Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Marcecek

Keď som sa dozvedel, že sa bude natáčať reboot Batmana, tak som sa sám seba pýtal seba, prečo? Načo? Teraz som to pochopil, zbytočný film to určite nebol. Film je úplne inak koncipovaný ako napríklad Temný rytier a úplne niečo iné ako Burtonov Batman, sústreďuje sa viac na psychiku hlavnej postavy, akcie je pomenej, ale to vôbec neznižuje kvalitu filmu. Robert Pattinson je borec, začínam ho mať rád, a aj keď má nepriestreľný oblek, je zobrazený ako citlivý človek s vnútornými démonmi a nie ako playboy Bale, pripadá mi oveľa zraniteľnejší ako predchádzajúci Batmani. Je to vynikajúci temný neonoir-krimi film s perfektným Pattinsonom a samozrejme Hádankarom, ktorý je vyšinutý tak ako má správny psychopat byť. Aj cez dlhšiu stopáž som si každú minútu užíval. Je to už klišé, ale nedá mi, neporovnať to s Temným rytierom a celkovo s Nolanovou trilógiou. Súboj to bol veľmi tesný, došiel až do predĺženia a možno až do nájazdov, ale u mňa kráľom zostáva Temný rytier. Ale zdôrazňujem veľmi veľmi tesné viťazstvo. Každopádne zatiaľ môj osobný film roka. ĎAKUJEM! ()

Movielaik

Spoilery!!! Nikomu nebudu hanit jeho názor, ale já, jako poměrně velký fanda Batmana, tedy nadšený dvakrát nejsem. Úplně to neshazuji, jako detektivka je to takový normální průměr. Akce na film s Batmanem samozřejmě skoro nulová. Výprava pěkná, atmosféra ujde. Robert mi na Batmana vůbec nesedí, ale to mi tentokrát moc nevadilo, protože koncept filmu byl právě jiný. Ano, já mám rád Batmana jako Badass temného hrdinu, který je na tom fyzicky tak, že mu to lámání kostí kriminálníků věříte a těšíte se na jeho Gadgets a jak je bude používat v akci. Tady toho moc nepoužil...Bat-Grapple, výboj v rukavici, auto.....a už si nevzpomenu. Líbila se mi pasáž, jak měli kriminálníci strach z temnoty, že tam na ně někde čeká. S tím jejich strachem se dalo určitě pracovat víc. Jenže v jiné scéně se mu násilníci vysmějí co že je jako zač.....divný. Jen bych snad požádal nesrovnávat s Jokerem, protože tomu to nesahá ani po kotníky. Jako postavu tohoto Batmana v Podání Roberta řadím až za Christiana, Michaela a dokonce i Bena, který je myslím zbytečně kritizovaným. Takže za mě...zkusím to zkouknout ještě jednou, ale zatím se mi do toho nechce. ()

Chaospunx

Tak to byl otřes.... Ten topor Patizon v roli Netopejra je charismatický asi jako vylouhovaný čajový pytlík, jeho uhrovitá tvář plná vrásek by již nepřitahovala ani Bellu (a to byl debil par excelance) natož náctileté nanyky, které vlhly při spatření jeho třpitivé upíří pokožky. Tučňák je tak plastovej, že lze poznat, kam šly všechny recyklované pet lahve. Hlavní záporák má hlas jako špatný youtuber s obří nakládačkou v prdeli. A korunu tomu nasazuje černá mužatka Irma v latexovém sado maso oblečku s maskou Amerického Ninji. Kdyby to byla parodie OK, ale tohle se tváří děsně kůl a vážně. Po shlédnutí tohoto škváru jsem měl tak vyvrácené oči v sloup, že se bojím, aby se mi někdy ještě vrátili zpět.... ()

