bych ho/ji měl mít rád", selhává. Kdo je ta Patty/Pepper nebo jak se jmenuje ta kamarádka?... Proč by mě měla ranit smrt někoho, koho jsem viděl před 2hod., a vím o ní absolutní nic. Proč je hnací motor. Proč se film tak urputně snaží být něco, co není - tedy překonat Nolana. Toto "Proč" filmu ubližuje nejvíc. Práce s charaktery na mne nemá žádný impakt - protože tu ani není. Nikdo z herců neudělal výkon, který by to ospravedlnil. Teda, Gordon mne překvapil, ale je strašně v pozadí. Pattinson je tank, má cool scény, ale umí jen jeden tón hlasu a výraz. Kravitz nakonec nebyla až tak zlá, ale je mi jasný, že roli dostala díky Jasonovi Momoa. Alfréd naprostej tragéd. Slouží POUZE jako předmět, aby se příběh dostal dál. Mládeži přístupno z "drastických" scén dělá vtip. Riddler je prostě přepracovaná verze Jokera z roku 2019, který z očisty "těch špatných" jde do módu "nah, zabiju vás všecky". Film doopravdy zachraňuje pouze vizuál a režijní práce. Příběh je... No, prostě naprostá kopie ikon ve špatným slova smyslu bez jakéhokoliv vylepšení. První polovina 70%, druhá 40%. Celek 60%. Njn, možná kdybych nebyl onen "white privilege" asi by se mi to líbilo víc. Resp. kdybych nebyl zaslepen jen vizuální prací jako mnozí recenzenti. Kde je ten detektiv Batman o kterém básnili, mi je doteď otázkou. () (menej) (viac)

Killingjoke

Letos je tomu 30 let, co jsem poprvé poznal Batmana skrze perfektní snímky Tima Burtona. Od té doby si netopýří mstitel prošel dlouhou cestou, zažil si výborná i nepodařená období, jak ve filmu, tak v komiksu. A tak se ke mně Batman po těch 30 letech znovu skrze stříbrné plátno vrací v podobě, o které jsem marně sníval při čtení mých nejoblíbenějších batmanovských komiksů z 80. a 90. minulého století. Proto jsem velice rád, že se k režii dostal Matt Reeves se svým temně špinavým noirovým příběhem, ve kterém z maskovaného bijce konečně udělal to, co jej zdobilo vždy nejvíc – detektiva… Od začátku je jasné, že tohle nebude film, na které je publikum komiksových filmů zvyklé. Konečně! Naopak, od prvních minut za tónu Ave Maria vstupujeme do městského očistce, plného nuzáku, zločinců a všudypřítomného zmaru. Tohle je svět, ve kterém operuje netopýří mstitel, nelítostný, na hraně psychózy a hlavně takřka realisticky. K tomu ten neustávající déšť, což mi spolu s předchozím značně evokovalo mé oblíbené Sedm a Vránu od Alexe Proyase. Inspirace i dalšími kriminálními filmy je viditelná, ale rozhodně bych neřekl, že je tenhle film nějak vykrádá a nejde vlastní cestou. Matt Reeves rozehrál zajímavou detektivní partii a přizval si na pomoc i možná trošku překvapivé obsazení. Jenže, hlavní trojka Robert Pattinson, Zoë Kravitz, a Jeffrey Wright to s přehledem dává. Skvělí jsou ale i záporné postavy v podání Paula Dano a zejména Penguin pod jehož maskou se skrývá živelný Colin Farrell, který snad na příště dostane i více prostoru. Vyzdvihnout musím i práci s kamerou a hlavně pak hudební doprovod Michaela Giacchina. A nikdy by mě nenapadlo, že ve filmu s Batmanem uslyším svou milovanou Nirvanu, jejíž skladba "Something In The Way" už zazněla v trailerech a podmanivě rezonuje celým filmem… Za mě tedy podařený návrat hrdiny z nejoblíbenějších. A věřím, že nebyl rozhodně poslední a už teď netrpělivě vyhlížím pokračování ve stejném noirovém nádechu… ()

