Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

mitrax

DC comics na vzostupe, zatial co Marvel nadalej pada Pochyboval som, ze Nolanovo stvarnenie Batmana dokaze hned len tak niekto prekonat a po zhliadnuti The Batman, mozem povedat, ze nedokazal. Ale chybalo len velmi malo. Novy batman je zatial najtemnejsi zo vsetkych a velmi mu to pristane. Bohuzial doba je taka, ze sledovanost je na prvom mieste a hodnotenie R by ju znizilo. A tak novy batman sa snazi nikomu neublizit. CHYBA!!! Nemuseli by to byt potoky krvi ale rozhodne by to chcelo v temnom vyobrazeni aj temnejsieho batmana. Bojove sceny, kde by rychlo a efektivne likvidoval zlocincov by zarucene dosiahlo na plne hodnotenie a predcilo aj svojho predchodcu. Takto je to mix, ktory uplne nefunguje. Inak by sa filmu dali vytknut len malickosti ako, ze to parkrat poriadne schyta a napriek tomu funguje dalej ako by sa nic nestalo. Vieme, ze batman nema ziadnu superschopnost na odolnost a ani jeho technicke vychytavky by z neho terminatora neurobili. Ale keby tento film prisiel v case Nolanovho restartu batmana, tak dostane plny pocet. ()

Geon

Batman zas a znova, tentokráte trochu jinak. Akční scény ždímou batmanův potenciál do maxima, kdykoliv přichází na scénu, tak jedině s podkladem hutného soundtracku a s vědomím kdo je tady pánem (pomstou). Penguin v podání Colina Farrella je nejlepším záporákem celého filmu. Temná atmosféra Gothamu a v ní ještě temnějšího rytíře připomíná spíše detektivku než superhrdinský film, což jsou kladné body pro batmana nicméně o to těžší to má Bruce Wayne aby vynikl, což se mu tolik nedaří. ()

lineker

Tak z netopýřiho může se nám stal Hercule Poirot. Inu proč ne. Pro mne stokrát lepší temný atmosférický krimi thriller, než Marvelovská skákačka o dvaceti hrdinech. Méně akce více atmosféry a prúniků do podhoubí korupcí prosákleho Gothamu. Myself střety, které dosud nemusel dědic impéria řešit a navíc blizkost jeho odhalení. Nebýt tě ultradlouhé stopáže jsem spokojen ještě o jednu hvězdu více. ()

ArchAngel_

Hutná atmosféra, skvělé akční momenty, ponurý ale uvěřitelný Batman, Bohužel DC celkově se v tom hodně plácá není schopno přijít s propojeným vesmírem ala Marvel, takže tu máme neustále rebooty a samostatné filmy s novými představiteli jako tenhle. Není to sice vyloženě špatně, ale prostě je to jednohubka bez úvodu a závěru ... pro fandy batmana dobrý, pro současné publikum zvyklé na seriálovost, návaznosti a propojení málo. 85% ()

Parisienne09

Pomalé, pomalé, pomalé ... a utahané, utahané, utahané. K tomu bez nápadu. Vypadá to jakoby Reeves dostal tu časomíru befelem a nevěděl si s ní rady ani scénárista. Nejhorší ze všech Batmanů ever. Je mi to moc líto. ()

Fajpa

Když vyšel první kamera test teaser, byl jsem ohledně tohoto snímku poměrně skeptický. Hlavně kvůli tomu, že v té době Ben Affleck byl jen tak shrábnut ze stolu. Přišlo mi to z počátku nelogické, ale jak já jsem se spletl... Z kina jsem si odnesl naprosto úžasný zážitek. Film mě naprosto dostal svojí atmosférou, kterou podporuje odporná kamera (v dobrém slova smyslu), například záběry v dešti opravdu působí dobře díky promoklému objektivu/minimálnímu množství DIGI bordelu. Parádní jsou také záběry, které jsou snímány zpoza nějakého objektu. Příběh je dobře komiksový a převažuje spíše detektivní stránka s minimem akce. Jako vrchol akčních scén zde je bezpochyby honička s batmobilem, kde je úžasný sound design a v kině jsem ani nedýchal. Batmanovi gadgety jsou též famózní s velkým obsahem detailů. (např. batarang/symbol). Záporák též supr. Už nebudu dál kecat, běžte si to pustit je to PARÁDNÍ!!! 9/10 ()

Kyberswat

skvělé strhující !  velmi doporučuji  líbila se mi zejména schopnost vtáhnout do děje, vykreslit BatMana jako tajemného týpka snad ještě temnějšího než v případě předchozích filmů ()

TomTopG7

Film hodnotím 5 z 5 přišel mi asi stejně dobrý jako Dark knight. Sice hodně lidí nesouhlasí, ale mě se líbí jak máme konečně šanci vidět Batmana z jeho temnější stránky a jak se celý film nese v takové strašidelné atmosféře, protože to se v superhrdinský/komiksových filmech moc nevidí. Pak musím vychválit soundtrack filmu + jak je film natočený, protože je tam dost originálních záběru např.(Když se Batman snaží chytit Penquina v Batmobilu nebo Batmanův seskok s wingsuitem). ()

drsny_hery

Kdo by se pouštěl do dalšího Batmana tak brzy po Nolanovi nebo ubohé Lize spravedlivých? Někdo, kdo poruší zavedené pořádky. Bruce Wayne temnější a charismatičtější než sám Batman, Batman obyčejnější detektiv než Komisař Gordon, komisař Gordon černější než Kočičí žena, Kočičí žena šeredná jako dvanáctiletý cigán, Alfréd jako bývalý agent. Ok. Do poloviny má film slušně našlápnuto. Skvělá atmosféra, přiměřená akce, slibná detektivní zápletka. Očekáváná gradace děje a eskalace vývoje postav, zejména Tučňáka, se ale nekoná. Dano má sice ten správně úchylnej ksicht, ale tvůrci dávají zbytečně mnoho prostoru nemastnému Falconemu. Dál se film ubírá už jen setrvačností do konce nekonečné stopáže a nejzajímavějších posledních deset minut už divák ani nemůže vstřebat. ()