boss123

Myslím, že nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že postava Batmana je jednou z najobľúbenejších postáv vychádzajúcich zo stránok komiksov vôbec. Čo sa týka mňa tak práve Batman je mojím favoritom číslo jedna v celom Universe DC Comics. A som, preto veľmi rád, že sa dočkal nového filmového spracovania a vďaka bohu je dostatočne odlišné od predchádzajúcich filmových verzií. Aj, keď moja prvá reakcia na to, keď som sa dozvedel, že sa dočkáme ďalšieho filmu s batmanom vôbec nebola pozitívna. Skôr naopak. Teraz po zhliadnutí filmu prosto nazvaného The Batman som veľmi rád, že som sa dočkal ďalšieho výborného komiksového diela po minuloročnom Spider-Manovi, ktorý je zas moje číslo jedna u konkurencie zvaný Marvel Cinematic Universe. Cesta, ktorú týmto svojím novým počinom začal Matt Reeves na režisérskej stoličke je podľa mňa tá správna cesta pre celé DC Comics a ich filmové spracovania komiksových príbehov. A nie len oproti minuloročnému Spidermanovy, ale aj ostatným komikosovym príbehom je Batman svojou atmosférou a celkovým podaním príbehu odlišný. Má svoju vlastnú tvár, a to je veľmi dobre. Dáva to celému dielu vôňu originality niečoho iného doposiaľ neopozerané ho. Matt Reeves vytvoril skvelý príbeh, na ktorom celý film stojí. A to veľmi pevne. Detektívne podanie je také silné až sa mi takmer až zazdalo, že sa nedívam na komiks, ale skôr detektívnu drámu. Robert Pattinson svojim výkonom úplne zahnal všetky moje pochybnosti či bol správnou voľbou pre túto úlohu. Je vynikajúci. Batmanov plášť mu veľmi svedčí. Škoda, že tvár Bruce Wayna až tak nie. Čo mi málinko prekážalo, ale keďže Bruce Wayne sa objavuje veľmi sporadicky a väčšinu stopáže je na očiach Batman tak to takmer vôbec nevadí. Colin Farrell v úlohe Penguina podáva presvedčivý výkon navyše práca maskérov si zaslúži veľké uznanie. Zoë Kravitz, ako Catwooman je rovnako tak presvedčivá a do príbehu skvele zapadá. Paul Dano v roli hádankára je vyšinutý, ako sa patrí a Batmanovi nejeden krát pekne zavarí. Za tento svoj herecký výkon si rovnako tak zaslúži uznanie. Čo ma trochu sklamalo je, že Andy Serkins v úlohe Alfréda dostal málo priestoru na to, aby sa dostatočne predviedol a jeho postava, preto pôsobí dosť upozadene. Väčší problém je to potom v scénach s ním, ktoré by mali vyvolať emócie, ale na mňa sa ich aj kvôli tejto drobnosti bohužiaľ nepodarilo preniesť. Keď už som pri tom s čím nie som úplne spokojný tak je to aj samotné vyvrcholenie. To určite nie je najsilnejším momentom filmu. Záver na mňa pôsobil hlavne po stránke príbehu ako nie najlepšie uzatvorený a mierne prekonbinovaný. Ale možno je to aj tou dlhšou stopážou a pomalším tempom. Čo je naopak úplne bravúrne je celková atmosféra. Tá na mňa doslova dýchala z plátna. Pôsobí veľmi komiksovo. Samotný Gotham je tu pravdepodobne najlepšie spracovaný zo všetkých Batman filmov doposiaľ. Je to mesto plné korupcie chaosu a zmaru. A do tohto mesta sa svojím štýlom výzorom a spracovaním Pattinsonov Batman priam bravúrne hodí. Navyše scéna s batmobilom je fantastická a je to jeden z vrcholov tejto snímky. Čomu dopomáha aj dunivá a epická huda od Michaela Giacchina. Ten vytvoril majstrovský soundtrack, ktorý sa nebojím označiť za jeden z najlepších aké som v posledných rokoch počul. Vo svojom žánri je to absolútna špička a posúva film výrazne hore. Prepojenie hudby sa celému štábu, ktorý na tomto filme pracoval perfektne podaril. Matt Reeves potvrdil svoje režisérske kvality, a ak sa dočkáme pokračovania dúfam, že opäť zásadne za režisérsku stoličku. Hlavne, preto, že má svoju víziu, za ktorou si ide a, čo je ešte lepšie dokáže ju vysoko kvalitatívne presadiť do svojho diela. Nový Batman je síce málo akčný s minimálnym množstvom humoru a určite nezaujme tak veľký dav ľudí, ako napríklad minuloročný Spider-Man alebo iné filmové diela od Marvelu o to viac to vynahradzuje kvalitne napísaným príbehom dychajúcou atmosférou a dospelým príbehom, pri ktorom sa predovšetkým dospelá skupina ľudí a samozrejme aj fanúšikovská základňa bude určite baviť. Napriek dĺžke a pomalšiemu tempu sa jednoznačne nejedná o nudný film. Matt Reeves vie, čo chce povedať a pre svoju víziu urobí všetko a darí sa mu to vynikajúco. Napriek drobnejším výhradám som veľmi spokojný. Bavil som sa. Vôbec sa nebojím na konci tejto recenzie udeliť päť hviezdičiek. Percentuálne tak dávam 90 percent a teším sa na prípadné pokračovanie. A som zvedavý či sa objaví aj postava, ktorá sa na moment objavila v jednej zo záverečných scén. Som rád, že budúcnosť Batmana je po filmovej stránke v dobrých rukách a som zvedavý, čo si pre nás tvorcovia v budúcnosti pripravia. () (menej) (viac)

