Pravda o Tsalal a Annie se začíná rozplétat a Danversová i Navarrová čelí démonům ze své minulosti. (HBO Max)

molcan2 odpad!

Je ťažké si predstaviť, že by niečo s Jodie Fosterovou bolo také hrozné. Každý aspekt tejto sezóny je smiešny po pomerne zaujímavej prvej epizóde. Odtiaľ sa to už len úplne zvrtlo so zlými hereckými výkonmi, zlou kamerou, zlým strihom a smiešnym scenárom. Príbeh mladého detektíva a jeho otca sú najzaujímavejšou dejovou líniou v sezóne. Všetko okolo postavy Jodie Foster je nezaujímavé a je nesympatická. Do tejto sezóny som vkladal naozaj veľké nádeje, ale jednoducho ich nesplnila. Bolo príliš veľkou výzvou natočiť uveriteľnú sezónu na Aljaške, falošný sneh je nejaká naozaj nízka produkčná hodnota. ()

warrenur

"You must finish, what you've started.....to close the DOOR." Atmosfericke a k zaveru az poeticke zakoncenie serie. Kriminalna linia bola prekvapiva. Ale ked uz mi uz uz do oci bilo popieranie zakonov termodynamiky :) resp. len vysokych mrazov, tak som sa naladil na spominanu pribehovu a mystery liniu, ktora sa mi naopak pacila. Stvrta seria sa rozhodne vymyka vaznejsiemu duchu predoslych troch. Som velmi rad, ze som Jodie videl v tomto kusku a zaver sa mi, svojou napaditostou, celkom pozdaval. ()

Ruadek

Seriál se postupně stal téměř parodií na sebe sama. Na jakoukoli logiku. Jsem rád, že to skončilo alespoň na reálných základech a ne pouze jako nadpřirozená hříčka. Ne vše se vysvětlilo (CGI sobi na začátku?). Ten odér tajemna potom jako by dominoval a vlastně už nic nemuselo dávat jasný smysl. Tohle s True Detective nemělo nic společného, jako by ten scénář byl napsán pro Akta X a roztažen na 6 dílů. Už nikdy více. Zvyšující se sledovanosti se nedivím, každého zajímalo, jak to dopadne a i když jsou někteří spokojení, mohlo to mít opravdu lepší konec a celé to potom mohlo dávat větší smysl. ** ()

castor

Jestli tohle měla být ta promyšlená a hutná vize o dvou vyšetřovatelkách, pohlcovaných temnotou a vymykajících se kontrole, tak já mám zítra rande s Gal Gadot. Temné ano, ale jenom proto, že probíhalo období polární noci. A hutná je tu tak možná nepříjemnost ústřední dvojice coolpřísnohrubodrsňovyšetřovatelek. Netuším, co tvůrce vedlo k tomu, předložit nám tak hraniční nátury. Potěší snad jen to, že se Jodie Foster (přitom obecně ji mám rád) „nedaleko“ Tsalalu konečně dostala do herecké polohy, která mi nevadila, a zároveň, že to celé – sice v mlze pachuti – doklopýtalo do finále víceméně na reálných základech (ano, včetně úsměvně nastoupivšího komanda původních a samozřejmě léta utlačovaných obyvatelek). Konečně můžu zase v klidu spát, protože už i ten uříznutý jazyk z výzkumného centra má svého majitele. ()