Matt Lee Whitlock (Denzel Washington) pracuje ako šerif v idylickom floridskom mestečku Banyan Key. Je poctivý, starostlivý a obľúbený - ale iba dovtedy, kým sa nestane podozrivým z vraždy dvoch ľudí. Ako k tomu mohlo dôjsť? Nikto netuší, že Matt, ktorý sa práve rozvádza so svojou krásnou, ale odcudzenou manželkou Alex (Eva Mendesová), už dlhší čas udržiava pomer s vydatou Ann Merai Harrisonovou (Sanaa Lathanová), ktorú jej manžel Chris (Dean Cain) týra. Keď policajt zistí, že milenka má rakovinu, je ochotný urobiť čokoľvek pre jej záchranu - dokonca aj klamať a kradnúť. Ako ďaleko je schopný zájsť muž, ktorý doteraz neúprosne obhajoval spravodlivosť a právo? A čo urobí, keď zistí, že Ann Merai v skutočnosti vôbec nie je chorá a väčšmi než po láske túži po peniazoch? Dokáže očistiť svoje srdce od pochybností a svoje dobré meno od všetkých podozrení? (TV JOJ)

kolemjdouc

I po letech od natočení film neztrací grády..V globále jde o to, že kdyby v tu klíčovou chvíli měl Matt mozek na správném místě a ne níž ušetřil by si komplikace.Mendez pojala svoji roli jako manekýna na molu.Možná ji tam proto i režisér obsadil.Ale běhat v úzké sukni a lodičkách v terénu ....No nevím.Jinak děj vedení správným směrem a proto si divák užije napětí i kdyz mnohé se dá dopředu tušit a příběh nekončí švihnutím diváka o zem nějakým překvapivým zvratem.No ale neberte těch šest nul :-)) ()

Terva

Při natáčení vzrušujícího kriminálního thrilleru o vášni a chtivosti odehrávajícího se ve vlhce dusné atmosféře americké Floridy režisér Carl Franklin už podruhé (po krimi Ďábel v modrém - Devil in a Blue Dress, 1995) spolupracoval s držitelem dvou Oscarů Denzelem Washingtonem (Glory, Hurikán v ringu). Jak daleko za hranici zákona je schopen zajít muž, který dosud neúprosně obhajoval spravedlnost a právo? SPOILER : CHYBA VE FILMU - V 70 minutě, když šerif Witlook vkročí do hotelové místnosti, kde je ubytovaný Paul Cabot, má Paul v ruce černou pistol. Po tom co spadne z balkónu, tak šerif sebere pistol, která je jasně stříbrné barvy. ()

werus

No. Není to špatné takhle na sobotní pozdní večer. Asi dost očekávatelná pointa (upřímně moje mamča asi po 10 min filmu přesně odhadla a vylíčila mi co se bude dít, kdežto já nevěděla ještě vůbec která bije), talentovaný Denzel a obsotjně hrající Eva, zaručující pánům určitě hezkou podívanou. Myšlenka trochu otřepaná, ale zajímavě pojmutá a divákovi předaná. Ze začátku mě to teda nebavilo a navrhovala jsem změnu kanálu nebo vůbec změnu zábavy, ale musím říct, že Presumpce se docela rozjede a nakonec i baví a jednou nebo dvakrát jsem nápaditý nápad ocenila i obdivným "hmmm" s lehkým pokývnutím :). Co mě ale nenadchlo - hodně trapnej byl ten závěr. Fakt hodně. Balkónovka hadr :). Další věc je, že bych to asi nechtěla vidět znovu a myslím, že na Presumpci brzy zapomenu.. A to se mi u čtyřhvězdičkových filmu nestává = pozitiva - negativa = 3 hvězdičky. ()

Anderton

Zase niekto našiel v šuplíku Hitchcockov starý scenár? Zase chýbalo zopár záverečných stránok? Alebo sa jedná o dielo jeho učenlivých žiakov, ktorí dokážu vymyslieť fajn zápletku, niekoľko napínavých scén a dejových zvratov? To zakončenie síce korešponduje s dejom, lenže nie je dostatočne silné a je príliš klišoidné na to, aby sa z filmu stala klasika. Presumpcia viny je hlavne dobre natočený triler, ktorý vás nenechá ani na chvíľu vydýchnuť a o nude nemôže byť ani reči. ()

Zombo

Nejdříve to vypadalo na neotřesitelný průměr, pečlivě podtržený mimo jiné i výkonem samotného 'Zela, který nemá zpravidla na nízkorozpočtovky zrovna kliku. Avšak pak nastalo něco, co nemohu považovat nijak jinak než jako přímý útok na můj vkus. Opomenu učebnicově poslepovanou scénáristovu nudu s notnou dávkou klišé v podobě postavy soudního lékaře a vlastně celé zápletky, ale nepochybuju, že ze sna mě ještě dlouho budou budit ty zpomalené záběry ze staré dobré školy TV tvorby konce 80. let. A vsadit na jedno herecké eso, bez něhož byste asi vytahovali žehlící prkno v domnění, že sledujete odpolední seriál, je přinejmenším neodpustitelné. ()

• Hlavní roli měl původně ztvárnit Hugh Jackman, ale natáčení kolidovalo s jeho účinkováním v sequelu k filmu X-Men. (imro)
  • Během prvního víkendu (3. – 5. 10. 2003) nasbírala Presumpce viny 16,2 mil. dolarů a celkově si z kin odnesla téměř 41 milionů. (imro)