JB001

Možná kdybych to viděl v kině najednou, tak bych možná dal i čtvrtou hvězdičku, ale mne tedy to nové zpracování zas tak moc nezaujalo. Asi si budu muset někdy pustit něco pro pamětníky. Konkrétně Burtonova Batmana z roku 1989 s Michaelem Keatonem, Jackem Nicholsonem a s Kim Basinger ()

funkyman

musim si to ponuknut este raz, lebo som zaspal asi pat-sest  krat..a neviem dovod...dufam, ze nim nebol prevareny dej, prestylovane kulisy, zmatocne a nelogicke sceny a hlavne moj absolutny nezaujem o postavy...hrane tak, aby boli extremne cool ale bez vyvolania emocie..ale dam tomu sancu este raz.. len si predtym nesmiem pustit Finchera alebo  "ranneho" Nolana ..kde sa budem "tetelit" po kazdom zabere a prezivat konanie a zachvenia mysle u vsetkych zucastnenych...co tuto moja hlava evidentne "postradala".. ()

Stupet

Tak tohle nebylo vůbec špatné. Asi nejlepší Batman ze všech. Ani mi nepřišlo, že film trval 3 hodiny. Snad bude pokračování. ()

Polux

8/10 | Nepřekonatelný TDK sice (ehm) nepřekonán, ale po Jokerovi a nové Suicide Squad pro WB další velice slušný zářez s jasnou autorskou vizí, výrazným tvůrčím rukopisem a velkým potenciálem do budoucna. Asi nebude náhoda, že nejlepší DC filmy, minimálně v případě Batmana, pracují koncepčně na stejném principu, totiž převádění žánrových klasik od Manna (TDK), Scorseseho (Joker) a nově tedy Finchera do netopýřího univerza:-)). Recept očividně funguje a WB se nebojí experimentovat (nebo je zoufalé a zkouší, co se dá - taky možnost:-)), takže kdyby se u adaptace nějaké další DC postavy nechali inspirovat třeba takovým Leonem nebo Peckinpahem, jako fanoušek westernů bych se vůbec nezlobil:-). | Atmosféra prohnilého a neutěšeného Gotham City skvělá, některé záběry, potažmo scény, (nástup Batmana, nástup Batmobilu, bitka v chodbě po vypnutí proudu, konec honičky s Farrellem) přímo vynikající, působivá výprava (mající sice blízko k Nolanovu Chicagu/NYC, ale přesto oplývající vlastním stylem), Pattinsonův kostým perfektní (už teď se těším, až mi bude v 1:6 zdobit detolf:-)), stejně tak Batmobile a Batcycle (škoda, že nejsou ve filmu využiti ještě o trochu více), Giacchinův OST výborný a parádně podtrhující Reevesův vizuál (sice především variuje main theme, ale ten je natolik silný, že to vůbec nevadí, právě naopak), plus konečně se zde klade velký důraz na onen detektivní/kriminální prvek (čemuž se předchozí zpracování věnovaly jen okrajově, nebo rovnou vůbec) a rovněž filmoví diváci tak mohou, po těch 30 letech na plátně od Burtona po Snydera, plně pochopit, proč je Batman v komiksech nazýván nejlepším detektivem na světě. | A pak jsou zde samotní herci. Pattinson je v roli Batmana skvělý (měl jsem pocit, že je ještě málomluvnější než Bale:-)), v roli BW působí malinko matně, ale imho nejde o chybu na jeho straně, ale spíše na poli scénáře a režie s ohledem na to, že toho nemá moc co hrát a minimální čas na plátně, který ve filmu BW má. Kravitz jako Catwoman taktéž parádní (paradoxně v roli SK má ve filmu větší prostor než BW), stejně tak Farrell a Dano hrají výborně (byť jsem po chvále Riddlera ze zkušebek čekal mocnější útok na neotřesitelného Ledgera), Serkis se ve filmu moc neohřeje (což je možná i dobře, protože, vyjma motion capture, nijak extra dobrý herec není), Wright hraje vysloveně Batmanovou