PEZ

Nemôže ísť teraz lepší film v kinách ako tento Batman. Po tom všetkom, čo sa odhalilo u nás po voľbách. A potom, ako sa začala minulý týždeň vojna. Sú to galeje. Ale očistné galeje. Najprv bude horšie predtým ako bude lepšie. ()

dudunecek

Temná, pomalá krimi thriler detektivka s nádhernou kamerou, ve které je Batman. Vizuální porno, které za pomocí, prostředí,světel,kompozice barev a siluet vytváří podobný, ale vzato dost odlišný take na tak známý příběh a postavy, jako je Batman, Gordon nebo Catwoman. Důležitým charakterem je zde pro tentokrát (zase) město Gotham. Bruce Wayne tu není podivín Keaton, over the top Kilmer a Clooney, ani sympaťák playboy Bale. Pattinsonův Batman/Wanyne je nasranej "mladík", který skrze masku realizuje své pocity a hněv, podobně jako třeba zpěvák Kurt Cobain, ze kterého údajně Mat Reeves bral inspiraci. Pasivita Bruce Wayne v kontrastu s aktivním a mnohem déle na scéně Batmanem tu není jako chyba, ale jako příběhová ukázka, jak moc v prdeli ten Pattinsonův Batman je. Během filmu jsem si opravdu často vzpomínal na klasiky jako Sedm, Zodiac nebo i Taxikáře a Blade Runnera. Zoe Krawitz je moje oblíbená femme fatale. Jen doufám, že takhle silnej "grip" si udrží i naznačované sequely. Protože poslední, co bych chtěl, aby se z této látky stala deseti dílná franšíza s pěti spin offy. Na to je to ten film až moc dobrej. “Vengeance won't change the past.People need hope.” 8/10 ()

S.U.E.S.

„It can be cruel, poetic or blind. But when it‘s denied… it‘s your violence, you may find.“ Toto pojetí Batmana (filmu), jakožto temného krimi thrilleru, spíše než klasického akčního fláku, plně schvaluji. Riddler/Hádankář je většinu filmu dostatečně tajemný, brutální a vychytralý, aby správně naladěného diváka bavilo to téměř tříhodinové pátrání po špíně a vzkazu, který chce Riddler celému Gothamu předat. Podpořené skutečně skvělou kamerou, vynikajícím soundtrackem a hereckými výkony nejhlavnější trojice Batman/Catwomen/Riddler. O to víc mě pak ve výsledku trochu zamrzelo, že Batman Matta Reevese není eRkový, a že v některých částech,i co se týče hlavní zápletky a pointy, není víc „brutálnější a šokující“, respektive, že tvůrci nezatlačili ještě víc na pilu. Jde totiž snadno poznat, že ten potenciál a hlavně půda, pro to ve filmu je. I přesto se ale jedná o velmi výtečnou, jinou, detektivní verzi Batmana, kde asi největšími zápory je až nečekaně téměř absolutní absence Bruce Wayna, Alfréda, a fakt, že film v průběhu rozehraje až příliš mnoho různých dějových a osobních linek, kdy některým nevěnuje dostatečný prostor, který by si nejspíš zasloužili. Což je u 176 minutového filmu prakticky až paradoxní. Jinak tomu ze svého pohledu nemám až zas tak moc co vytknout. Skvěle jsem se celou dobu bavil a moc doufám, že tento Riddler Paula Dana, společně se zbytkem hlavního ansáblu, včetně samozřejmě pana Tučnáka, neřekl ještě poslední slovo. Ostatně Riddlerova stránka, https://www.rataalada.com/, dává v době vstupu filmu do kin tušit, že možná ještě všechny hádanky nebyli úplně zodpovězeny ;) ()

HenryIvan

Išiel som do toho s otvorenou mysľou, ALE keď zvážim že Batmana a jeho prostredie ako jedno z mála v DC komiksoch tolerujem, že trailery na tento film boli viac ako pôsobivé a že obsadenie na čele so mnou obľúbeným Robertom Pattinsonom som schvaľoval už dávno pred zhliadnutím, tak mojich 5* nemôže byť až takým prekvapením. Matt Reeves odviedol jednu skvelú robotu a aj napriek tomu, že to nie je 100% a ku koncu to je miestami trochu gýč a klišé, tak verím tomu, že opätovné zhliadnutie by ma v mojom rozhodnutí a hodnotení iba utvrdilo. ()

moviechecker

Bylo to tak temné, až jsem celý potemněl :-D. Příběh nebyl špatný, ale během těch dlouhých 3 hodin jsem se několikrát přichytil, že se nudím. 3 hodinové filmy prostě zabíjejí kinematografii. Obsazení Batwoman a Gordona se mi líbilo, bohužel Pattisonův bledej upíry ksicht s jedním výrazem během celé doby filmu na ten jsem si nezvykl. Balea u mě z nejlepšího Batmana nesesadil. Dal bych tomu tak 3 a půl hviezdičky. ()

