Strach nad mestom

• Česko Strach nad městem (viac)
TV spot 1

Policejní komisař Jean-Paul Belmondo má velice nebezpečného protivníka - vraždícího maniaka, jehož oběťmi jsou hezké Pařížanky. Neznámý muž už několik týdnů pronásleduje telefonicky Noru Elmerovou a vytýká jí její amorální život. Mladá vdova je na pokraji nervového zhroucení. Nechala si dokonce změnit své staré telefonní číslo, neznámý se však opět přihlásil a oznamuje Noře svoji návštěvu. K smrti vyděšená žena volá na policii, ta ale zatím nic nepodnikne. Když po chvíli zazvoní u dveří zvonek, Nora nevydrží nervový šok a vrhne se z okna. K mrtvému tělu přijíždí komisař Le Tellier, ztělesněný Jean-Paul Belmondem, s kolegou Moissacem a na místě začínají s výslechy svědků. Zjišťují, že muž, jenž zvonil u Nořiných dveří, byl hostem u jejích sousedů a při příchodu si popletl byty. Nikdo si však nevšimne černě oblečeného motocyklisty, který postává opodál. Velmi spletité vyšetřování se rozbíhá (oficiálny text distribútora)

Víteček

No dobře, Belmondo je borec a umí úctyhodné kaskadérské kousky. A dál? Divně natočený film, kde 90 % času jen Belmondo někoho honí a ve zbytku se tam producíruje velmi idiotský vrah s hodně falešným falešným okem. 40 % ()

infernet

Když mi bylo dvanáct a já tenhle film viděl poprvé, hltal jsem ho a dodnes si pamatuju, jak jsem byl vyděšený. Teď, po pětadvaceti letech, mi občas za tvůrce bylo až stydno. Belmondo skáče po střeše. Padá, nepadá, padá, nepadá... pět minut ta scéna trvala! Za masku hlavního záporáka by se styděl i maskér ochotníků z Police nad Metují. A snad nic moc neprozradím, když napíšu, že jsem nepochopil, proč si vrahova první oběť způsobila smrt zrovna tímhle způsobem. Fakt nevím, asi smrt z leknutí... Když to shrnu: Pokud máte za každou cenu rádi Belmonda, zapomeňte na logiku, herecké výkony, masky, napětí, přemluvte mozek litrem vína a koukejte se. ()

retrix

NA svoji dobu akční kriminálka se vším všudy a Belmondo zde předvádí jednu ze svých lepších rolí. Děj se zpočátku rozbíhá dvěma směry, možná proto, aby mě Belmondo více působnosti v akčních a kaskadérských scénách. Konec zapadá do série klasických akčních kriminálek, ale děj má šmrnc, a proto se na tento film dá dívat i dnes. ()

Nerajohn

V televizi dost často reprízovaná věc. Jak známo, Belmondo se zde poprvé ukazuje jako komisař a film se od jeho ostatních policejních trochu liší. Především velkým množstvím kaskadérských scén, z nichž nejlepší je určitě ta střeše galanterie. Připomenul bych i dvě honičky zároveň, scénu s figurínama nebo zajímavé záběry z pohledu jednookého psychopata. Film se bude líbit i znalcům Paříže, protože reálných záběrů na ulice města je tu dostatek. Dávám 4,5. ()

FiFoo

Z dnešního pohledu už hůře sledovatelná kriminálka založená na kaskadérksých (ovšem parádních) exhibicích J.P. Místy nechtěně parodicky komické momenty vrcholící až v bizardnostech střídají poměrně napínavé sekvence rámované parádní Morriconeho hudební kulisou. Výsledkem je celkem průměrné pokoukání, ze kterého si ale s jistotou zapamatuju doslova závratnou akci na střeše obchoďáku. ()

Muf911

Výborná francouzská detektivka ze 70. let. Je tu vše, humor, akce, napětí, automobilové honičky, přestřelky na pařížských střechách, honička v metru a na vagónech metra. Dvě hodiny je na co se koukat. ()

Peči

Do samotáře, dobrodruha nebo profesionála mi tady kousíček chybělo. Ale taky velmi kvalitní film, komisař Le Tellier (Belmondo) sleduje dva různé případy, jednak lupič a zároveň vrah, na kterého má spadeno již delší dobu, protože mu notně pokazil reputaci a také, což se později ukáže jako ústřední téma filmu, nebezpečný psychicky nemocný maniak, který zabíjí ženy kvůli jejich morálním prohřeškům. Velmi nesympatický maniak je nakonec dopaden a zbit, což mně jako fanouškovi spravedlnosti přineslo nakonec pocit uspokojení, zejména když mu Belmondo mlátil na konci hlavou o stůl. Těch mrtvých mladých ženských ale bylo stejně škoda :-)). Ale jak tady někdo už psal, pár nelogických věcí, přičemž největší "haluz" byl opravdu ten neslyšitelný vrtulník na konci. To jinak vypočitavého a mazaného úchyláka docela degradovalo v ubohého diletanta. Za pět to tedy být nemůže ale myslím že 76% tomu filmu sluší bezvadně :-) ()

