Malá  Sue (Alisan Porterová) a jej nevlastný otec Bill (James Belushi) sa potulujú po krajine a  malými podvodmi a  krádežami  sa  snažia  prežiť. Za pomoci starého triku, keď Bill predstiera, že ho zrazilo auto, sa mu podarí z vydesenej vodičky Grey Ellisonovej (Kelly Lynchová) vymámiť večeru. Po noci strávenej v nocľahárni sa obaja tuláci znovu stretnú s Grey, ktorá tento krát Billa zrazí naozaj. Mladá žena, ktorá je krásna, úspešná a bohatá právnička, pozve Billa a jeho kučeravé dievča k sebe domov. Má pocit, že sa musí predovšetkým o Sue postarať – dá im nové šaty a donúti Billa, aby si našiel prácu. Právničkin priateľ Walker (John Getz) však dosiahne, aby sa Bill dostal do väzenia a Sue skončí v detskom domove. Walker však podcenil Greyine odhodlanie a prebúdzajúce sa city... (TV Doma)

Tyny

Jako malá holka jsem na tento film mohla dívat v jednom kuse. Dívala jsem se na to vždy s rodiči, když to dávali v televizi a vždy jsme se u toho moc nasmáli. Takže vždy, když si pustím Kudrnatou holku, tak si zavzpomínám. A nejen, že se mi to líbilo jako malé holce, ale líbí se mi to i teď, i když to má své mouchy, je to super. 3*, dala bych 4*, ale nedám, jelikož mám i oblíbenější filmy :-). ()

ABLABLABLA

Nic moc Johne teda. Tento snímek byl takový sice miloučký ale naprosto nijaký a i na tebe neskutečně naivní. A ten jekot v českém dabingu byl strašný:D No neříkám, že to bylo nejhorší, ale naprosto průměrné komediální drama, které hraje tak průhledně na city, že by to nepřehlédl ani slepý. 3* a ani o chlup víc, nebýt to od Hughese, pro jehož filmy mám slabost, tak možná jen 2*. Jednoznačně jeho nejslabší snímek. ()

MickeyStuma

Trochu smutný příběh o osiřelém děvčátku o kterou se stará bezdomovec a má ji takřka za vlastní. Toulají se světem a přežívají drobnými podvůdky. Když však jednoho dne narazí během jednoho takového podvůdku na velice sympatickou úspěšnou advokátku, jejich život se začne pomalinku měnit, byť je to cesta trnitá, plná nenávisti a typické životní a společenské zákeřnosti. Film mající v sobě myšlenku vedoucí hlavně k uchopení problému co se týče dětských bezdomovců. Jedná se tedy velice o umírněnou komedii, kde jsou využity sympatie a roztomilosti onoho děvčete a zájmy obou dospělých jí udělat život co nejpříjemnější a v podstatě hlavně co nejšťastnější. A však pochopitelně v rámci svých možnosti. Příběh mající své kouzlo a přesvědčení i dnes a tématem jakoby nestárnul. Snímek je natočen přesvědčivě vážně, který svým skutkem dokáže zacílit na divákovi city. A tady už záleží na jednotlivci, jestli snímek pojme jen jako další obyčejný film a nebo si z toho skutečně něco vezme. ()

Oskar

Rodinná komedie o roztomilé holčičce. To byly veškeré ambice tvůrců. Bohužel ani trochu nevyšly. Komedie - to je v tomhle případě silné slovo, rodinné to sice je, ale v tom nejhorším slova smyslu (stejně mazlavé a trapné jako třeba Beethoven) a ta malá rozmazlená mrcha vůbec není roztomilá. Obsazením jako vždy špatného Jima Belushiho to John Hughes dorazil. Zatím jsem každý film, i ten, který se mi vůbec nelíbil, ohodnotil aspoň jednou hvězdičkou za snahu, ale řeknu vám, že tohle už balancuje na hranici s mírným náklonem k odpadu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Polibte mi prdel dámo. Zvládli jsem už horší věci než je nějaká naivní advokátka posedlá sociální reformou. A teď uhněte nebo vás spláchnu do hajzlu." Na "roztomilé" děti mám ve filmech alergii, ale držkatá Sue ode mne nějakou tu sympatii získala. S jejím tátou je navíc sranda, oblafnutá právnička mi vždy připadala vhodná k dalšímu oblafnutí a na sérii nočních knockoutů nikdy nezapomenu. ()

• Ďalšími dvoma známymi hercami, ktorí sa mali objaviť vo filme, boli aj Alec Baldwin a Kevin Spacey. Prvý menovaný mal stvárniť rolu Billa Dancera a druhý bol pôvodne obsadený ako Walker McCormick. (MikaelSVK)