The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Hledej světlo (S01E09)

(epizóda)
  • USA Look for the Light
TV spot

Těhotná Anna vkládá důvěru do celoživotního přítele. Joel a Ellie dojdou na konec své cesty. (HBO Max)

TV spot

swenyx

Závěrečná epizoda nebyla asi tak velkolepá jak bych čekal, flashback na mámu Ellie byl fajn, ale finalé v nemocnici bylo takový, že se mi tomu nechtělo moc věřit, seriálový Joel má celou dobu problém proti více nepřátelům naráz, ale najednou se z něj stane Kratos a všechny povraždí jak nic, kdyby to tak bylo celou dobu tak ok, ale zvykl jsem si už na tu realističnost na kterou si celou dobu seriál hraje a pak tohle.... Celkově ten díl byl moc krátký, nebyl vůbec čas na to něco procítit když každá scéna trvala pár vteřin, mělo to mít tak o půl hodiny více. ()

Isherwood

It wasn’t time that did it. [Asi spoilery.] Je to tam. Joel v ‚raging‘ módu a hlavně památný finální rozhovor, který „udělal“ hru, ve mně opět rozehrál struny emocí jako před lety. Co je vlastně dobro, kde leží vyšší zájem a co (ne)jsme schopni obětovat pro druhé. Rozsoudit to nelze, lze se o tom jenom nekonečně dohadovat. ()

koty2201

Nakoniec to nie je tak veľmi rýchle ukončenie o akom sa hovorilo z prvých recenzii novinárov, ktorí mali možnosť vidieť seriál skôr. Aj keď určite sa skracovalo, pretože podľa mňa záver hry po Davidovi nebol až takto krátky. Možno si to len nepamätám.    Teraz budem trochu spoilerovať, takže ďalej čítajte len na vlastné riziko.   Každopádne som rád, že sme sa dozvedeli trochu viac o tom, prečo je vlastne Ellie imúnna. Aj keď to, čo povedal Joel svojej Ellie na záver, o tej imunite, nie je úplne pravda. Ellie je skutočne jediná a vďaka nej sa mohol nájsť liek pre nakazených, respektíve pre preživších. Ale nefungovalo to emočne tak silno, ako keď som to hral. Možno práve preto, že som už ten koniec poznal. Napriek tomu to bolo veľmi pekné finále a teším sa na ďalšie série. A páčilo sa mi, že aspoň tento záver bol spracovaný po stránke akcie a spôsobu adaptácie tak, ako som si predstavoval celý seriál. Keby to je takto celé, že máte aj akciu, aj dojímavé scény, aj rozvoj vzťahov a charakterov postáv, aj humor a typickú atmosféru hry… bolo by to o niečo lepšie. ()

tomik99

I když v některých momentech je seriál naprosto přesný a věrný předloze, za což dávám obrovský palec nahoru, tak se nemůžu zbavit dojmu, že vše jede do finiše až moc uspěchaně a rychle. Celé show by slušely tři epizody navíc. Seriál nás nenechá v klidu vydechnout a strávit s postavami nějaký čas navíc. Stejně zrychlená scéna s Joelem a Marlene byla i ve hře, nicméně nemohli jsme se tady dočkat něčeho navíc? Celé to působilo, jakoby Marlene ani nedocenila, že Joel převedl Ellie přes celou Ameriku. Dostaneme s postavou jednu scénu a bum jede se dál. Druhá a naprosto fatální výtka je k nakaženým, kteří se v celém seriálu prakticky nenacházejí. Nikdo je nemusí zabíjet po desítkách. Ale nešlo alespoň udělat jednu plazící scénu, jak se Joel a Ellie prodírají metrem, aby se dostali k nemocnici? Celá jejich výprava působí naprosto nezaslouženě a vlastně pochod přes půlku kontinentu působí jako docela hračka, pokud máte mapu a víte kam jdete. Takhle to ale být nemá. ()

Slayaphine

Silný záver, Druckmann a Mazin z dobrého dôvodu zmenšili objem násilia, záverečná "akčná" scéna má vďaka tomu oveľa silnejší dopad. Úprimne nemám ani čo moc povedať je to remeselne krásne urobené, svet tLoU má svoje čaro a príbeh je silný. Rozhodne odporúčam, už len kvôli Pedrovi a Belle.  Tak a je tu koniec prvej série, čas hibernovať rok kým dostaneme prvú časť druhej hry kde bude moja lojalita k ockovi Joelovi otestovaná kráľovnou Abby. Stane sa zo SeraphinE haterka druhej hry?? Uvidíme nabudúce.  P.S. Ashley Johnson ako Anna tvorí veľmi bizarný meta komentár k postave Ellie. ()

• Žirafu v této epizodě si zahrála skutečná žirafa jménem Nabu. (mikki089)
  • Ashley Johnson, která ztvárňuje Annu Williams, je hlasová herečka ztvárňující postavu Ellie v herní verzi. (mikki089)
  • V epizodě se objevila Laura Bailey jako zdravotní sestra, která svůj hlas propůjčila Abby, hlavní záporačce videohry „The Last of Us Part II“. (mikki089)