podržtažku, takže ani nemá šanci se nějak výrazněji herecky předvést (na rozdíl od Oldmana u Nolana) a Turturro mi svým výkonem nijak nevadil. | Na druhou stranu tempo je v určitých částech filmu proměnlivé, což nepřisuzuji ani tak velkorysé stopáži (přece jen TDK nebo TDKR nebyli o moc kratší), ale spíše dramaturgické výstavbě příběhu. Batman sice vyšetřuje, ale je až do konce krok za Riddlerem a pouze reaguje na nastalé události, namísto toho, aby jim předcházel, opakovaně obchází ty samé postavy, aby mu pokaždé řekly něco trochu jiného, aniž by je konfrontoval nebo jejich informace rozporoval a samotná vyšetřovací verze, se kterou děj celý film operuje (najdi informátora a najdeš Riddlera, protože jej informátor zná) se v závěru hodí úplně do koše (nejen, že Riddlera nikdo nezná, včetně Falconeho a.k.a. informátora, ale je dopaden stylem deus ex machina a.k.a. náhodný svědek). Pokud by se Reeves vykašlal na tanečky okolo opakovaného hledání/hádání informátora (které ve výsledku stejně nikam nevede) a vyhodil z filmu minimálně půl hodinu děje, bohužel by se stran pochopitelnosti příběhu v podstatě nic nestalo. Což je z pohledu dramaturgie prostě špatně. | Čímž se dostávám asi k největší slabině snímku a to ke klimaxu, který působí jako z úplně jiného filmu - jako by si někdo uvědomil, že má dvě a půl hodiny příběhu, ve kterém není skoro žádná rozmáchlá akce, a je s tím potřeba na poslední chvíli rychle něco udělat v rámci dotáček, protože to cílové publikum očekává. Na úkor dosavadní "realistické" zápletky a motivace hlavního záporáka, zato ruku v ruce s nepostradatelnou snůškou filmově-logických klišé, typu záchran na poslední chvíli a nesmrtelností postav. Plus jsem doufal, že si Reeves odpustí laciný sequel bait v podobě koho jiného než Jokera (protože po BB je to tak obvious, že nic méně nápaditého snad už ani neexistuje) a bohužel marně. | V souhrnu velice povedený a neotřelý příspěvek do filmového netopýřího univerza, který temného rytíře spravedlnosti ukazuje zase v trochu jiném světle (případně ve tmě:-)), než jsme jej mohli na plátně dosud spatřit a přestože film nejde publiku vyloženě na ruku, doufám že si jej přesto v kinech najde a dočkáme se minimálně dvojky, když už ne rovnou celé trilogie. | P.S. Balení netopýřích oreo sušenek, darovaných ke vstupence (jinak fajn nápad), nijak neovlivnilo mé hodnocení. Nicméně, pokud by WB, potažmo lokální distributor, výrazněji zapracoval na gramáži, šel bych zcela pochopitelně ještě o bod nahoru, to dá rozum:-). | PeZet () (menej) (viac)

Pucek

Nový Batman je zaručeně zcela jiný než ti předešlí a je dobře, že se ten opakovaný vývar staží trochu měnit. Z akčňáku přešel více směrem ke krimi, až je na pováženou, jestli je ten netopýří oblek vůbec potřeba, zvlášť když nového Bruce připravili o origin. Oceňuju jak se nyní DC postavilo ke své tvorbě a netlačí to stejným směrem jako Marvel, čili alespoň se snaží nebýt infantilní a nebojí se z toho temného kontextu vytřískat co se dá. Hudební doprovod se neztrácí v pozadí, ale právě pomáhá dotahovat onu atmosféru. Jistě, film má slabší články, ale lze je prominout. Pokud nejste pravidelný konzument běžných heroických záležitostí, nový Batman u vás může mít reálnou šanci. S Nolanem to nelze srovnat, ale určitě nejde o žádný *piece of sheet*. ()

horrormaker

Vidieť ten potenciál, ktory je naplnený... Je možno vidieť niekde chybu, ale nesústreďujem sa na ňu. Význam tohto filmu vo mne vzbudil niečo nevidené a aj keď je skutočnosť, že som dlho nesledoval filmy, tak to berte ako výhodu, pretože toto je film, ktorý si užijete a nesklame vás. Čim menej o ňom viete, tým viac vás zabaví. Nesledovať trailery pre skutočných fanúšikov filmu, trocha viete ako to s nimi býva.  Temná atmosféra je pre mňa pekne na mieru vytvorená, pocity s postavami len čiastočne vžiteľné, čo beriem ako výhodu. Predsalen, nechcete sa cítiť pri filme až tak depresívne a tú depresívnosť treba dávať do určitej miery.  Teším sa na ďaľšiu časť a toto si u mňa zaslúži dobrých 90 HM bodov ()

zekon

Rozhodně více batmanovský než odpady od Nolana. Reeves evidentně vycucl komiks, hry a hlavně seriál Gotham a udělal si detektivku v perfektně temném prostředí a s reálným chudým Batmanem bez výbavy. Jenže zase jako v případě katastrofického Bale a toporného Afflecka si vybral velmi špatně herce. Je to divný film, velmi ponurý a dlouhý :) Třeba se jednou někomu povede skutečně komiksový originál Batmana jako to dokázal mistr Burton. ()

Kodousek

Z úcty k brandu jsem dala 3 stars, ale jen s velmi, velmi přimhouřeným okem. Celý film ve tmě, nuda, žádné higlight scény. Pattinson snad bude později dobrým Batmanem, ale s těmi šminky a špínou všude to už přehnali. Wright jako Gordon, zvyknu si. Catwoman Krawitz je dobrá volba a Andy Serkis jako Alfred úplně skvělá volba. Ale celý mix prostě nefunguje, Nolan ve své trilogii předvedl úplný koncert, děj letěl jak závodní plnokrevník, tady jsem se pořád chtěla zasnít do toho comicsu, ale Matt Reeves mi to bohužel nedopřál. ()

flyer.nick

Naprosto jiná komiksovka než jsme byli zvyklí. Super detektivka i noir film. Nakonec mi nevadil ani Patizón, který mi po traileru přišel jako děsný úlet. Jen Alfred a Selina byli tak děsně nesympatičtí že jsem jim ani v ničem nefandil. Každopádně se dvojkou se počítá a jsem zvědavý jaká bude a těším se na ni. Tenhle stý restart Batmana už bude doufám poslední. ()

Yamatosan

Tohle je temnota, ne ty Snydersovy píčoviny! Film jistě není bez chyb, především se mi opět potvrdilo, že Reeves je mistrný režisér, ne však již tak scénárista. Je to nejlepší Batman? Je to... komplikovanější. Je to pro mě lepší Batman, než Nolanův Batman - ale není to lepší film, než TDK (který beru jako etalon). V něm mě totiž bavilo všechno možné, jen ten Batman vlastně moc ne. Reeves dopustil různé chybky (např. nudný Gordon, nevyužitý Alfred...), ale to hlavní, Batman, je opravdu THE! ()