RedNotice

Na tomhle film musím hlavně vypíchnout jeho atmosféru a dokonalou hudbu, také robert Pattinson ukázal že umí hrát a to dobře.Záporák byl také skvěle provedený a celkově musím říct že film se povedl a těším se na dvojku a různé seriáli. ()

Teapac

Aneb jak se stal z upíra, velkoemo netopýr. Dobře natočené, jelikož přes dlouhou stopáž flm nenudí snad ani minut. Trochu jsem se bál telenovely alá upír bude dělat do kočky. Naštěstí se žádná incestní zoofilní romantika nekonala. Herci vybraní naprosto ok a zvuk a hudba je taková depresivní, což k tomuto filmu naprosto patří. Za mě výborné ačkoli jsem se bál hodně bál. Nakonec musím uznat že to stojí za 4 hvězdy. Mínus jedna hvězda za přílišnou temnotu. A za oblek catwoman - ten mohl být sofistikovanější. ()

Bantarian odpad!

Vážně jsem se snažil to dokoukat, ale to nejde. Je to strašně dlouhý a především totálně nudný. Batman tu není žádný superhrdina, vlastně ani hrdina, jen detektiv co se nenápadně plíží ve tmě s kovovýma botama. Neprůstřelný nablízko z brokovnice, to už není Batman ale spíše Ironman. Myslím že Pattinson se nevykoupil, protože to působí jako další díl Twilight ságy. Nejhorší ''Batman'' film. Děj to nemá. Uměle nadhodnocený hypem, že je to jiný, ale vážně se tohle někomu líbí? ()

vecnykritik2

Emo Batman. Vizuálně super. Líbí se mi detektivní zápletka. Hračičky Batmana jsou uvěřitelné a celkově se mi zde Batman zdá více "reálný". Občas jsem měl ale problém uvěřit, že R. Pattinson dokáže někomu nabančit. Také mi vadilo, že je dost často neprůstřelný a nezničitelný. Film je hrozně natažený, 3 hodiny je vážně moc. Ocenil bych kdyby byla ve filmu nějaká batmanovská příprava (fyzicky, vybavením) a detektivně to mohlo být zajímavější s použitím nějakých fancy forenzních technik ala Batman: Arkham Asylum. ()

Kpitbull

Ne ne ne, tohle vůbec nefunguje. Pustil jsem si už 5x a pokaždé nedokoukal. Jako Edward skvělý, Bruce Wayne ale opravdu nemá vypadat jak feťák na dojezdu.... ()

ThoumY

Celkem film. Celkem akční. Celkem drama. Celkem krimi. Celkem mysteriózní. Celkem thriller. Celkem komiksovka. Celkem DC. Celkem neo-noir. Celkem detektivní. Celkem vyšetřování. Celkem hádanky. Celkem Fincherovka. Celkem atmosféra. Celkem vraždy. Celkem podsvětí. Celkem násilí. Celkem tři hodiny. Celkem Gotham. Celkem Bruce Wayne. Celkem herci. Celkem Robert Pattinson. Celkem Batman. Dobrý no, tak se prostě v základní skladební komiksové dvojici - hrdina-záporák, sešly dvě největší umaštěné, lascivní, nechutné, přeceněné lopaty, které zaručeně dokáží každým svým mimickým gestem obrátit ať už slibný film v nepovedený vtip, tak i procesy mého žaludku v revoluci proti zažívání. Naštěstí je šampónkový imperátor dostatečný čas filmu zastřen maskou skrývající tajemství „kdo že to je ve městě zdejším, umělým zvlhčovačem kalhotek nejolupenějším“  a jeblý, psychotický autista, jehož z této kondice podezřívám i mimo prostředí role, slavnostně napochoduje na scénu až v pokročilé části úmorně nezáživné stopáže, kdy již funkce tvorby melatoninu vzaly za své. I v jejich absenci se však jedná o neskutečně utahanou, nepůsobivě ponurou a nedostatečně zajímavou proplétačku skrz zasmušilé, upršené, klaustrofobické prostředí stlačující moji prdel v plech a slovní ohodnocení na nedostatečné. Bídných 4/10 ()

padlar

Po dlouhé době jsem zavítal do kina a musí se nechat, že jsem z něj odcházel spokojený. Nový Batman se mi líbil. Atmosféru i vizualizaci má správně temnou. Myslím, že ve filmu nebyl ani záběr, který by nebyl v tmavých či studených barvách. Líbil se mi i R. Pattinson jako Batman. Jako B.Wayne ale až tak ne. Takto si B. Wayna prostě nepředstavuji. Tohle Batmanovo alter ego se ale naštěstí ve filmu noc často nevyskytuje. Film má skoro tři hodiny, ale má solidní tempo a skoro žádná hluchá místa, takže mi to ani tak dlouhé nepřišlo. Pokud bude mít ale film pokračování (zavěr by tomu napovídal), která budou ve stejném duchu, tak další návštěva kina je jasná. A mimochodem, až z titulků jsem zjistil, že ve filmu hrál i můj oblíbenec C. Farrell. Ve filmu je zamaskovaný tak, že nejde poznat. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023