Hrôzostrašná noc

• Československo Hrůzná noc (viac)

Víte, co se stane, když zjistíte, že váš soused je upír, a vy jste jen dítě? Patrně vám nikdo neuvěří. Takže se budete muset o celou záležitost postarat sami. V roce 1985 obdržela tato hororová komedie hlavní cenu americké Akademie SF, F a H... (oficiálny text distribútora)

Anderton

Nesmelá priateľka nesmelého hrdinu vidí noc hrôzy v prvom sexe, kedy sa ani po roku nedokáže Charliemu oddať. Ale objaví sa zrazu charizmatický sused a možno v nej prebudí aj takéto túžby. Charlie na druhú stranu bude bojovať o vlastný život. Spočiatku som premýšľal nad absenciou poriadnej atmosféry, slabými dialógmi a necharizmatickými hercami, aby som toto všetko v konečnom dôsledku považoval za priemerné. Finále to vytiahlo aspoň na tie tri hviezdy. ()

choze

Režijní debut "otce Chuckyho" Toma Hollanda podle jeho vlastního scénáře vzdává poctu a zároveň si utahuje z klišé klasických hororů o upírech, to celé v teen balení a la o dva roky mladší Schumacherovi ZTRACENÍ CHLAPCI a se zhruba stejně zábavným výsledkem. Filmu hodně dává jeho obsazení - Chris Sarandon je velmi charizmatický upír, Roddy McDowall alias "slavný zabiják upírů " Peter Vincent (odkazující na hororové ikony Petera Cushinga a Vincenta Price) je jako vždy roztomilý a k tomu král "teenagerovských lúzrů měnících se v monstra " 80. let Stephen Geoffreys (PŘEDVOLBA 976). Jinak jak už napsal tsunami, skvělé masky a efekty, ale mohlo to být kratší a svižnější. Film se stal překvapivým hitem a s tržbami 25 milionů druhým nejvýdělečnějším hororem roku 1985 po druhé NOČNÍ MůŘE V ELM STREET. Také posbíral 3 ceny Saturn včetně ceny za Nejlepší film, byl převeden do komiksu a novelizován a o tři roky později se dočkal pokračování v režii Tommyho Lee Wallace (HALLOWEEN III, TO) a vlastní arkády. ()

Bloody13

Jeden z nejklasičtějších zástupců komediálního hororu druhé půlky osmdesátých let. Příjemné obsazení (z něho nejvíc válí Chris Sarandon coby hlavní upír), parádní masky, od první minuty skvělá atmosféra a místy černý humor. To jsou hlavní atributy této legendy porevolučního boomu VHS, jejíž ošuntělou kopii měli mnozí z nás doma. Film, co si povinně pustim jednou do roka. ()

tron

Čo by ste urobili, kebyže sa do vášho blízkeho susedstva nasťahuje charizmatický pán, ktorý sa páči vašej mame... a ktorý je v skutočnosti upír? Solídna hororová komédia má v mojich očiach jediný problém - nepatrí k hororom, na ktorých som vyrastal (KRITERI, GREMLINS, DETSKÁ HRA, DEEP STAR SIX, CH.U.D..) a teraz, keď už som dospelý, sa mi nezdá nijako mimoriadne zaujímavá či kvalitná, aby som ju uznával len preto, že v nej je "Peter Cushing". Musím ale povedať, že hoci zvyčajne nemám rád, ak sa mieša horor s komédiou (a ruku na kolík, upírov "nemusím"), tento kúsok pomerne fungoval ako komédia, tak aj ako (takmer) plnohodnotný horor. Fajn oddychovka s maskami. ()

HoneyBunny

Jako pro dítě osmdesátých let je tohle pro mě lahoda. Oldschoolové hnusné masky příšer, skvělá elektronická hudba (hlavní theme je boží), občas je to děsivé, občas vtipné - a občas i sexy. Jojo, dvacet let před Twilight a deset před Lestatem (z Inteview s upírem) Sarandon světu ukázal, jak vypadá skvělý filmový upír. Umí být lacině padoušský, vypočítavý, šaramantní, sexy i odporný. Zbytek ansámblu už (kromě ujetého Evil Eda) už hraje druhé housle, ale na naivní osmdesátkové hrdiny to stačí bohatě. Tohle je hrdé zábavné béčko, které můžu určitě doporučit. Novějšímu remaku se vyhněte. ()

• William Ragsdale (Charley) si nešťastnou náhodou poranil při filmování chodidlo. Stalo se mu to při natáčení poslední scény toho dne, přesně na Štědrý den 24.prosince. Filmování akčních scén, ve kterých Ragsdale figuruje bylo odloženo do doby, než se jeho zranění dostatečně zahojilo. (Stocki)
  • Režijní debut Toma Hollanda. (Stocki)

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020

Režisér Tom Holland (Dětská hra) pracuje na pokračování svého klasického upířího hororu Noc hrůzy z roku 1985. V tuto chvíli si jistě mnozí z vás říkají, že Noc hrůzy přeci už má jednak pokračování z… (viac)