Lesní chata

• Kanada Dead Shack
Promo

Zdá se, že čtrnáctiletého Jasona čeká docela pěkný víkend. Vydává se totiž se svým nejlepším kamarádem Colinem, Colinovou starší sestrou Summer a jejich rodiči na odlehlou lesní chatu. Jason se na setkání se svými přáteli, zejména se Summer, velmi těšil. Všechno se ale rázem zvrtne, když se Jason, Colin a Summer rozhodnou prozkoumat sousední chatu, kde spatří ženu, jak omráčí dva místní obyvatele a naservíruje je svému nemrtvému manželovi a dětem k večeři. Duševně chorá sousedka se je s brokovnicí v ruce snaží umlčet, její natěšená zombie rodinka je hodlá za každou cenu sníst a podnapilí rodiče jim nevěří ani slovo. Jason, Colin a Summer se budou muset vyzbrojit, zocelit a naučit spolupracovat, aby zneškodnili hladové zombie dřív, než se stanou jejich další obětí. (Cinemax)

Promo

darkrobyk

Největší slabinou filmu jsou idiotské postavy, co se neustále napadají a urážejí. Colin je opravdu fracek na zabití a já bych mu rozhodně vyměřil pobyt v tomhle snímku co nejkratší. Logicky jsem tak držel palce sympatické pošahané sousedce oblékající si místo latexu skafandr a pečující již deset let o svoji nemrtvou rodinu. Nu, a pak si přijdou zvědaví fakani a všechno jí rozvrátí! Ani by mi nevadilo, že se jedná o levný snímek, spíš zamrzelo nevyužití lesa, který vypadal velmi dobře. Jenže ty postavy si zasloužily vyvrhnout, a tak jsem s celkovým výsledkem nemohl být spokojen. Průměrné gore nezachránila ani explodující hlava. Akce nemrtvých mohla být rozhodně šťavnatější! Průměrné hodnocení snižuji na 2* za ty blby. A to mám divnou Kanadu rád... ()

*CARNIFEX*

O tom, že nie každý je milovníkom domácich zvierat, sa čoskoro presvedčí otec s tromi deťmi, ktorí sa rozhodnú stráviť predĺžený víkend v hlbokých horách. Jedna vec, je totiž starať sa o psíka či mačičku, s ktorými človek občas zájde na nevinnú prechádzku. No to, čo “chová” v suteréne chaty, atraktívna suseda niekoľko stovák metrov od ich útočiska, granule, či sójové mäso z plechovky, rozhodne žrať nebude!!! Ach, ten Francúzsko Kanadský humor :) Veľmi pohodová zombie komédia s teen partiou, ktorá sa neberie nijak vážne, no na druhú stranu, z pohľadu žánru, dokáže ponúknuť pomerne dosť. Gore, masky, rozhodne žiadny amatéri na starosť nemali, a tak sa skutočne niet načo mimoriadne sťažovať. Odstrelené hlavy, vnútornosti, situačný humor či zajeby, všetko tak ako má byť, pričom byť toho o trošku viac, udelím aj ja viac. Za mňa veľmi dobre, fanúšik žánru, bude minimálne “spokojný”. ()

Morholt

Takřka třičtvrtěhodiny se nic neděje, což je vzhledem k stopáži dost na prd. Sice tu je snaha o jakousi komediální polohu, ale na mě to absolutně nefungovalo. Kor když místní teenageři byli partou protivných spratků. když pak konečně došlo na zombíky, tak to byl docela slušný nátěr s plný černé krve a bouchajících hlav a dokonce jsem se několikrát usmál. I masky se ukázaly jako solidní. Al to bylo málo i na debut. 30% ()

misstake

Novodobá béčková variace na Braindead, které ale chybí invenční šílenství mladistvého Petera Jacksona. Chtěla to být asi hororová komedie, což se tvůrci pokusili udělat prostřednictvím pár buranských fórků. Nicméně moc nefunguje ani ta hororová část. Ale co si budem povídat, horory se zombíky, které nejsou moc strašidelné, jsou přesně moje parketa a tak jsem i tuhle jednohubku slupl docela s chutí. ()

ricci.s

Je logické, že keď sú hlavnými hrdinami traja teenageri, ktorí budú musieť bojovať proti skupine zombíkov vedených ich ozbrojenou mamčou, tak sa nebude jednať o niečo, v čom treba rozoberať nejaký inteligentný dej či nedajsatan scenár. Neškodná, priemerná zombie komédia, ktorá poteší celkom solídnymi maskami a gore. Takže kto hľadá niečo viac ako explodujúce hlavy či odpadávajúce končatiny, môže rovno zamieriť inde. U mňa fajn, ubehlo to rýchlo. ()