Posvätná hora

(festivalový názov)
  • Česko Hvozd (festivalový názov) (viac)

Adam a Clare sú mladý manželský pár, ktorý sa spoločne so svojím malým dieťatkom rozhodnú presťahovať na írsky vidiek. Chata sídliaca uprostred hôr však prináša viac starostí s rekonštrukciou, než aby vytvárala dojem pokojného domova s rodinnou atmosférou. Obavy z nového, doposiaľ nepoznaného prostredia ešte viac prehĺbi skúsenosť s neznámym návštevníkom, ktorý ich jedného večera nečakane vystraší na smrť. Miestny šerif danú udalosť uzavrie ako "privítanie" od tamojších, inak neškodných výtržníkov. Skutočnou príčinou návštevy je však bytosť omnoho desivejšia, ktorej teritóriom je práve okolie nového mladomanželského príbytku. (*CARNIFEX*)

dubinak

Monster horory patří mezi moje nejoblíbenější. Britský The Hallows vypadal nadprůměrně a více než slibně. Hned v prvních minutách mě totálně očaroval svým krásným vizuálem a přesvědčivými herci. Trochu špatně se mi na to koukalo kvůli malému dítěti, protože v každé scéně, kde bylo nějak ohrožené jsem docela trnula nad tím, ať to pro něj není příliš brutální, když ho hlavní dvojice neustále někam vláčela při útěku před monstry. Bylo mi ho zkrátka dost líto. (I když vím, že je to jen film :-D) Monstra byla velmi povedená, za ně palec nahoru. Atmosféra houstla každým okamžikem. Naneštěstí se od začátku skoro nepolevilo, a tak nebylo finále tak grandiózní, jak mohlo být. V některých momentech na mě The Hallows mělo až pohádkově hororové účinky. Slabší čtyři. ()

EvilPhoEniX

The Hallow patřil mezi velmi očekávané horory a naštěstí svůj hype dokázal slušně obstát a letos jej topka určitě nemine. Plusem je, že od 30. minuty film nepolevuje tempo a drží diváka v napětí i v ryze atmosférickém kabátku až do závěrečných titulků. Film má úžasnou technickou stránku, temný les Irské krajiny je působivou destinací, proměna hlavního hrdiny za celý film je neskutečná!! a samotné příšery vypadají perfektně ( Snad po 5 letech konečně pořádný Monster horor s perfektními masky). Škoda, že film absentuje po stránce Gore a příliš se zde netlačí na pilu, ale přesto něžnější pohlaví by snad mohl i Hallow vyděsit. Solidní žánrovka. Story 5/10, Atmosféra 8/10, Gore 1/10, Vizuál 8/10, Akce 6/10, Napětí 8/10, Humor NE, Zábavnost 8/10. 80% ()

bourec

Ta dvojka je slušně nesourodá. To ovšem ve filmu nevadí. Vadí, že první projekce mě docela bavila, a film sem slušně nadhodnotil pro jeho bezútěšnou atmošku. Teď už film můžu zhodnotit kriticky. Už to tahání mimina po lese , a šťourání se ve sračkách, je docela debilní. Hodina není nijak zábavná, a vlastně slušně nudí. A konec. Jen ta bezmoc je nepříjemná, ale jinak film o hovně. 40%. ()

Beckett51

Hoodně silný čtyři. Pátou nedám jenom kvůli pocitu, že z skvělé atmosféry se dalo vytřískat ještě klidně trošku víc a kvůli lacinné potitulkové lekačce, která zkazila mystický dojem závěru. Ale jinak si nemohu stěžovat, je to svižné, napínavé jak prase, strašidelné, krvavé a se luxusníma obludkama. Další skvělej hororovej zářez. ()

Aluska88

Rodinka se přistěhuje do baráku uprostřed hustých lesů a již od prvních chvil nejsou sympatičtí místním obyvatelům, kteří "něco" ví... Tento les totiž není žádný Temný hvozd ani Zapovězený les. Tvorové, kteří jej obývají jsou velmi nebezpeční a velmi dobře organizovaní. Snímek má slušnou atmosféru, dobré herce, i povedený vzhled kreatur z irského folklóru. Trochu mi připomínaly ty potvůrky z Mumie. Ze začátku jsem si říkala: "Jestli se tomu psovi něco stane..." No co, Věci se stávají. ()

• Během závěrečných titulků následuje ještě jedna krátká scéna. (noelcoward73)

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu

04.01.2015

Kolem nové adaptace slavného komiksu se motá již několik let spousta tvůrců a problémy nekončí. Režijní stoličku opustil s projektem dlouho spjatý F. Javier Gutiérrez, místo toho se připravuje na… (viac)