Tajemný muž se pokusí zlákat Geralta k lovu na běsnícího draka a tahle mise přiláká pozornost jedné známé tváře. Ciri má pochybnosti o tom, komu může důvěřovat. (Netflix)

Lenka.Vilka

Honbu za drakem jsem si vychutnala. Bylo to dobrodružné, napínavé, místy vtipné. A na konci doják jako prase. Linka Ciri opět na menším prostoru. Ale to mi nevadilo. Druhá strana byla prostě zajímavější. Navíc bylo hezky vidět, že byl sice minulý díl fajn, ale tentokrát byla ona milostná linka prostě opravdovější, čemuž dost pomohlo epické score (vážně nevím, kde byl problém, ale podkres si užívám až od třetího dilu), tak to máte raz dva. I bez přehnaně se opakujících se koz. ()

Anderton

Putovanie po krajine niekoľkých skupiniek postáv pripomenie prvú polovicu Dvoch veží, čo myslím ako kompliment, i keď sa Zaklínač Pána prsteňov nesnaží kopírovať. Skrátka všade krásna príroda, pekné výhľady a panorámy, nervy drásajúci prechod po mostíku na strmej skale, až človek zabudne sledovať, o čo ide v deji. Záverečné stretnutie s drakom je po vizuálnej stránke skôr miernym sklamaním, v porovnaní s predchádzajúcim vizuálom. ()

molcan2

Vidím niekoľko negatívnych recenzií, niektoré od čitateľov knihy Zaklínač. Mne ako človeku, ktorý nečítal knihy a hral hry, sa tento diel páčil, ale mal som pocit, že mi tu niečo chýba. Páčil sa mi dizajn drakov, niečo jašteričie, CGI mohlo byť lepšie, ale to mi veľmi nevadí, ak to nie je naozaj, ale naozaj zlé. Konečne vidíme vzťah Geralta a Yennefer, jedna z príjemných častí. Akčné scény boli slabé, príliš veľa strihu, nič som nepochopil z toho, čo sa dialo. Bola to dobrá epizóda, perfomancie si držia kvalitu, soundtrack je tiež dobrý. záporák sezóny ma bohužiaľ nepresvedčil, takže si myslím, že ho rozvinú v druhej sezóne, ak ho nezabijú v tejto, bolo by to sklamanie. Ešte dve epizódy do konca, očakávam, že sa to odteraz bude stupňovať. ()

celticek

Yarpen Zigrin a banda trpaslíků byla v pohodě, dobrý slang, na všechno se dívám samozřejmě v eng s titulky. Na CGI evidentně ty peníze nebyly, drak je hodně slabý, ale všechno to vyvažuje dobrá atmosféra a charaktery Geralta, Yennefer a Borche Tři Kavky. Já jsem zatím spokojený, ikdyž ten rozpočet je cítit. ()

Trešlson

Jedna z mých nejoblíbenějších povídek ze Zaklínače. Trpaslíci poprvé na scéně a neméně vtipní než v předloze. Yarpen nedostal tolik prostoru, ale je jasné, že na další setkání se můžeme jen těšit. Celkově jsem se seriálem stálepsokojen, jen doufám, že Freya Allan mě jako Ciri v druhé sérii více přesvědčí. ()

• Jeremy Crawford, představitel Yarpena Zigrina, měří 153 cm a nemusel tedy být pro svou roli uměle zmenšen. Nicméně netrpí poruchou růstu, jako někteří ostatní představitelé trpaslíků, kteří mají disproporcionálně kratší končetiny oproti tělu. Tomuto jevu se říká nanismus, neboli disproporcionální trpaslictví, a je nejčastěji způsoben achondroplazií, dědičnou poruchou způsobující zpomalenou a nedostatečnou přeměnu chrupavek na kosti (enchondrální osifikace). Na tuto nemoc již existují léky, například Voxzogo. (vojtaruzek)
  • Jedná se o adaptaci povídky „Hranice možností“. (Geralt z Rivie)
  • V knižní předloze skupina Eycka z Denesle (Jordan Renzo) doprovází Yennefer (Anya Chalotra), i když má jít sama za sebe. Eyck v knihách navíc čaroděje naprosto nenávidí, zatímco v seriálu vidí Yennefer jako krásnou ženu, jejíž čest nemůže ohrozit. Eyck je v seriálu navíc zabit při vyprazdňování střev, zatímco v povídce se dostal až k drakovi a ten mu poranil nohy a páteř. (Geralt z Rivie)