lepo

Tak "DOBRO DOŠLI". Krimi, drama, thriller si "trošku" - (za 35 rokov), poriadne odskočil od tohoto snímku. Od začiatku priehľadné a naivné...Záverečných 15 minút pre mňa priam komických, dlho som sa tak nepobavil, hlavne keď nastupovali odstrelovači a dostávali príkaz, aby sa stiahli. Mne pripadali ako "Zväz Nadrbaných Poľovníkov z Čierneho Balogu". Minos - nemal mínus...Jednooký kyklop so zmyslom pre sebairóniu v záverečnom pästnom súboji príjemne prekvapil. No koniec , koncov doba sa mení a je to stále poctivá Belmondovka, s trefnými dialógmi a hláškami, že pane Krampol?... ()

tatka

Tento film je dobrý. Za určitých podmienok. Musíte ho vidieť v starom ošumelom kine a potom ísť domov peši cez tmavé a opustené ulice a temnú Botanickú záhradu. V teple a bezpečí obývačky pred telkou to nie je ono, slabota. Mám to vyskúšané. ()

kolodej1

stará poctivá kriminálka, nadprůměrné zpracování. Především pak díky Belmondovi. Tentokrát se sice nejená o komedii, atmosféra je temnější, přesto mě jeho ironický způsob komunikace i tady baví, v tomhle je podobný jako v jiných filmech. Stojí za vidění ()

Delmondo

Takovejhle Strach si dám líbit! Henri Verneuil opět nezklamal. Belmondo je jako polda vynikající, rozdává rány, hláškuje a skáče ze střech. Proti němu zabiják s jedním okem, který to nemá v hlavě v pořádku. Tohle je prostě stará, dobrá kriminálka ze sedmdesátkový Francie. ()

hony23

Byla by to průměrná francouzská kriminálka, kdyby ji Žánpól svými kaskadérskými kousky nepovýšil do nadprůměru. Herec, o němž je známo, že se nenechal zastupovat dubléry ani v těch nejnebezpečnějších scénách, zde skáče po střechách, po vagónech v metru i oknem do bytu v mrakodrapu. Klobouk dolů, za to si tu čtvrtou hvězdičku zaslouží! ()

petr.al

Komisař Le Tellier je drsňák každým coulem. Kriminálníci z okolí si musejí dát zatracený pozor, aby se k němu nedostali na dostřel. Již nějaký ten pátek má neúprosný polda políčeno na zločince jménem Marcucci, jenž mu při jedné zbabrané akci unikl jen o vlásek, avšak na scénu přilétá ještě jeden povedený ptáček, maniak Minos. Spíše než o ptáčka jde o supa, který krouží nad městem, kde šíří strach, hlavně jste-li šaramantní Francouzka. Jean-Paul musí vystřihnout nejeden neuvěřitelný, gymnastický kousek na pařížských střechách, aby zákeřného padoucha dopadl. ,,Strach nad městem" je všudypřítomný, my se však o Bébela bát nemusíme. Fyzičku má pořád v cajku, nabroušený jazyk také a tak je jen otázkou času, kdy francouzský Špinavý Harry, lapí svého evropského, jednookého, krapet kostrbatého Zodiaca. 3,4*. ()

zigy

V úvodu jsem normálně při skvělé scéně s uprchlíky ve sklepě začal slintat a těšil jsem se jako malý Jarda na to, co bude následovat. Pak přišlo zklamání, protože JPB se furt někde honil, nejlépe někde ve výšce, a to neba. Pár hlášek utrousil, to mě sice ba, ale bylo to málo. Myslím, že hlavní cíl tohodle filmu bylo ukázat, že JPB je kaskadérský machr. Mistr Ennio má lepší melodie, než tady ukázal, a ten jednooký bandita byl docela vhodný k parodii. Ještěže tu je klasická 70tková thrillerová atmoška a JPB dabovaný Krampolem má svoje charisma, i když jeho další dabéři jsou ještě lepší (znalci vědí). ()

Salvator

Ve své době nadprůměrná krimi. V dnešním pohledu sice trochu ztrácí, přesto je stále dobře stravitelná. A navíc je tu Bébel. ()

Kozlowski8

Jean-Paul Belmondo ve své typické roli svérázného, neohroženého poldy - tedy přesně takový, jakého ho nemám rád. Jeho předvádění se je středem zájmu snímku a ostatní aspekty, jako atmosféra, napětí, emoce, jsou jen velice chabě vystaveny. Když k tomu připočtu hluchá místa v příběhu a občas pokulhávající logiku, nedá mi to na víc než 2*. 45%. ()

PTuranyi

Klasická belmondovská kriminálka obsahujúca kaskadérske kúsky, naháňačky, bitky, prestrelky. Dobrý scenár aj herecké výkony. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo