Čestného a skromného učiteľa dejepisu Vasilija Petroviča (Volodymyr Zelenskyj) zachytí kamera, ako zúri nad biednou situáciou vo svojej krajine. Keď jeho žiak zverejní toto video na YouTube, stane sa z neho virálny hit. Všetkým sa páči Vasilijovo rozhorčenie a ľudia začnú zbierať peniaze na prezidentskú kampaň. Tú Vasilij na prekvapenie všetkých vyhrá a skutočne sa stane ukrajinským prezidentom! Sluha národa sleduje Vasilijov nový život vo funkcii prezidenta. Na svojich zvykoch však nechce nič meniť, chce zostať rovnaký, bývať v byte s rodičmi, na konci mesiaca si požičiavať peniaze od kamarátov a do práce chodiť na bicykli. Má to však jeden háčik, teraz je jeho prácou byť najmocnejším mužom v krajine. Vasilij čoskoro zistí, že štát riadia oveľa mocnejší ľudia a inštitúcie, než je on sám. Zomelú temné sily establishmentu tohto čestného a skromného muža alebo Vasilij prežije v boji proti inštitucionalizovanej korupcii? (TV Markíza)

roswell47 odpad!

Nikdy by si toto žiadny Čech alebo Slovák nepozrel keby sa nezačala, citujem: "Veľmi dôležitá pre nás Slovákov a Čechov, Ukrajinská vojna". Dobre, pozrel som si pár častí a kúskov z tohto seriálu keď som sa fakt... ale že fakt pekne nudil. A čoho z toho vyplýva? Pre mňa len to že to je vlastne úplne nezmyselne natočený seriál. Neviem že či kameramani a scenáristi boli trochu fet ale to vyzerá teda tak že radšej by som si pozrel Scary Movie 5 pretože sa aspoň na tom trochu zasmejem, a to je čo povedať. Ten seriál sa nemá volať Sluha Národa ale sa má volať Herec Národa pretože som nevidel žiadneho "prezidenta" hrať v seriáli a vo filmoch. No a od toho závisí aj jeho herectvo prezidenta ktoré mu ide naozaj dobre:). Všetko v tomto seriáli je nepochopiteľné no ale zato že "prezident Ukrajiny" to dobre zahral dávam seriálu ODPAD! ()

majoman14

Vtipné, nápadité, úžasne vyobrazená (a vystupňovaná do extrému) "východná" mentalita, ktorá je nám, Slovákom a Čechom veľmi blízka. Filmársky to nie je nič prevratné ale obsahom je to viac "naše" ako sa na prvý pohľad môže zdať. Prekvapilo a zatiaľ po štyroch dieloch 4*. ()

kjama

Hodnoceno po první sérii: Jsem nadšena! Je to vtipné, je to dojemné, je to prostě všechno... A přestože to je natočené jen tak pro televizi, scéna je pro nás exotická. Zelenskyj je skvělý, hlasem je druhý Alan Rickman. A po několika dílech jsem dokonce už nepotřebovala titulky.. ()

jjemi

Po 4 dílu I. série konstatuji, že by hlavní postavu mohli přejmenovat na Petra Holoubka a s mírnými úpravami by to pasovalo na naše politiky, papaláše, pomněry a snahu některých lidí vytěžit ze situace víc než je slušné. Ale je to sranda, budu sledovat dále:-) ()

roabe

Tragikomedie o tom, jak to vypadalo i u nás před více než 33 lety. Hluboko zažraný bolševismus a postsovětismus se nesmírně těžko a dlouho léčí.. Držím ti Ukrajino palce! ()

OtokPag

Včera jsem se zakousnul do prvních čtyř dílů a musím uznat, že jde o povedený seriál.  Mimo papalášské scénky ukazující zábavnou formou neskutečnou státní korupci a taky luxus okolo vládních špiček, je velmi legrační i familie prezidenta. 👍😋 ()

Verbudrak odpad!

Kdyby Zelí nehrál svou dnešní roli tak dobře, tak by po tomto nikdo ani neštěkl. Vlastně... moment... vždyť to tak i skutečně bylo. ()

Yaan2

Velice povedený seriál. Je style něco jako: Jistě pane ministře…. ovšem na slovanský způsob. Musím ocenit velice dobré herecké výkony, příjemná kamera, krásné ženy a Volodymyr Zelenskyi je naprostý komediální génius. V podstatě lze říct, ze určitě části můžeme vidět i na naši politické scéně. Na sousedním Slovensku pak mohli i hledat inspiraci pro scénář... Seriál nenudí a je velmi trefný a každý díl si člověk užije (první dva díly se podle mě hodně vrací z přítomnosti do minulosti…) Nejlepší hlášky na hádající se dav studentů (politiků): Putina odvolali! Dolar za osm hřiven! ()

Lizs

První série byla pecka, bavila jsem se. Druhá mě, přiznávám, zklamala. Přesto dávám 4*, protože miluji Zelenskeho :) ()

kak2s odpad!

Nerozumím kde tohle vzalo 70%, za mě neskutečná nuda, sem tam drobnej suchej vtípek jinak nic, ale fanoušci Ordinace, Ulice apod. hnoje si jistě přijdou na své. ()

Sluha národa s Volodymyrem Zelenským na Voyo

Sluha národa s Volodymyrem Zelenským na Voyo

28.03.2022

Voyo uvádí ukrajinský satirický seriál Sluha národa s Volodymyrem Zelenským o středoškolském učiteli dějepisu, který díky virálnímu videu nakonec stane v čele státu. Vasilij Petrovič Goloborodko … (viac)