Strach nad mestom

• Česko Strach nad městem (viac)
TV spot 2

Policejní komisař Jean-Paul Belmondo má velice nebezpečného protivníka - vraždícího maniaka, jehož oběťmi jsou hezké Pařížanky. Neznámý muž už několik týdnů pronásleduje telefonicky Noru Elmerovou a vytýká jí její amorální život. Mladá vdova je na pokraji nervového zhroucení. Nechala si dokonce změnit své staré telefonní číslo, neznámý se však opět přihlásil a oznamuje Noře svoji návštěvu. K smrti vyděšená žena volá na policii, ta ale zatím nic nepodnikne. Když po chvíli zazvoní u dveří zvonek, Nora nevydrží nervový šok a vrhne se z okna. K mrtvému tělu přijíždí komisař Le Tellier, ztělesněný Jean-Paul Belmondem, s kolegou Moissacem a na místě začínají s výslechy svědků. Zjišťují, že muž, jenž zvonil u Nořiných dveří, byl hostem u jejích sousedů a při příchodu si popletl byty. Nikdo si však nevšimne černě oblečeného motocyklisty, který postává opodál. Velmi spletité vyšetřování se rozbíhá (oficiálny text distribútora)

anitae

Noční výhrůžné telefony a frajer se skleněným okem. To oko mě děsilo už v dětství, ale jinak je zbytek filmu o všech možných i nemožných honičkách - od střechy až po metro:) Pěkné 3,5* ()

Odpadlik

Stále ještě dobrá kriminálka, kterou ocení fanoušci J.P.Belmonda nebo klasických detektivek 70.let. Scéna pronásledování v metru je i na dnešní dobu celkem obstojná. ()

kwaicheng

4* i za tu scénu jak Belmondo běhá po střeše, ručkuje po okapech a přelejzá balkóny. Pro mě nadlidský výkon, páč já zvracím jen co si stoupnu na židli. ()

Poker_Face

Belmondo je ultimátní evropský tvrďák. Jeho kaskadérské kousky nemají, na hvězdu jeho velikosti, obdoby a řadí Belmonda mezi nezapomenutelné. Francouzská krimi bez chybičky s Moricconem. Nic víc nepotřebuju. ()

sigf07

Jedna z nejlepších Belmondových kriminálek (pokud vůbec ne ta NEJ) a strhující sled obdivuhodných kaskaderských kousků - nezapomenutelná je Belmondova jízda na vagónech pařížského metra, ale film toho nabízí mnohem víc, včetně automobilových honiček, šplhání po střechách a spouštění se z policejní helikoptéry. ()

Acrobat

Divat sa v sucasnej dobe na o par rokov starsi film prepichnuty analogom je... jednoducho parada. Tam kde detektiv chodi, pyta sa, odpocuva, niekde v strede stylovo prenasleduje, to vsetko v slusnom castingu, tempe a samozrejme Belmodovsky. O hrdinoch JPB sa toho napisalo pomerne dost aj na odbornej filmovej ci autobiografickej urovni a neprislucha mi to nejako obzvlast zmienovat. Cely cit pre tvorbu hrdinu a zaverecny podvod je ukazkou dobre filmariny. Takej usluznej, ktora sa divakovi pocit spolupatricnosti, profesionalizmu a poctivosti. ( 1.11.2020, CT2 archiv) ()

Nix

Já se musím přiznat, že jakožto fanda akčního žánru a všemu tomu podobný nejsem příznivce Belmonda a opravdu moc filmů jsem s ním neviděl a musím to napravit. Ale tento film jsem s ním viděl jako první a hodně mne to bavilo. Atmosféra je super, taková tajemná trochu a jako krimi thriller to funguje bezchybně. Belmondo mne tu kupodivu fakt bavil a doufám, že mne přesvědčí v dalších filmech. Tohle můžu doporučit pro ostatní, co taky neznají Belmonda. Jako první seznámení nemohlo dopadnout lépe. ()

Belmondicek

Bebel ztělesnil ve snímku režiséského klasika Henriho Verneuila dalšího ze svých typických hrdinů: šarmantního, a přitom neúprosného ochránce spravedlnosti. Když začíná v Paříži řádit vrah, který si říká Minos, přebírá komisař Letellier případ jen nerad. Má totiž otevřený účet s prchajícím bankovním lupičem. Ale brzy musí nasadit krk při honu na vraždícího psychopata. Belmondo předvádí opět úžasné kaskadérské kousky-top je honička na střeše. Hudbu složil výborný Ennio Morricone. ()

IronRocky

Naprosto geniální kriminálka se skvělým scénářem a nepřekonatelným Belmondem. Belmondo zde předvádí jaký je skvělý herec a kaskader. Akční scéna kde Belmondo pronásleduje po střechách baráku vraha nemá chybu a scéna kdy Belmondo jede na střeše metra mě úplně dostala. Prostě Belmondo je machr a v tomhle skvělým filmu to dokazuje. ()

coco.brice

Belmondo jako drsnej polda,nejdriv da podezrelym pres drzku a pak nasleduje vyslech..policejni komisar v rolaku,kalhotach do zvonu a s pejzy...:-},tak tohle mne bavi:-} ()

Rodin

Jak mám rád dobrodružné bijáky s Belmondem, tohle mě zklamalo už v době uvedení jako teenagera. Tři hvězdičky dávám hlavně kvůli dojmu, který jsem měl tehdy, tedy že to bylo aspoň napínavé, ale přátelé, jak nebylo ve filmu s Belmondem nic vtipně vylehčujícího, většinou to vedlo k nevýraznému výsledku (jako v tomto případě). Vidět to poprvé po čtyřicítce, dal bych tak maximálně 2*. ()

vetsinezobri

"Jaké krásné povolání. Lidi skáčou, my je dole sbíráme. Pěkné, ne?" Jojo, jenže Belmondo není "lidi", skáče si ze střechy na střechu, jezdí metrem vleže (na zastávkách se stíhá protáhnout), kouří, baví, balí a střílí. Je to ďábel. Jen škoda, že si film neudrží to pekelný tempo až do konce. ()

Stanix

Trošku slabší, ale stále dobrá kriminálka se všudevlezem Belmondem. U těchto snímků mě vždycky bere ta atmosféra Francie 70. 80. let, má to skrátka své kouzlo. Pokud nepatříte mezi ty, jež mají J.P.B. či francouzskou produkci v oblibě odečtěte si 1-1,5* nebo spíš sáhněte po něčem jiném. ()

kyLuke

Po prvním zhlédnutí jsem to napřed ohodnotil , ale pak mi vlastně došlo , že přesně nevím jak to s tímto filmem udělat . Za několik měsíců jsem si na tenhle film vzpomněl a připomněl jsem si , že přece je tenhle film velice poctivě natočen a ta drsná ( čili brutální) atmosféra zde sedí . Také tomu pomáhá skvěle děsivá hudba . Strach nad městem je sice drsný film , kterého se chvíli mohou bát i dospělí , ale je tak poctivě natočen , že nakonec ty čtyři hvězdičky dávám . ()

macetoma

Kriminálka s Belmondem. Laik žasne, Clint Eastwood se diví. Je tam znát poctivá práce kaskadérů. Doba, kdy kaskadéři skutečně makali, a vrtulník nad městem je skutečně vrtulník nad městem. Dnes to mastí přes PC, vše v digi kvalitě a vše je umělé. Dávám 4 hvězdy. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo