Planétu Zem pred niekoľkými rokmi zasiahla záhadná epidémia, ktorá väčšinu ľudí zmenila v krvilačné monštrá. Thomas je jedným z mála, ktorému sa nákaze podarilo vyhnúť. Vyzbrojený a osamotený putuje krajinou, pričom kam vkročí, tam sa zbavuje infikovaných. Keď sa jedného dňa zapojí do prestrelky medzi dvoma skupinkami preživších, ani v tom najhoršom sne by ho nenapadlo, že sa daným rozhodnutím dostane do omnoho väčších problémov, v akých doposiaľ bol. V neďalekej policajnej stanici totiž naráža na ozbrojencov, ktorým musí napriek nevôli pomáhať v defenzíve pred útokmi nakazených, i následnom presune do bezpečia. (*CARNIFEX*)

JASON_X

Můj první dojem byl jedno velké nadšení - stará dobrá osmdesátkově přímočará řežba ve starým dobrým postapu se starým dobrým železným dědkem Lancem, s pěknou postapovou výpravou a pěkným vizuálem vůbec, s hromadou mrtvol a prostřelených hlav, prostě lahůdka. Tajemný virus přetvořil většinu lidstva na krvelačná zabijácká monstra, po čertech rychlá, která ale mají jednu velkou slabinu - nesnášejí sluneční světlo a ve dne spí zalezlá v nitru vybydlených baráků jako hejna upírů. A toho se hrstka statečných přeživších rozhodne využít... Ale zhruba od té chvíle scénáři rapidně dochází šťáva, divák je pak svědkem všemožných nesmyslností a nelogičností, z frajera Rourka se postupně stává jakási absurdní a protivná figurka, jejíž vinou všichni lidi okolo odevzdaně padají jako mouchy, a tajemný "alfa" s pytlem přes hlavu pak je vyloženě slabá postava. Film měl u mě dlouho našlápnuto na plný počet, takže moje čtyři hvězdy jsou spíš výrazem mírného zklamání (první půle 5, druhá 3), ale i tak jsem nadprůměrně spokojený, i když z prvoligového postapa se nakonec vyklube "jen" svižná a nepříliš chytrá střílečka. ()

Lacike

Monotonne prestrelky s lacnymi CGI iskierkami namiesto skutocnych kapsul a trochou CGI krvi bez akejkolvek atmosfery s otrasnym soundtrackom (Strong by sa mal na filmovu hudbu vykaslat), ktory sa ku akcii nehodi. Postavy su v lepsom pripade nevyrazne (Strong), v horsom sa spravaju ako neznesitelni idioti, ktorym prajete smrt (Henriksen s celou svojou rodinkou). Je to este väcsia nuda ako Jarhead 3. Len namiesto arabacov sa tu monotonne strielaju zombie-upiry. Akurat prestrelky tentoraz uz vyzeraju evidentne podfinancovane. 2 mega je na poriadny film fakt malo. Od polovice som to musel pretacat, aby som sa dockal vytuzenych zaverecnych titulkov. Najhorsi Kaufmanov film. Skrtam si Kaufmana zo zoznamu reziserov, ktorych dalsiu tvorbu ma zmysel sledovat. Ku kvalitam svojich prvych dvoch filmov sa uz evidentne nikdy nepriblizi. Namiesto originalne natocenych zivocisnych prestreliek presiel na rutinny profesionalne vyzerajuci stereotyp. Nechcel som dat pôvodne 1*, ale nakoniec ju davam preto, aby som film odlisil od ostatnych Kaufmanovych filmov. Toto je jednoznacne jeho najhorsi a najnudnejsi film. 3/10. ()

sniper18

Duo režisér William Kaufman a herec a hudobník Johnny Strong sa pred pár rokmi postarali o parádny akčný krimi Sinners & Saints, ktorý aj napriek menšiemu rozpočtu ponúkol skvelý akčný zážitok, pre mňa je to jeden z najlepších akčných filmov posledných rokov a už klasikou, ktorú pozerávam opakovane. Preto som bol zvedavý aj na Daylight's End, od ktorého som ale nielen kvôli zmene žánru radšej čakal menej, ale nakoniec ani nebolo treba, opäť je to parádna, aj keď predsa len lacnejšia žánrovka. Väčšina poľavení ale aj tak súvisí práve s tou čiastočnou zmenou žánru, keďže ich predchádzajúca spolupráca mala atraktívnejšiu zápletku, pestrejšie prestrelky a perfektne fungujúcu chémiu medzi kladnou a zápornou stranou, čo ale tu nebolo možné. No inak si ani nemám moc na čo sťažovať, len je potrebné nebrať to moc ako horor, keďže o atmosféru, napätie a vlastne ani gore tu takmer vôbec nejde. Dej síce neponúkne nič výraznejšie originálne alebo zaujímavé, ale pre potreby filmu mi prišiel úplne ideálny, navyše aj tempo má výborné, pričom je o nejakú dvadsaťminútovku dlhší, než väčšina podobných filmov. Veľkým plusom sú aj postavy, hlavne perfektný Johnny Strong, ktorý si prakticky len zopakoval úlohu, charizmy má na rozdávanie a v akcii je ho radosť sledovať, nesklamú ani Louis Mandylor a Lance Henriksen, no všetky postavy mi prišli bez problémov, čo sa v podobných filmoch stáva málokedy. Vyhovovali mi aj samotní nakazení, síce o nejakých maskách sa moc hovoriť nedá, ale ich štýl sa mi páčil, prakticky nemysliace zombie, ktoré môžu vychádzať len v noci, no vďaka ich inteligentnému vodcovi sa úroveň a prekvapivosť ich útokov neustále zvyšuje, takže ten pocit ohrozenia je tu vyšší, než pri klasických zombiách. A čo sa týka akcie, môžem prakticky len chváliť. Jednotlivé akčné sekvencie sú dlhé, výborne natočené a dynamické a síce prestrelky nie sú až tak pestré, za čo ale môžu záporáci, predsa len strieľanie ľudí je iné, než takýchto šprintujúcich nakazených, ale opäť som si naplno vychutnával tú Kaufmanovi profesionalitu. Postavy so zbraňami pôsobia uveriteľne, kryjú sa, menia zásobníky a často si ich aj kontrolujú, aby sa nič nepokazilo práve v tom najhoršom. A keď dôjdu náboje do automatických zbraní, príde na rad pištoľ alebo nôž. A toto sa mohlo kľudne stať aj viackrát, pretože aj tých pár súbojov, kedy hrdinovia čelia nakazeným zblízka je výborných. Takže akcia ma tu veľmi bavila a hlavne v druhej polovici, kedy je jej viac a kladné postavy umierajú jeden po druhom. A Johnny Strong sa opäť postaral o výbornú hudbu, ktorá tomu dodávala ten správny náboj. A tak nízky rozpočet nakoniec ani nebol veľký problém, síce na lokáciách a efektoch zásahov alebo výbuchov sa muselo šetriť, ale zvykol som si rýchlo. Takže ja som opäť veľmi spokojný, po niekoľkých skôr priemerných filmoch prichádza William Kaufman s ďalším parádnym akčným filmom, ktorý si ešte pár krát pozriem a dúfam, že ich ďalšia spolupráca príde čo najskôr, spolu im to ide. 78% ()

