Tajomstvo domu s hodinami

• Česko Čarodějovy hodiny (viac)

Keď sa 10-ročný Lewis (Owen Vaccaro) dozvie, že sa musí presťahovať k svojmu strýkovi, netuší aké magické dobrodružstvo ho čaká. Jeho novým domovom sa stane rozľahlé starodávne sídlo, v ktorom, ako čoskoro zistí, sa dejú veľmi čudné veci. Strýko (Jack Black) a jeho susedka (Cate Blanchett) sú totiž čarodejníci a už dlho sa snažia rozlúštiť tajomstvo strašidelných hodín, tikajúcich v stenách domu. Podarí sa im s Lewisovou pomocou hodiny zastaviť a odvrátiť tak apokalypsu, ktorú kedysi dávno naplánoval jeden zlý čarodejník? (Forum Film SK)

Fiftis

Toto síce nie je to žiadny zázrak, ale Jack Black bol konečne super. Aj dabing sa tentoraz podaril. Je to zábavný fantasy film. Vo svojom kresle som sa pár krát chvíľku nenudil. Napätie a zábava sa sem tam dostavia. Priemerný film na daždivé nedeľné počasie. Až na tú záverečnú bitku, od ktorej som čakal trochu viac. The House with a Clock in Its Walls majú čarovný Burtonovský look a Jacka Blacka so sexi Cate Blanchett v hlavnej úlohe. No a to je tak zhruba všetko podstatné. Príbeh má zbytočné dejové línie a keby sa zameral len na tú hlavnú s hodinami, urobil by lepšie. Skrátila by sa tak aj dĺžka a filmu by to určite prospelo. Miestami sa mi to zdalo totiž zdĺhavé. Film však ponúka aj humor, napätie a akciu čo beriem ako pozitíva. Pri rodinných snímkoch to totiž nebýva až toľko zvykom. Celkovo to vidím na lepší priemer. Filmu dávam 60%. ()

Yoshitsune

Eli Roth, režisér jenž ve své prvotině Cabin Fever, nechal jednu z postav rozkládat hodiny, aby ji pak zabil nejroztomilejší hafan pod sluncem, Eli Roth jenž svým filmem Hostel, nadzvedl snad všem mandle a šokoval a znechutil nejednomu divákovi horory, tenhle Eli Roth natočil rodinou hororovou komedie, pro celou rodinu. A nejvíc vtipný na tom je, že to neni vůbec špatný, ano člověk si klade otázku "Má to Eli Roth zapotřebí ?" ano má.........bohužel, ono se mu moc nedařilo a tak musí vzít zavděk i takovým to filmům. Ale tenhle film, neni vyloženě špatný, hororové to tedy neni vůbec, byť sou zde oživlé panenky, dýně a Kyle MacLachlan, který kupodivu má zdravou barvu a taky je tu zmínka o jednom z Pekelných panů, že by propojení s Hereditary ??? Ale film nejvíc sráží, herec Owen Vaccaro, který je prostě zde nevýrazný a nemá charisma. Přitom Jack Black a Cate Blanchett, sou skvělý, sou vtipný a film by v pohodě utáhli a vlastně sou jediným důvodem proč na film jít, což je tak trochu smutný. ()

kill-tec

Jako Jacka Blacka mám hodně rád, stejně tak jeho přitroublé role v přitroublých filmech, ale tohle mi teda nějak nesedlo. Z kouzel se dalo vycucat mnohem víc, navíc efekty vypadaly až moc digitálně - dýně, křeslo, hodiny apod. No a pak mě taky strašně nebavil mladý pán Owen Vaccaro a ty jeho děsný brejle! Jacku, příště líp prosím. ()

darkrobyk

Mix Harryho Pottera (i když kniha vyšla již v roce 1973) a filmů T. Burtona nenadchne ani neurazí. Přitom několik scén je velmi dobrých - úvodní část ve strašidelném domě, vyvolávání mrtvých na hřbitově a především souboj s rozzuřenými dýněmi. Lewis s brýlemi na čele vypadá jako malý Hellboy a při scéně na hodinovém stroji jsem si, nevím proč, vzpomněl na Laru Croft. Líbil se mi okřídlený lev, okřídlené knihy vyvolaly vzpomínku na okřídlené klíče v HP a o oživlých hračkách ani nemluvě (Blade Runner nejen). Blanchettová je stále šťabajzna a fialová jí sluší, Black se spadnul a trochu zkrotl. Snad dlouhá stopáž, snad chybějící větší bláznovství po vzoru Burtona, snad nedostatek temnoty, která byla skvěle naznačena, ale jen naznačena. Nevím, úplně zklamaný nejsem, ale jiskra a šťáva tomu chyběly. A možná by prospěla kratší stopáž. ()

Vyhy

To i na rodinný film byl pěkný bizár. Věřím, že kniha může fungovat dobře a i musí, když se rozhodli ji převést na plátno. Ale to byla chyba, příběh měl zůstat jen na stránkách. Příběhově film prázdný, nudný, postavy zajímavé (v blbém smyslu) a finále byl velký mindfuck. Nikdy asi nezapomenu na Jacka jako malé dítě a na "neohroženou" Cate... ()

• Ve scéně, kdy jsou poprvé hlavnímu hrdinovi ukázána opravdová kouzla, se ocitne v roji hvězd. V dalším záběru jejich mazlíčka lva z živého plotu jedno ze souhvězdí pozdraví. Nejde o žádné jiné než právě souhvězdí Lva. (Prochy38)