Komedie DUCK SOUP byla vzhledem k situovanosti děje do "vládních kruhů" fiktivního státu Freedonie často označována za politickou satiru, které se však Marxové, věřící v "čistý humor", vyhýbali. Název DUCK SOUP je opět komplikovanou slovní hříčkou. Vedle doslovného významu Kachní polévka, který je také hned v úvodu ilustrován záběrem na kvákající kachny v kotlíku s vodou zavěšeném nad ohništěm, asociuje další eventuality, jako jsou "bezva džob" nebo "trouba". Hrdinou je totiž potřeštěný pan Rufus T. Firefly (toto příjmení lze výstižně převést jako Plašmuška), kterého bohatá paní Teasdaleová (v podání Margaret Dumontové) prosadí jako diktátorka Freedonie, jejíž státní rozpočet sama financuje. Situaci Fireflye komplikuje uhlazený a stále intrikující vyslanec vedlejšího státu Sylvanie, který usiluje o ruku této bohaté ženy. Sylvanie k různým intrikám nasadila své agenty: vedle svůdné dívčiny jsou to především Harpo se svými houkačkami za pasem jako Pinky a Chico jako Chicolini. Ti však svým zmatkářství, způsobí více škody než užitku. Když je Chico dopaden a má být souzen, Firefly se nečekaně ujme jeho obhajoby, a dokonce mu svěří ministerstvo války. Civilní Zeppo Marx hraje Fireflyova adjunkta. Celý film vrcholí bláznivou scénou nadšeného celostátního plesání nad vyhlášením války, kdy Marxové doprovázeni mohutným davem divoce křepčí. Karnevalový dav provolávající "Ať žije válka" připomíná jakousi směsici náboženské extáze a silvestrovského třeštění. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Neskutečná směsice jednotlivých gagů, které na sebe skvěle navazují, doplňují se a gradují se. Tohle je neskutečně komplexní vystoupení, které má v sobě humor mluvený, situační, ale k tomu i skvělá hudební čísla a nakonec i výborně napsaný příběh. "Kachní polévka" je krásná ukázka groteskní komedie zvukového věku. ()

SarumanKo

Na obdobie len krátko po vzniku zvukového filmu je Duck Soup vskutku fenomenálna žánrová koláž. Vo svojej nespútanej živelnosti a vtipnosti zahŕňa širokú škálu slapstick humoru, premyslených gagov, muzikálových čísel, geniálnych slovných hračiek a hlášok, ktoré najlepšie vystihuje slangové pomenovanie "odfajč". To všetko však drží pokope skôr tá idea zosmiešňovania (ne)obmedzených vládcov a nezmyselných vojen, než samotná, pomerne bledá, zápletka. Marxovci sú "mŕtvym" dôkazom toho, že absurdný humor bol cool už aj tridsaťšesť rokov pred Monty Pythonmi. A je doteraz. (7/10) ()

Aleee89

Moje první setkání s bratry Marxovými. Kachní polévku jsem si vybrala proto, že by měla být vrcholem jejich tvorby a já tak nějak cítím, že tvorbu těchto pánů nemůžu míjet. Bohužel, jejich humor šel jaksi mimo mě. Komedie bez hlavy a paty by mi až tak nevadila, ono to někdy právě vystihne to, co chcete říct, ale prostě jsem se nijak královsky nebavila. Čekala jsem asi něco jiného. Nezavírám před bratry definitivně dveře, ale do dívání se na další jejich filmy už nemám takovou chuť... ()

Madison

"Do sněmovny. Jeď jako o závod, spěchám. Když ti dojde benzín, nalej tam chlast. Když ti dojde chlast, dej tam Mabel. A teď na to šlápni.".... Alebo....... Čo sa stane, keď si bratia Marxovi zmyslia potupiť politickú mašinériu a zosmiešniť jej predstieranú dôležitosť jednou úžasne vtipnou hláškou za druhou. Toto je presne ten typ humoru, aký mám najradšej - množstvo skrytého významu medzi riadkami, jednoznačný výsmech politickým velikánom korunovaný skvelými hercami. Veľmi som chcela dať 5*, no chvíľami ma vyrušovali vedľajšie línie, škoda, že nebol celý dej sústredený len na pána Firefly, ten totiž boduje jedna radosť, aj keď zrkadlová scéna či tri identity Fireflya tiež nemali chybu :-) Zbožňujem, keď sa tvorcovia inteligentným a sarkastickým spôsobom vysmievajú politickým systémom a toto mi veľmi pripomínalo geniálneho Wildera v snímke Raz, dva, tri. Proste lahôdka. ()

Trainspotter

Ale jo, docela to byla sranda, i když nemám mentalitu amerického diváka třicátých let a chvílema jsem se fakt nudil jednotvárností vtipů a jejich občasnou předvídatelností, nakonec dávám (sice horší) čtyři*, hlavně za ten smrtící konec s přicházející pomocí. "-VYBERTE SI KARTU. - ANO A CO DÁL? -NECHTE SI JI, MÁM JICH JEŠTĚ 51." AR: 1,37:1 - Academy Ratio ()

• Časopis Premiere zvolil tento film mezi 50 nejlepších komedií všech dob. (Kulmon)
  • Ve filmu hrají čtyři bratři Marxové. Jejich plat činil 200 000 dolarů. (M.B)
  • Benito Mussolini zakázal promítání filmu v Itálii, protože považoval Grouchovu roli za útok na svou osobu. (Witta)