Mladý teenager pomáha zachrániť prezidenta Spojených štátov po tom, čo je Air Force One zostrelený a spadne v blízkosti jeho lesného tábora. Keď teroristi zasiahnu prezidentský špeciál, ktorý sa zrúti do nehostinnej divočiny, hlavu štátu (Samuel L. Jackson) môže zachrániť iba jediná osoba - trinásťročný chlapec Oskari (Onni Tommila). Ten sa v lese zdržiava preto, aby naplnil ciele loveckej misie, ktorá má preukázať jeho vyspelosť ostatným členom rodiny. Miesto jeleňa, ktorého stopuje, však objaví najmocnejšieho muža planéty, skrývajúceho sa v únikovom module. Teroristi sú mu na stope, snažiac sa ho zajať a vyhrať tak v ich ponímaní "hlavnú cenu". Nesúrodá dvojica musí uniknúť svojim prenasledovateľom, inak je ich osud spečatený... (Continental film)

Morholt

Letoun Air Force One je zaměřený, tudíž je prezident uklizen do únikového modulu a vystřelen kamsi do Laponska. Tam ho najde kluk s lukem a perfektní angličtinou a spolu pak zažívají všelijaká dobrodružství s teroristy a tak podobně. U tohodle nikdo moc nepřemýšlel a podle toho to také vypadá, protože blbost se vrší na blbost a nelogičnost se střídá s tupostí. Alespoň že ta příroda byla krásná. Stevenson s Jacksonem se budou hodně snažit, aby na tohle zapomněli. 10% ()

pornogrind

Běželo to v TV tak jsem tomu dal šanci. Co k tomu dodat. Příběh je totálně přitaženej za vlasy. Mladej Rambo zachraňuje prezidenta. Oba se tak stávají lovnou zvěří. Nepopírám, že akce je místy povedená, kamera luxusní a že i výběr lokace kde se film natáčel se povedl, ale to k dobrýmu filmu nestačí. Jednou se to přežít dalo, ale víckrát to už vidět nemusím. ()

Fr

„ZBÝVÁ JEN JEDINÉ - NAJÍT PREZIDENTA, ZABÍT VŠECHNY TY ZKURVYSYNY, CO PO NĚM JDOU, A PŘIVÉST HO DOMŮ…“ /// Teroristi vyrazili na lov. Po votestování rakety země-vzduch na důvěřivým průvodci, přichází na řadu Air Force One. Tož to je normální. Zpočátku su nadšenej skupinou domorodejch lovců, páč si kreténsky myslím, že bude následovat pravá Laponská zálesácká zábava. Místo toho sleduju píčovinu, který uvěřitelnost nedocení ani retardi s IQ kolem čtyřiceti. Dějový zvraty má na svědomí pravděpodobně psychopat nebo ten třináctiletej parchant, kterej ve volnejch chvílích zřejmě vysmrkl i ty speciální efekty. Komu čest, tomu čest! Ale proč na to musím čumět zrovna já? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám mrazící box, ve kterým se dá padat, lítat, plavat a potápět. 2.) Je mi 13 a chystám se zachránit prezidenta (Miloše? Kurva, to bude průser…). 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

honajz

Kdyby to aspoň mělo nějaký scénář. Než se prezident setká s klukem, uteče polovina filmu. Postavy černobílé jako z Večerníčku, a kdo viděl alespoň pár filmů, po prvních minutách dokáže sepsat na papír, co se bude dít dál včetně konce a zdi slávy. Americký prezident v laponských novinách. Mrazák v ledových horách. Katapult. Kulka u srdce. Více wtf momentů, ano prosím. A čím že byl americký prezident tak slabý, že měl hned tolik nepřátel i uvnitř své suity? Když si vzpomenu na Cliffhangera, to byl Ingmar Bergman proti tomuhletomu! ()

sedm.1

Co jsem mohl sakra očekávat od akčního filmu, kde je hlavním hrdinou třináctiletý kluk? Nesoudnou, naivní, přihlouplou píčovinu. A taky se tak stalo. A já jsem v podstatě stejně naivní a přihlouplý, jako právě tento samotný film, když jsem to vše věděl a přesto jsem do něj nakonec šel. Tu jedinou hvězdičku každopádně dávám za překrásné záběry úchvatné přírody a samozřejmě za Samuela L. Jacksona, který sice nikterak onu celkovou dementnost snímku jakkoliv nezachraňuje, ale alespoň je to jako vždy cool sympaťák a výrazná figurka. Zbytek je ale skutečně nehorázná zhovadilost, překonávajíc i ty nejšílenější představy, co lze ve filmu snad ještě vymyslet a ukázat se jako tvůrce - tupec. Mě tyhle filmy prostě fakt uráží. Spravedlivý, hrdinný a samozřejmě neohrožený prezident USA, ustrašený chlapec, co nejdřív nevystřelí ze svého luku ani na dva metry, aby pak v tom nejdůležitějším, „zlomovém“ okamžiku, s výrazem Johna Ramba, svým šípem pomalu sestřelil vrtulník, pomalu nejzákeřnější a nejnebezpečnější teroristi světa jako vypadnuvší z grotesky Charlieho Chaplina, zápletka svou trapností a směšností by byla určitě vhodná tak akorát jako předloha po nějakou třeskutě vtipnou parodii, stejně tak jako všechny ty infantilní zvraty v ní použité, a happyendový závěr, sloužící čistě jen jako spolehlivý, očistný klystýr. Toť veškerá náplň této podívané, která je fakt nestravitelným kouskem, žánrovou zrůdností, nesoudným paskvilem, prostě na tento film bych doporučil svou pozornost skutečně nezaměřovat. ()

• S rozpočtem 8 500 000 euro se jedná o do té doby nejnákladnější film v historii finské kinematografie. (oje)

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)