Wyrmwood

(festivalový názov)
  • Česko Noc oživlých protinožců (viac)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

juta

Šílený pokusný doktůrek a žhavá holka, která dokáže ovládat díky němu zombíky a používat je jako zbraň, to je rozhodně výhoda tohodle filmu a také to přineslo malou originalitu do zombie žánru, jenomže tyto schopnosti by si zasloužily celý film, tady jsou v plné síle jen chvíli. Vadilo mně kvičení zombíků a jejich jednotvárnost, která postupem času nudí. ()

darkrobyk

Musím říci, že snad od Soumraku mrtvých (nebo Úsvitu?...jasně, obojího) jsem si zombiárnu tak hezky neužil. Snímek balancuje mezi komedií a tragedií tak dovedně, že chvílemi je k pláči (povraždit své nejbližší přeci jen člověka zasáhne) a chvílemi neuvěřitelně vtipný (a nejde jen o auto, co jezdí na smrdutý dech zombíků). Jistě, mnohokráte viděné road movie, které snad přináší jako novinku jen postavu, co se umí se zombíky přátelit...a nejen to, ale pokud čekáte oddechovku, pak jde o správnou volbu. V jistých momentech je to spíše parodie (pokud na ni nepřistoupíte, budete nejspíš zklamáni) se slušnou dávkou gore (kamera je snad ohozená krví každých pět minut), avšak divák se dočká i několika vážných chvil. Závěr luxusní. ()

gogo76

Zombie film môžem kedykoľvek, ale tento austrálsky pokus ma veľmi neoslovil. Úvod v lese naznačoval, že by to mohlo byť fajn, ale potom sa to začalo neskutočne ťahať. Herecké výkony dosť priemerné, občas úplne jalové. Dlhé scény, ktoré film nikam neposúvali ma dosť ubíjali. Pár odstrelených zombie hláv na mňa dojem neurobí a hľadal som v prvom rade príbeh. Tu však dokopy žiadny nie je. 40%. ()

EvilPhoEniX

Hey Nigga what was the budget, 100 dollars Huh ?? Fuck you !! Intelektuálové si překvapivě natěšeně lechtají koule, důvod však neznámý. Věčně kritizované aspekty v dnešních hororech jako nelogické chování postav, scénař sepsaný na koleně na hajzlu či žádný výskyt atmosféry zde překvapivě kritizovány nejsou. Také bych rád dostával ten matroš, co dostává téměř každý při zhlédnutí téhle absurdnosti. Ovšem já budu kritizovat něco úplně jiného, což je především velmi nevhodný, amatérský, místy až nekoukatelný Look s velmi trapnými kostýmy, taktéž velmi nesympatické postavy ( Krom hlavní hrdinky s fajn CeCkAMi), nefungující humor a otřepané hlášky. Zombie masky příšerné s digitálním dýmem vypařující se s pusy.. a Gore zde vlastně ani nebylo, né nebudu považovat půl hodinovou práci v After Effects za výbornou, když byla odfláknuta, místo krve stříká omáčka z guláše, no prostě drzost nejvyššího kalibru. Film jako ze 70. let, vzhledem k tomu, že je ROK 2015 cítil jsem se trapně. Gore na Peachu, vizuál na Peachu, postavy i zombie na Peachu, vše je na Peachu. Peachovina. Soucitím s Georgem. 30% ()

Pítrs85

No Romero by se asi divil... Wyrmwood je tady docela nahajpovanej, ale nevim, snaží se sice vnést do tohohle zatuchlýho subžánru nějakej ten svěží vítr, tak moc svěží, jak jen to u zombíků jde, ale ve finále je to jedna velká přeplácanina- smrdí z toho poslední Resident Evilové, už tady zmiňovanej Mad Max, Snyderův Úsvit mrtvých, Romerova Země mrtvých a já nevim co ještě. Vrátil bych se na začátek a natočil zombie film zase pěkně postaru, s temnou atmosférou, někde u hřbitova a nejlépe černobíle. Ale cožpak by to současná, fejsbůková a ajfounová dženerejšn ocenila? Ale to, že Australani nedokážou, když jde o horory, zklamat, to už je jak ta příslovečná kulka do hlavy... ()

• V scéne, keď zachraňujú Brooke z nákladného auta, vidíme iba jedno auto, a to s jej bratom, pričom v prestrihu sú už dve autá. (Budisovie)
  • Původní název filmu Wyrmwood je zkomolenina správného Wormwood. Tedy názvu hvězdy, která dle biblického Janova zjevení spadne na zem poté, co z polnice zatroubí třetí anděl. Po pádu hvězdy se z dýmu vyrojily kobylky s vlastnostmi, jaké mají pozemští škorpióni. Český překlad Wormwood je "pelyněk". (pekl)
  • Film bol natáčaný výhradne cez víkendy, a tak aj kvôli tomu trvalo takmer 4 roky, kým sa ho tvorcom podarilo dokončiť. (beso74)