Strach nad mestom

• Česko Strach nad městem (viac)
TV spot 2

Policejní komisař Jean-Paul Belmondo má velice nebezpečného protivníka - vraždícího maniaka, jehož oběťmi jsou hezké Pařížanky. Neznámý muž už několik týdnů pronásleduje telefonicky Noru Elmerovou a vytýká jí její amorální život. Mladá vdova je na pokraji nervového zhroucení. Nechala si dokonce změnit své staré telefonní číslo, neznámý se však opět přihlásil a oznamuje Noře svoji návštěvu. K smrti vyděšená žena volá na policii, ta ale zatím nic nepodnikne. Když po chvíli zazvoní u dveří zvonek, Nora nevydrží nervový šok a vrhne se z okna. K mrtvému tělu přijíždí komisař Le Tellier, ztělesněný Jean-Paul Belmondem, s kolegou Moissacem a na místě začínají s výslechy svědků. Zjišťují, že muž, jenž zvonil u Nořiných dveří, byl hostem u jejích sousedů a při příchodu si popletl byty. Nikdo si však nevšimne černě oblečeného motocyklisty, který postává opodál. Velmi spletité vyšetřování se rozbíhá (oficiálny text distribútora)

gizi

Hodně průměrná kriminálka, kde ani Belmondo nijak nevyniká a nedodává tomu šmrnc. Místy 55%, občas 65%, celkově 60%. Plus je dobrá hudba Moriconiho. ()

revere

Jako kluka mne tenhle film nijak zvlášť moc nebral a neuchvátil ani dnes. Snad mám Belmonda v podvědomí zařazeného do žánru krimikomedie a tak už v něm vidím sice sympatického darebu, rošťáka a trochu i kašpárka. Snaha o seriózní kriminální drama mne pak míjí. Úvodní scéna mi, stejně jako Belmondův nástup, navozuje atmosféru Muže z Acapulca, ale tak to tvůrci zjevně nechtěli. A Belmondovy úctyhodné kaskadérské kousky ztrácejí lesk ve světle dnešních digitálních triků, naopak ve srovnání s nimi někdy paradoxně působí jako filmová montáž.. Jinak před Belmondem klobouk dolů a ani Mistr Morricone nezklamal. ()

Antiquus

Vrah pořád vykecává, oběti mají dlouhý vedení, Belmondo pořád někde leze. Občas neplatí nějaký z fyzikálních zákonů, ale ne zase všechny jako v Hrdina. Vrtulník není slyšet, Belmondo nepozná chlápka, kterýho půl hodiny honí přes půl města a, nepozná ho ani ten druhej, co ho předtím potkal na chodbě, nepozná ho ani oběť po hlase, i když ho slýchá denně v práci. Obzvlášť blbá je scéna s otevřením dvoří u vlaku metra. ()

Dr.dogous

scénář 3 režie 3 herci 4 výprava 4 celkem 14 hodnocení 70% Pánbůh byl asi sadista a úchyl, když stvořil Minoa, není pochyb. „Láska je požitek, sex je slast, chlapi jsou dobytek, at' žije chlast!!!“ ()

oskiii

Můj nejoblíbenější film s Belmondem. Ta honička po střechách je prostě fantastická a je asi tím nejlepším, co kdy Bébel, v rámci svých kousků, předvedl. ()

Johgas

Kaskadérské kousky bez výhrad. To se až tajil dech. NIcméně laxní Bebelovy vyšetřovací metody nebudu komentovat :-) protože kdyby svoji práci dělal pořádně, tak by nemusel lézt po střechách :-) a film by ztratil svoje kouzlo... ()

marai

Že je film miestami viac či menej hlúpučký je druhohradé. Ide o defilé šialených kaskadérskych kúskov a dobre padnúcich sák - v každej scéne iné (už chápem prečo mi otec vravel, že mám topánok ako Belmondo). Hlavný hrdina si trochu stojí na kábli, čo má na svedomí pár mŕtvych navyše, ale nebuďme malicherní. Ako povedala tá sexi sestrička v župane: "Ak by si mal hlavu ako Einstein, nechcela by som ti masírovať chrbát." Kto by nemenil? ()

Hombre8

Dlouhá a vesměs dost úspěšná série belmondovek měla hodně společných jmenovatelů. V podstatě by se dalo říct, že jsou vlastně všechny na jedno brdo. To ale neznamená, že jsou špatné. Divácká obec dostala co chtěla, recept většinou není příliš složitý. ()

gerojmanus

O tom, že Belmondo ve své době byl pan herec, nelze polemizovat. Jeho fyzická zdatnost a kousky, do kterých se při natáčení pouštěl, je z dnešního pohledu natáčení akčních filmů obdivuhodná. Nicméně trochu mi tam začala vadit všudypřítomná mířená střelba z cca 10ti metrů přímo na člověka nečekaně mimo a to se opakovalo tak dlouho, že jsem to ve finále dokoukal jen z povinnosti. Tak se to ale holt v minulosti dělalo:) ()

JUX

psychopaticky vrah, ktery si rika Minos (Dantovo peklo), vrazdi, event dovadi k sebevrazdam divky/zeny, jejich zivot se neshoduje s Minosovou moralkou. Skvely kaskadersky kousky Belmonda (helikoptera, strechy u Galerie Lafayette a obzvlast metro!!!), jedno skleneny oko, ale dost 'zvlastni' dej (proc vlastne vrah prijde na policii, proc se nikdo nedivy, ze ma porad cerny brejle atd) ()

Choucas

Začnu nadáváním některé z českých televizí která má určitě na svědomí, protože to byl zážitek naprosto otřesný. Proti panu Krampolovi nic nemám, ale přišlo mi že to daboval až po 50tce. Belmondo si to dával se samozřejmností jemu vlastní, výborné akční scény i hlášky. Jednooký jezdec na Kawasaki, a proč vlastně Kawasaki - jako by francouzi neměli dostatek vlastních fascinujících motorek, a jeho skleněné oko, mimochodem celkem děsivé, je vážně děsivej cvok - záporák jak má bejt, výborně zahraná postava. Naprosto klasická, celkem nevybočující belmondovka :). Doporučuju všem milovníkúm tohodle žánru, přínos pro lidi kteří tyhle filmy nesledují bude sporný. ()

raininface

Jako kluk jsem v kině při tomhle filmu ani nedýchal. Teď mi to připadá chvílemi trochu srandovní, včetně některých Belmondových kaskadérských kousků (nemehlo na střeše), ale ty 3* si to zaslouží. Minimálně za hudbu a náčelníka Skleněný voko... ()

Indio

Kdo je mezi kaskaderama nejlepší herec a mezi hercema nejlepší kaskader?Kdo neumí odpovědět tak at skoukne tuhle pecku. ()

PORTER44

Docela dobrá svyžná kriminálka se svérázným humorem J.P.Belmonda v roli šéfa policie který honí vraždícího maniaka mladých žen který je škrtí.Velice dobré kaskadérské kousky,honička po střechách byla velice dobrá. ()

RozaF

Už úvodní hudba této vražedné podívané slibuje strašidelný zážitek. A ten opravdu dostanete ve vrchovaté míře. O tradičně perfektním výkonu Jeana-Paula se ani nemusím zmiňovat. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo