Čvirik

Ukážka z filmu 2
Animovaný / Krátkometrážny
USA, 2016, 6 min

Ptáčátko, nový krátký film společnosti Pixar Animation Studios, který režíroval Alan Barillaro a produkoval ho Marc Sondheimer, vypráví příběh hladového mláděte sluky, které se poprvé vydává z hnízda, aby u břehu hledalo potravu. Jediný problém spočívá v tom, že se potrava ukrývá v písku v místech, na kterých je břeh omýván strašidelně vyhlížejícími vlnami. (Falcon)

Ukážka z filmu 2

kaylin

Technicky naprosto dokonalé. Ten písek! Ty bubliny! Ta zvířata. Tohle je až neskutečná ukázka toho, co je už možné vytvořit. Ale co víc, Pixaři i v tomhle případě přišli s něčím, na co se jen hezky nekouká, ale na co chcete koukat i proto, že to je roztomilé, zábavné a má to fajn postavy. Na "hledá se Dory" se pak vyplatí opravdu jít do kina, když tohle dostanete jako předkrm. ()

Jeoffrey

Skvěle natočený roztomilý, vtipný a svěží kraťas, který naprosto dokonale navodil atmosféru na podmořské dobrodružství o rybce Dory, ale který zároveň i obstál jako samostatný kousek. Animace je prostě nádherná, příběh je velmi povedený, i když je to tak trošičku klišé na téma "překonávání strachu", ale díky zvolené délce to rozhodně nenudí. V momentě, kdy ptáčátko sleduje, jak vlna smete ostatní a pak přirozeně nechce na pláž jsem se i od srdce zasmál. Takže za mě velmi dobré. 9/10 ()

hrumsrt

Na to, o jak banální snímek jde, je natočen s takovým množstvím emocí, že to v divákovi musí zůstat... Animačně tak precizní, že bych pro porovnání chtěl vidět úplně to samé, ale natočené s opravdovým mládětem sluky. Protože vidět, jak by si byly oba kraťasy podobné, by byl šok podobný, jako kdyby nevěřící viděl boha ;)! 80% ()

Mouchal

Nádherná animace, která doprovázela celý tento kraťásek se skloubila s roztomilým příběhem o Ptáčátku, který překonává svůj strach z vln a objevování neznámého prostředí. Ikdyž člověk v kině znervózní, zda sedí ve správném sále a zda nezasedl sedadlo nějakému upocenému břichounovi, Ptáčátko stojí za to a v některých ohledech dokonce i překonává hlavní film, který uvádělo (Hledá se Dory). ()

Zagros

Takhle má vypadat ideální kraťas pro rodiče s dětmi. Pěkné poselství dovedně předané v minimalistickém příběhu a zabaleno do krásné animace. Pokud máte děti, oceníte Ptáčátko o to více. Už se těším, jak jej pustím svým dětem. Hlavní myšlenka se mi totiž moc líbí - Ten největší strach je vždy především ve vlastní hlavě. Jsem zvědavý, jak si ji přeberou právě děti a jak na ni budou reagovat. ()

• Jedná se o druh jespáka (anglicky sandpiper). Vizuální podobnost je například možná s jespákem písečným (Calidris alba), který hnízdí v Arktidě. (Jirka_Šč)