Keď zmizla, jej rodičom sa zrútil celý svet... Keď sa po neuveriteľných ôsmich rokoch znovu zjavila, celý svet zatajil dych a šokovane sa dozvedal nové a nové desivé podrobnosti z jej dych vyrážajúceho príbehu! Reč je o Nataschi Kampuschovej (Antonia Campbell-Hughes), ktorú v roku 1998 ako desaťročné dievčatko cestou do školy uniesol spravodajský technik Wolfgang Priklopil (Thure Lindhardt). Osem a pol roka ju väznil v podzemnom úkryte pod garážou svojho domu! V roku 2006 sa jej podarilo svojmu trýzniteľovi ujsť, ten si vzápätí zo zúfalstva z jej straty či zo strachu pred spravodlivým trestom, ktorému by sa iste nevyhol, siahol na život. Neuveriteľným útekom sa však jej cesta za slobodou iba začala... (TV Markíza)

prezdivaka

Od samého počátku mi tenhle "portál kritiků" přišel směšný a špatně vymyšlený. Od samotného hodnocení, kdy většina účastníků netuší, že tři hvězdičky nejsou průměr, ale 60%, malou škálou v hodnotách, ukrývání za přezdívky, a v neposlední řadě klasickou gaussovu křivku IQ. Největší procento v populaci jsou lidé podprůměrně inteligentní. Ti mají často pocit, že musí být vyslyšeni. Bohužel nic lepšího nebo aspoň jiného nemáme. Občas tedy čtu zasvěcené komentáře, které jsou úplně mimo. Kdyby si alespoň odpustili rádoby odborná hodnocení typu: tvůrce zřejmě vůbec nerozumí hudbě, kamera byla slabá, skvělá, a nebo jako tady - snímek by si zasloužil profesionálnější provedení. Jako kameraman s třicetiletou praxí musím říci, že je skvělá. Z hereckých výkonů mrazí a ta civilnost a stereotyp působí velmi autenticky. Jsem vděčný za německou verzi, protože právě hollywoodská verze by byla určitě "klasicky profesionální". ()

Pavlínka9

Není to super skvěle natočený film...Nicméně - tady se s hodně lidmi shoduji, že jde o ten příběh, který si myslím, že i tak byl ztvárněný dost syrově...a za to jsem popravdě ráda....Je to strašný příběh a 8 let života...Co se mi tedy popravdě nelíbilo byly herecké výkony :D Proč mi to přišlo tak umělé, jak když zkouší studenti herectví v prvním ročníku, co v nich je...? Nicméně - kdo ví - třeba to tak vážně bylo..Doporučuji k shlédnutí z důvodu zjištění, co otřáslo v té době světem a hlavně se Kampusch podílela na natáčení. ()

Johnny.ARN

No, Rakúšaci to s tými podpivničnenými priestormi jednoducho vedia. Príbeh, ktorého hĺbku si asi nikto nedokáže predstaviť, Film nejak tak plynie, rozpráva príbeh, nieje to akčné, ani veľmi emočné, ale zaujíma vás ako to skončí a ako fungujú všetky tie mechanizmy. Rozhodne je to ale desivé a ktovie, koľko takých je ešte v pivniciach. 3 z 5 ()

Circumscriptor

Pravdepodobne jediný nemecký film, ktorý sa nesnaží zo všetkých síl napodobniť snímky anglicky hovoriacich krajín, ale ide si vlastnou cestou. Neskutočne silná atmosféra, ktorá vás vtiahne do prostredia filmu a to hlavne umocňuje fantastická kamera. Po zhliadnutí som mal naozaj zmiešané pocity a to len potvrdzuje fakt, aký je tento film silný a s akou silou pôsobí na psychiku diváka. Pre mňa je veľkou zaujímavosťou, že do filmu zasahovala aj skutočná Natascha Kapusch, u ktorej by som to vzhľadom k nábehu na posttraumatickú stresovú poruchu nepredpokladal. ()

Vesecký

Velice dobře udělaný film o události, která před lety vzrušila celý svět. Kdybychom nevěděli, že se tento příběh skutečně stal, působil by tento film dost nevěrohodně. Tím spíš jsem se musel obdivovat, jak silnou osobností skutečná Natasha musela být, když osm let strávila uvězněná a týraná psychopatem. Herečka (v teenagerské roli) byla vybrána velmi dobře, anorektický zjev působil velmi opravdově. Obával jsem se, že zachycení dlouhých osmi let mě bud nudit, zpočátku to tak vypadalo, ale tvůrci uměli dobře vyhmátnout to podstatné, co dívka prožila. Byl to otřes, ale kupodivu nepůsobilo to zas tak mrazivě. ()

• Film je biografickým příběhem Natascha Kampusch, která byla jako malá unesená a osm let vězněna. Samotná Natascha se na filmu podílela a film je podle její autobiografie. (Patw)
  • V roce 2008 Natascha budovu koupila. „Je to groteskní. V domě, kde jsem nikdy nechtěla žít, musím nyní platit elektřinu, vodu a daň," řekla tehdy novinářům. (nicolcat)