AloeB

Je neuvěřitelné, jak moc současné diváky tento psychopat v netopýřím ohozu fascinuje, a ještě obdivuhodnější, že ty filmy i po letech fungují. Viděl jsem mnoho špatných filmů s jinými superkretény, ale s Batmanem jsem kromě Rigy nic moc vyloženě špatného neviděl a některé filmy (ok, tedy Temného rytíře) považuji v mnoha ohledech za geniální. Když ohlásili nového Bedmana, plácal jsem se do čela, vždyť proč točit něco, co už bylo natočeno. Trailery mě celkem navnadily, ale dnes si po shlédnutí říkám, že jsem dostal to, co už bylo jednou natočeno a nový film se to nebojí přiznat, nijak se neobtěžuje s vysvětlováním co a proč je Alfred, proč je Bruce sirotek a podobně - což v konečném důsledku dává prostor ději a ten je dobrý, jen je na něm také vidět, že netopýří látka už je vypůjčená a tak si můžeme půjčovat jinde - mnohé hodnotící zde již napadla spojitost s fincherovskými dramaty. Toto je komentář hořké pachuti z toho, že se všechno zbytečně natáčí pořád dokola, ale mám-li být upřímný, tak jsem to při sledování vůbec nepociťoval a jednoduše se bavil. A říkejte si co chcete, ale Robert Pattinson je lepší Bruce než Affleck nebo Bale. ()

Antrey

Snižuji hodnocení prakticky jen kvůli délce. Film by stejně dobře fungoval i bez Batmana - je ovšem otázkou, jestli to je dobře nebo špatně. Každopádně po nijakém traileru příjemné překvapení a za mě 4.5* ()

ViktorS

Myslím si, že tento Batman bude patriť k tým, na ktorých sa len tak nezabudne. Rovnako ako trilógia od Christophera Nolana. Je tu skvelo zachytená tá temná, skazená atmosféra Gothemu. Záporné postavy ho majú celý pod palcom a je vidieť, že sú si toho vedomé. Toto sa mi na DC proste páči. To drsné podanie, ktoré sa nesnaží hľadať nasilu nejakú vtipnú situáciu. Robert Pattinson sa svojej role Batmana zhostil perfektne, rovnako ako Zoë Kravitzová zasa svojej Catwoman. Tá vedľajšia romantická stránka filmu medzi nimi bola veľmi zaujímavá. Temná, ale zároveň nevinná. Tiež som rád, že sa tu ukázal Penguin, pretože som si myslel, že po roku 1992 sa na neho asi zabudlo. Nie že by som po ňom nejako prahol, ale po tomto jeho modernejšom zobrazení sa mi ešte viac ako záporná postava zapáčil. Bruce Wayne a Alfred tu už síce nemali toľko miesta ako v iných filmoch, ale to nejako nevadilo. Stále sa bolo na čo pozerať. Tie akčné scény boli proste perfektné, rovnako ako vyšetrovania na mieste činu. Už teraz sa teším na pokračovanie, pretože to vyzerá tak, že máme pred sebou ďalšiu kvalitnú Batman sériu. ()

TheSompeque

Tak, jak byl unikátní před lety film Joker, tak stejně, ne-li víc je skvělý i tenhle kousek. Zapomeňte na předsudky o superhrdinských filmech, kde super týpci s pláštíkem dávají na frak záporákům a při tom stíhají zandávat hlášky, které se hodně zoufale snaží o humor. Ne, The Batman je vážnější, surový a drsný film, kde napětí je od začátku do konce.  Co záběr, to unikát. Vážně jsem nikdy neviděl tak propracované scény, hra se světlem a stínem (s tím hlavně) je tady dokonalá. Autorům se podařilo udělat pořádně ponurý a temný Gotham. Bez hudby by to nebylo ono, celý film provází jedna hlavní melodie, která se skvěle podtrhuje postavu temného rytíře a její různé alterace pro každou scénu jsou parádní. Má to skoro tři hodiny, ale já jsem si přesto přál, aby nikdy nepřišlo finále, což se mi u filmu nikdy nestalo. Při titulcích jsem si začal postupně uvědomovat, kolik událostí a zvratů zvládli autoři vtěsnat do jednoho filmu. Všechno do sebe perfektně zapadá a vy jenom s napětím sledujete, co se stane dál.  Před premiérou si většina lidí dělala srandu z Pattinsona, že „lmao, tenhle upír ze Stmívání má být Batman? To nebude fungovat.“ Tak moc se mýlili. Pattinson dal charakteru chladnost a tajemnost, kterou má v komiksech. Byl přesně tím Batmanem z komiksů, kterého si fandové přáli. Jde z něj strach. Stejně tak i ze Hádankáře, který na první pohled vypadal směšně, ale nakonec se z něj vyklubal zatraceně děsivá postava. Na to, jak miluju Temného rytíře s Christianem Balem, tak musím říct, že ho i The Batman dokázal překonat. Sakra, tohle bylo naprosto skvělý. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023