Marceloo

Svet je po vypuknutí nákazy opustený a vo väčších mestách prebývajú malé skupiny preživších. Osamelý bojovník cestuje krajinou a hladá muža, ktorý ho pripravil o milovanú ženu. Pri náhodnej prestrelke zachráni sympatickú ženu, ktorá ho zavedie na miesto, kde sa zhromaždilo niekolko desiatok ludí, ktorí odolávajú útokom nakazených. Tí však vplyvom vodcu naberajú čoraz viac síl a boj s nimi sa stáva neustále ťažším. - Daylight's End na mňa prekvapivo zapôsobil v oblasti emócií. Dej a vzťahy sa mi páčili, s každým jedným zabitým som súcitil a napriek menšiemu množstvu hororových prvkov ma to celkom bavilo. Režijne je to zvládnuté schopne, aj keď dojem kazí mnoho digitálnych efektov, ktoré nie sú vôbec kvalitne spracované. Herecké obsadenie ma zaujalo a kladné postavy sa mi páčili. Záporáci však boli spracovaní slabšie, čo sa týka hlavne vodcu, ktorý vyzeral ako bezdomovec a jediné, čo ho odlišovalo od ostatných, bol jeho vzrast. Vyprázdnené mesto pôsobilo uveritelne a páčilo sa mi intenzívne striedanie denných a nočných scén. Daylight's End stačí vidieť raz, pretože konkurencia v rámci Zombie subžánru je tak obrovská, že nemá žiadnu šancu presadiť sa. + herec z Stung a Harbinger Down + herečka z The Texas Chainsaw Massacre ()

Yoshitsune

Kaufmana mám rád, Kaufman a Florentine sou podle mně jediní slušní béčkový režiséři, kteří dovedou dnes natočit koulervoucí akční film. Evanse nepočítám teď žije v Asii a v hlavě kutí nějaký šílený akční film. Ale zpět k tomuhle filmu, chápu že Koufman chtěl zkusit něco jiného a tak zkusil natočit horor, to je v pořádku, ale tihle nakažení upíři/zombíci nejsou moc děsivý, na hubě mají kečup a běhají rychle. Tedy až na toho alfa samce, ten je vysoký a má přes hlavu kápi, prostě žádné děsivé masky, žádné gore, trochu špinavé krve ehhh prostě nudní záporáci. Takže pokuď Kaufman chtěl dělat postapokalyptickou budoucnost, měl to udělat bez.......já ani nevim co tihle vlastně byli, prostě měl udělat klasiku : Rusáci schodí emp bombu, Amerika je v prdeli a rozdělí se na dvě skupiny zlý zmrdi vs ti hodní, hrdina vytříská všechny zlý a je to. No a to je další věc, byť Strong je sympaťák každým coulem, tak tady na mně působil, "No tak hraju v tomhle filmu, ale stojí za hovno a tak mně to moc nebaví" takže jeho herecký výkon je prostě totální nezájem. Navíc po té co je svět ve sračkách, tak ti co přežili, sou všichni ze speciálních jednotek ? V jiném filmu bych to snad i žral, ve čtvrtém Vojákovi sem to miloval, ale tady to působí divně. Ono totiž když se každý pohybuje, přebíjí, střílí jako kdyby prošel speciálním výcvikem, tak je to prostě špatné. Ale už nechám té kritiky, soundtrack je správně našlapaný a dost vybočuje, hodil by se k čistě k akčnímu filmu. A akce je slušná, teda první polovina až na tu přestřelku na ulic je v totální tmě a je hovno vidět, třeba ta akce v hotelu je výborná, ale moc z ní neni vidět. Ke konci se to tedy zlepší, jelikož je konečně vidět to střílení a ta fuj krev. Navíc některé postavy se nechovají hloupě, aneb sem v prdeli, ale odpálím granát a ty svině vezmu sebou. No nejslabší Kaufman, co si budeme povídat. Příště ať se Kaufman drží svého a natočí radši dalšího Vojáka. ()