Očista: Volebný rok

• Česko Očista: Volební rok (viac)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má veľmi pádny dôvod očistu nenávidieť. Pred rokmi, počas vražednej noci, padla za obeť celá senátorkina rodina. Odvtedy je snaha o zrušenie očisty jej hlavným hnacím motorom na ceste do Bieleho domu. Ambiciózni súperi vedia, že poraziť môžu senátorku jedine "legálnym" zabitím počas očisty. Charlene má našťastie po boku šéfa svojej ochranky (Frank Grillo), hrdinu z druhého dielu Očisty. Aj jemu už toto každoročné besnenie poriadne lezie hore krkom. Teraz je ale najvyšší čas vytiahnuť oponu, krvavé predstavenie sa začína! Perfektne zabezpečený dom, početná a dokonale vybavená ochranka, čo také by sa muselo stať, aby senátorka túto noc neprežila? Asi by ste sa divili, ale ešte ani nedoznejú alarmy, ohlasujúce začiatok očisty a Roanová len so svojim strážcom musia unikať nočnými ulicami, aby si našli nejaké bezpečnejšie útočisko. Nasledujúce hodiny budú nielen veľmi dlhé, ale hlavne veľmi krvavé. (CinemArt SK)

Yoshitsune

Bůh žehnej Americe a nikomu jinému, bůh ji žehnej.........ahh sem dojat, sem dojat že sem mohl i tento rok očistit, že sem veškerou agresi mohl vyventilovat a navštívit tento film. První očista je prostě jeden z mála, povedených home invasion, takových tu moc neni, no asi deset. Dvojka je zase šílená jízda, která však doplácí na to že má až moc postav, takže Grillo je odsunut někam na třetí místo. Aaa trojka, trojka je je jako dvojka akorát na steroidech a adrenalinu zároveň, jo takový to je monstrum. Je tu mnohem víc akce, víc zvráceností, víc magorů, víc bizarností a taky víc postav. Ale narozdíl od dvojky, má trojka chytřejší scénář a taky je o kousíček delší, což je hned znát. Je škoda že se Grillo, tady musí dělit o film s tuzemským prodavačem, mexickým nádeníkem, s kdysi známou vražedkyní a taky s odbojem, však je mu a té sexy senátorce je věnováno mnohem více prostoru. A to je prostě skvělý, jednak sexy senátorka neni idiot, jak už to bývá zvykem, a tak má Grillo víc prostoru na akci. Hodně se tady střílí, občas nějaká ta rychlá ruční likvidace, všechno přehledně a choreograficky natočené, takže i tady je posun k lepšímu. Je tu kotel zvráceností, všeho druhu, takže labužníci si přijdou na své, od useklých hlav až po rozdrcená těla. Ti v kostele byli správně šílení a šel z nich strach, to byli magoři číslo jedna. A třešničkou na dortu téhle zvrhlé a bestiální noci, je že Grillo dá naprosto famozní nožovanou s vytuněným náckem a to je prostě Očista. Tak a teď si jenom počkám na další rok abych se mohl znovu očistit......a kdoví kde to bude příští Očista, jelikož nad očistou už neni kontrola. Kdoví co se z toho nakonec vyklube, třeba taková očistná apokalypsa, kdo ví..... ()

choze

OČISTA 3: ZACHRAŇTE MILFKU. Trojka pokračuje v kurzu nastaveném dvojkou, ať už jde o - po mizerné jedničce - kvalitativní přesun do ucházejícího průměru (až na nudný závěr), další porci znepokojivých výjevů pouličního mordování a strašidelných masopustních masek (patří k téhle sérii asi jako divné loutky k wanovinám) nebo o běhání hrdinů v ulicích a rozvíjení pozadí očistné noci na místo původního home invasion modelu. Navíc se tváří jako závěrečný díl trilogie, který s fenoménem očistné noci definitivně (?) zúčtuje. ()

