Po masakru archeologického týmu v džungli se zachová pouze několik beden s domorodými artefakty a vzorky místní flóry. Bedny cestují z přístavu do přístavu a nakonec skončí v Chicagu, zapomenuty v podzemí muzea přírodní historie. Jeden den před otevřením velké výstavy se v temných sálech a na chodbách začne pohybovat i něco jiného než návštěvníci. Začnou se objevovat zavraždění lidé a stopy naznačují, že vrah musí být obdařen nezvyklou sílou. Když však mladá bioložka Margo Greenová najde spojení mezi vraždami, neúspěšnou amazonskou expedicí a podivnou sochou na připravované výstavě, začíná nemilosrdný souboj se strašným nepřítelem, v němž všichni lidé, uzavření v muzeu, musí bojovat o svůj život. Margo spolu s policejním důstojníkem Vincentem D´Agostou nedobrovolně vytvoří dvojici, vyšetřující sérii brutálních vražd… (Intersonic)

bourec

P.Hyams je tady hodně kritizovanej,skoro všechny jeho filmy tady rozcupovali,ale stejně jako jemu,i mě je to u prdele.Tenhle druh hororů mám nekriticky rád,takže první hodinu jsem si to užíval,a bylo to i na pět hvězd.Pak se objevila ta ne zrovna dokonale provedená příšera,a trochu to ztratilo glanc,Ale celkově 70% jak vyšitejch! ()

Martin741

Horory to maju dnes tazke a mam pocit, ze ich kvalita bud kolise (tov lepsom pripade), alebo ide dole vodou. Tento horor je vsak jeden z mala kvalitnych, a natocil ho mne nic nehovoriaci Peter Hyams. Film sa odohrava v tmavych priestoroch, co je pre horor len plusom. K tomu vyborni herci a slusne digitalne zvladnuta prisera. 76 % ()

Astaroth12

Temné chodby múzea a nejaký tvor, ktorý zabíja,len škoda že to monštrum nebolo skoro ani vidieť. Atmosféra a napätie sú súčasťou tohoto filmu, a to hlavne pre tie temné zákutia a strašidelné kulisy. Lebo sú v kanáloch a nevedia či za chvíľu nebudú v potravinovom reťazci pred niekym oveľa silnejším a vytrvalejším akým je človek. Keď začal chaos v tom múzeu konečne to začalo mať grády a keď boli v tom polo zatopenom tuneli, tak atmosféra bola hustá. Z tohoto filmu sršala dosť slabá finančná injekcia. Monštrum nebolo zlé spracované ale iritovala ma všade prítomná tma a niekedy som nevidel ani hovno. A ten koniec, keď to monštrum utekalo a bolo celé v plameňoch a oheň sa dostával všade, aspoň to na mňa urobilo dojem, ale ako celok je jeden s tých slabších Monster hororov. ()

D.Moore

Velmi slušný a zábavný horor, který se může chlubit příjemně velkým počtem postav (knižní předloha je znát), sympatickými herci, povedenou příšerou z dílny Stana Winstona a šlapající hudbou Johna Debneyho. Peter Hyams možná je hlavně režisérem béčkových filmů, ale kéž by všechna béčka vypadala tak poctivě jako ta jeho, Tři a půl. ()

misterz

Typická klasika monster hororov 90. rokov - polomytologicko-paravedecký základ príšery, osobitý policajt s výstrednou minulosťou a metódami (pritom však dobráčisko) a šikovná pekná vedkyňa, ktorá obyčajne príde celej veci na kĺb a s pomocou svalov svojho kolegu všetko spoločne vyriešia. Medzi tým trocha obetí z radov nevedomej populácie a na záver veľké monster finále... Samo o sebe ma niečo takéto asi nikdy neomrzí, na niečom takomto som vyrástol, len to spracovanie bola jedna veľká bieda. Zlé narábanie so svetlom, všetko sa deje len v tme, prípadne mimo kameru, k tomu sa miestami pridáva aj otravný strih a ešte veľa ďalších odfláknutých vecí, ktoré škoda menovať. Na priemer toho dobrého bolo hrozne málo. 40/100 ()

• Psi, kteří se ve filmu objevují, se jmenují Castor a Pollux, stejně jako dvojice bratrů ve filmu Tváří v tvář (1997). (Chrustyn)
  • Film byl natočen na motivy stejnojmenné novely napsané Douglasem Prestonem a Lincolnem Childem. (-bad-mad-wolf-)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore