Almost Human

Pred dvomi rokmi sa Mark Fisher (Josh Ethier) náhle, bez akéhokoľvek varovania stratil v prúde modrého blýskavého svetla. Posledný človek, ktorý ho videl nažive, bol jeho kamarát Seth Hampton (Graham Skipper). V mestečku však dôjde k sérii hrozivých, násilných vrážd a Seth nadobudne podozrenie, že Mark s nimi má niečo spoločné. Je celkom možné, že sa jeho priateľ vrátil spolu s tajomným zlom, ktoré sa skrýva v jeho vnútri a núti ho páchať desivé činy. (Incantator)

hladass

Za mě osobně docela velké překvapení... O filmu jsem předem nic nevěděl a proto ani nic moc nečekal, ale tohle hororové sc-fi, které pobralo hodně inspirace ze sedmdesátkových a osmdesátkových klasik, stejně jako jejich atmosféru, jasně ukázalo, že stačí mít šikovného režiséra, který má jasnou vizi v tom, co chce natočit a může tak vzniknout film, o kterém se dá s klidným svědomím říct, za málo peněz, hodně muziky... ()

Gilmour93

Maine. Derry. King? Vesmírný cizopasník vede svou loutku takovým způsobem, že Zátoka pláňat bude brzy zbarvená do ruda, nadržené kladélko až na jednu výjimku využívá všech tělesných otvorů a stará dobrá sekyra je v akci jak za časů neklidného otce Brůny.. Kromě krve z toho stříká láska ke kultovním žánrovým kouskům, gore je na slušné úrovni a čekatele na after credits scénu možná pobaví, jak závěrečné titulky úporně nahání potřebnou délku pro festivaly. Jistě, jsou tam technické masařky, pokles tempa v prostřední pasáži a Begos se ještě musí učit jak na Věc, ale na debut klobouk dolů (pokud vám ho teda neustřelila brokovnice i s hlavou).. ()

pornogrind

Myslím si, že Almost Human je celkem povedenej nízkorozpočtovej Sci-Fi / Horor se sympatickou stopáží. Má celkem rychlý tempo a dokáže navodit patřičně tísnivou atmosféru. Krev teče a mrtvoly přibývají. Sem tam vykoukne i povedený gore. Stejně jako u Begos(ova) filmu The Mind's Eye se sice jedná o průměrnou, ale rozhodně nenudící zábavu. Myslím si, že o Begos(ovi) neslyšíme naposled. ()

darkrobyk

Tenhle příběh se nestal, jen tvůrci si oblíbili filmy - Terminátor, Vetřelec, Věc, Osvícení, Lupiči těl, Vládci loutek ad. Snímek jistě ocení více ti, kdo se již s UFO setkali či byli nedejbože uneseni, přesto i pro fanouška sci-fi se jedná o příjemnou jednohubku. Na začátku je únos mimozemšťany, závěr se promění v pěkný masakr. Jistě, všeho mohlo býti více, ale v záplavě hloupých fantastických filmů je tenhle povedený. Když poprvé Mark v lese zařval, okamžitě jsem si vybavil Věc - scéna s nedokončeným vousáčem na sněhu, kterého upálili... Ustřelené hlavy, podříznutá hrdla, useknuté ruce. Naháněčky, útěky, marný boj. Vše směřuje k čvachtavému závěru, který mě velmi potěšil. ()

*CARNIFEX*

Jedného večera sa Seth stáva svedkom neuveriteľnej udalosti. Na vlastné oči videl mimozemský únos svojho najlepšieho priateľa. Samozrejme, danú historku mu nikto nechce veriť. Až na Setha, sa v malom mestečku všetci s Markovou stratou zmierili. Ten akoby tušil, že jeho návrat sa nezadržateľne blíži. Už to však nebude "on". "Almost human", prostý, jednoduchý príbeh, so štipkou sci fi. Síce bez výnimočnej atmosféry, no zato s "množstvom" skutočne slušných gore scén. Z tohto pohľadu si fanúšik hororu určite príde na svoje - 60%. ()