stromtrupr13

Nový reboot samotného Batmana, nikoli celého DCEU, je skvělá neo-noir kriminálka zachycující mladého Bruce Wayna, který svůj kostým nosí teprve druhým rokem. Narozdíl od ostatních adaptací Batmana, tato adaptace je striktně zaměřena na Batmanovu detektivní práci. A že si jí to daří. Inspirován filmy jako Chinatown, Sedm a Zodiac, Batman je velmi temný snímek, jak v oblasti vizuálů, tak v oblasti příběhu. Co se vizuálů týče, tohle je nejlépe natočený, sestříhaný, vybarvený a celkově vypadající Batman film, který kdy byl natočen. Kinematografie od Greiga Frasera je naprosto dechberoucí, nebojí se občas zašpinit objektiv pro větší autentičnost, nebojí se použít silné kontrasty barev a hlavně se nebojí experimentovat se samotnými úhly a záběry. Celkově má tento film tak jedinečný a rozpoznatelný vzhled, že se automaticky odliší od jakých koliv předchozích Batman filmů a je něco úplně vlastního. No ale dost o úžasné kinematografii, co děj? Děj jak jsem zmínil je detektivka, s hlavním záporákem Riddlerem, který je mimo jiné přímo insporavaný Zodiac killerem. Riddler se snaží zabít visoce postavené jedince, který přimo ovlivňují Gotham, přičemž Batmanovi nechává hádanky, které mu mají pomoci najít další oběť. Děj je dlouhý, ale za to všechny jeho hlavní i vedlejší zápletky působí plně a děj svižně postupuje vpřed. Moc se mi líbilo že Bruce Wayne, nebyl znázorněn jako charismatický playboy. Smrt jeho rodičů zde nikdy nebyla ukázána, za to ale vidím přesné její následky, které na Bruci zanechala. Bruce je uzavřený a chová se jak deprimovaný puberťák, ba dokonce tak i vypadá. To ale není špatné věc! Bruce je neschopný ukázat slabost, raději všechny odstrčí a bude sám, než aby musel riskovat že přijde o další lidi jemu blízké. Raději bude maskovaný symbol strachu a násilí, než aby ukázal svou rozbitou, křehkou a zranitelnou stránku. Taková provedení tady ještě nebylo a je to vskutku závan čerstvého vzduchu. Abych to tedy shrnul, The Batman je velmi povedený snímek a převážně co se Batman filmů týče, má jeden z nejlepších Batman přiběhů vůbec. Ukazuje nový pohled na postavu starou 80 let a při tom zachovává integritu, co dělá Batmana Batmanem. ()

KraLuban

Chvílemi jsem přemýšlel, že nový Batman je ten vůbec nejlepší, prozatím. To bylo v momentech, kdy převládla temná atmosféra. Nakonec je to ale film veskrze průměrný, navzdory tomu, že Patyzón je jako nový hlavní hrdina skvělý. ()

RoyBatty444

+ Temné, dobrá atmosférá, zaujímavý príbeh, realistické poňatie v medziach možností. - Priemerné obsadenie v hlavných rolách z toho vyplývajúce slabšie herecké výkony, námet sa začína okúkavať, slabý antagonista po odhalení, dlhé, viac thriller ako comix, nemá ikonickú hudbu. ()

Brvis

Láska jako hrom nebo snad Top gun Maverick? Ti se můžou jít klouzat! Samozřejmě že názor je na každém a top gun je opravdu skvělý film o tom žádná, ale mluvím tady o zážitku. Když jsem odcházel z Mavericka z kina, tak jsem si říkal něco ve stylu " bylo to skvělé a neurazilo, krásné pokračování", ale když jsem odcházel od batmana, tak jsem si říkal přesně tohle: "páni, tak na to musím ještě jednou". Film má skoro tři hodiny, což je celkem hodně pro nefanouška DC universa. Tohle je bezpodmínečně Reevesův nejlepší film a jde to znát, protože už od začátku tady buduje extrémní atmosféru, napětí a mysterióznost. Naprosto perfektně se  mu podařilo udělat město Gotham, které na vás dýchá tou zkažeností a zkorumpovaností. Kamera je tady fakt úžasná, dokonce jedna z nejlepších kterou jsme tady za dob kinematografie mohli vidět. Jestli vás ani the batman nepřesvědčí tom, že Robert Pattison je skvělý herec, tak už žádný film, nechápu, jak někdo dokáže na Roberta nadávat. Pattison tady hraje naprosto perfektně, protože každý krom, který batman udělá je sebejistý a opatrný, každou věc, kterou jakož to batman udělá, je sebejistá a správná a skvělá. Stejně tak nechápu, jak někdo může nadávat na Jeffreyho Wrighta, jakož to Jamese Gordona, že je černý. Jeff tady odvádí skvělou hereckou práci a nějaká barva kůže nám může být putna ne? Hrozně se mi líbil způsob, jakým byl batman představen. Musím pochválit car chase zhruba uprostřed filmu, jelikož to byla snad nejlepší honička, kterou jsem kdy viděl! (smutné je, že takhle dobrou honičku nám nenabídlo rychle a zběsile za 9 filmů )Tou detektivní stránkou a to rozhodně nebyl krok vedle. Co krok vedle byl, tak konec filmu, který byl opravdu slabý, ale tak jediná špatná věc na tří hodinovém netopýrovi není zásadní věc. Zároveň  je tady soundtrack od Michaela Guacchina, který se tady naprosto překonává a dodává tím tu skvělou a jedinečnou atmosféru. 9/10 jen kvůli závěru, ale jinak by to bylo jasných deset. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023