castor

Očista nemá nějaké zásadní ambice, prostě pitvá nápad, který před lety scénárista a režisér James DeMonaco vymyslel (a ruku na srdce, ač přitažený za vlasy, velmi účinný nápad). Za málo muziky natočil v podstatě komorní kousek a pak pochopitelně rozmáchlejší pokračování, ve kterém se lidé po dobu dvanácti hodin spolehlivě vybouří, zastřílí si, setnou pár hlav, jiné rozmašírují kladivem, přejedou pár bezdomovců, zapálí několik zabloudivších jedinců a po zbytek roku bude v ulicích v otázce kriminality klid. Znovu to má (stejně jako jednička a dvojka) velmi slibný rozjezd. Mstitelé i lovci v maskách se chystají, město pomalu usíná, poznáváme několik docela zajímavých postav. Všichni navíc moc dobře vědí, že točí béčkovou zábavu, ve které má stříkat krev a černošské „dámy“ s automatickými puškami mají vypadat zatraceně cool. A to se i daří. Režisér a jeho tým si vyhráli s vizuální stránkou, potěší bizarními maskami a kostýmy, chrlí řadu solidních nápadů. Jenže celé se to točí okolo šéfa senátorčiny ochranky, kterou jest třeba zachránit, protože hodlá skoncovat se vším, co Očista přináší. Občas se vrhneme do politického komentáře, občas to zkusíme s „velkými“ myšlenkami a tím pádem nešťastně ztrácíme onen zvrácený feeling a radost z béčkové podívané. Když tedy postavy navážno řeší politické pozadí, jdeme zákonitě o úroveň níž. Což zamrzí. Síla námětu je totiž někde krapet jinde. ()

Cappuccino

Vážení cestovatelia, čo takto skúsiť (palec hore tomu kto vymyslel ten pojem) vražednú turistiku (only in USA)? __ A keď už sa v tej Amerike blížia voľby, tématicky som sa vrhol na tretiu Očistu, ktorú len ťažko zrovnávať s hororovo poňatou prvou časťou, ale určite ju môžem a chcem zrovnať s dvojkou, ktorá bola taktiež skôr akčnejšia než desivá, ale narozdiel od dvojky tretí diel nepostrádala zmysluplnosť, napätie a originálne scény, pričom jej postavy boli určite výraznejšie než tie, ktoré sme mali možnosť vidieť v časti minulej (dokonca aj Frank Grillo ma neiritoval). Možno keby sa film časovo skrátil na takých 90 minút, dám ešte hviezdu navyše, pretože aj keď nie je The Purge: Election Year žiaden zázrak, celkom slušne som sa bavil. P.S. až ku koncu, keď si Elizabeth Mitchell dala dole okuliare, som si uvedomil, že sa jedná o Dr. Juliet Burke zo Stratených. Už začínam chápať, ako je možné, že Clarkovi Kentovi stačili obyčajné okuliare na skrytie jeho pravej indetity. ()

heyda

Pokud jste byli (stejně jako já) nadšeni z dvojky, tak tohle je naprosto stejný nářez, který od začátku do konce drží napětí vysoko nahoře a ikdyž je průběh snadno předvídtelný, na zážitek to nemá žádný vliv. Hudba, kamera i masky jsou zde na vysoké úrovni. Občas vám solidně přeběhne mráz po zádech a tak přesně si představuju tento podžánr. Škoda té poslední třetiny, kde se jen střílí, ale já to oko přimhouřím a zaokrouhlým nahoru, protože DeMonaco si zaslouží do budoucna velkou pozornost. ()

• Ve scéně, kdy dívky, které přijely k obchodu v autech obalených vánočními světýlky, srazí sanitka, je vidět, že jedné z nich spadnou z nohou boty. Když se však změní pohled kamery a ona leží, boty má opět na sobě. (hansel97)
  • Ve scéně, kdy Otci Zakladatelé stojí u oltáře, má senátorka Charlene 'Charlie' Roanová (Elizabeth Mitchell) roubík v puse, ale poté, když je záběr na Caleba Warrense (Raymond J. Barry), už ho v puse nemá. (řánys250)
  • První díl ze série, kde není slyšet houkačka, která oznamuje konec očisty. (Dr Lizal)

PF 2016

PF 2016