V deštivé monzunové noci stíhá policie spisovatele Vikrama Sethiho (Sidharth Malhotra), kterého podezřívá z vraždy manželky. Při útěku si muž náhodně vybere byt, kde se pokusí ukrýt. Policie ho ale dostihne a to přímo nad mrtvým tělem právníka Shekhara Sinha (Samir Sharma), majitele bytu. Vyděšená právníkova žena Maya (Sonakshi Sinha) řekne policii, že ji Vikram vzal jako rukojmí a jejího muže zabil. I Vikram poskytne vyšetřovatelům svoji verzi událostí, ta je ale zcela odlišná. Detektiv Dev Verma (Akshaye Khanna) musí rozplést, kdo mu lže a kdo říká pravdu. (rikitiki)

rikitiki

To je teda zamotaný! Přiznejme však, že s logikou si film nerozumí. Detektivní zápletka je postavená na tom, kdo lže a kdo mluví pravdu, což se nepříliš věrohodně snaží rozluštit jeden otrávený detektiv. V rámci udržení napětí – nikoliv však věrohodnosti vyšetřování – vyslechne výpovědi na přeskáčku a dlouho si nenechá doříct, co se stalo. Do děje zasáhne příliš mnoho náhod a geniálních vnuknutí učiněných ve vypjatých situacích. ____Policie sice pracuje s důkazy jako jsou stopy, otisky prstů nebo mechanika úderů, už jí ale vůbec nenapadne odebrat krevní vzorky, přičemž ty by celou záhadu nejspíš rozsekly. ----- Atmosféra monzunové noci ujde. Malhotra vypadá dobře, i když ho zmlátí policie, ale jeho chabému hereckému projevu jdou víc k duhu role, kde má za partnerku živelnou ženskou. Spektakulární záběr je značně přestřelený. SHRNUTÍ: Indickou policii nebrat! ()

Ramanam

Chytlavý thriller vystavěný na klamání a hře kočky s myší. Co se skutečně událo? Kdo lže a kdo říká pravdu? Příběh je vcelku prostý, ale výtečně napsaný, silný s působivou atmosférou a podepřen přesvědčivými hereckými výkony. Rozhodně i podkresová hudba napomohla k výraznějšímu prožitku. Dokázalo mě to chytit, vtáhnout a nepustit až do samého konce, což je vždy známka skutečné kvality. Akshaye Khanna si v roce 2017 zahrál ve dvou filmech postavy detektivů. Oba tyto filmy jsou výtečné a mohu s radostí konstatovat, že stejně jako jeho výkony. Netajím se tím, že tento herec nepatří zrovna k mým oblíbeným, ale zde si mě vskutku získal a tyto postavy mu dokonale sedly. Rozhodně si ho začnu všímat více a kdo ví... ? Sidhartha Malhotra a Sonakshi Sinha rovněž nejsou herci, které bych cíleně vyhledával, ale zde se předvedli na výbornou. Musím jen podotknout, že Sonakshi Sinha je mi z této hlavní trojky zcela určitě nejsympatičtější. Gradující závěr jen potvrdil kvality celého snímku a musím zatleskat a smeknout. Nechci vůbec naznačovat nic z děje, ale nemohl ten detektiv třeba zavolat na nějaké místo, aby se něco, co se stalo, nestalo? Jsem opravdu spokojený a nadšený. Na hvězdný strop se to nedostalo, neb jsem tam nenašel nic „svého“, ale na zpracování mohu pět jen slova chvály. Silné čtyři hvězdy a bylo mi potěšením. ()

*CARNIFEX*

Indická kriminálka o úspešnom spisovateľovi, ktorý je obvinený z vraždy svojej ženy, a muža, ktorého mal náhodne zabiť počas úteku pred políciou. Na prvý pohľad zdanlivo jasný prípad, však disponuje nejednou trhlinou, ktorú bude treba objasniť. Výborná India, s výborným hereckým obsadením, kedy samotná story, odohrávajúca sa v dvoch paralelách, skutočne nemá kedy nudiť. Samozrejme, je to "iné", svojské, no HLAVNE "NE-americké", bez tradičného klišé, ktoré mňa osobne nesmierne unavuje. Smelo do toho .. ()

Marze

107 minutový indický thriller bez vyrušování písněmi a vedlejší zápletky, který skutečně funguje? Ano. Ittefaq je bollywoodský film, vkusný, silný thriller, který mě nechával stále v nejistotě. Není úplně perfektní, ale je chytrý. Oproti současným filmům natočeným pro efekt je osvěžující. Jinak je podobný hollywoodské produkci. Detektivní mysteriozní zápletka dokáže ohromit. Khanna má kouzelný šarm a hraje svou roli s lehkostí , šikovností a duševní rovnováhou. ()

Vavča

Remake indické klasiky, který zcela překvapivě ukazuje, že Sidharth Malhotra umí hrát i něco jiného, než hezké chasníky s úsměvem. Příběh spisovatele, kterého policie podezřívá z vraždy ženy a dalšího člověka. Policejní vyšetřovatel ví, že je zde příběh obviněného, tvrzení protistrany, a zcela někde zvlášť pravda. Pokouší se v tom zorientovat, to co se tvářilo jako jednoduchý případ, který musí skončit do tří dnů dostane náhle temné kontury. Hra na pravdu, nebo spíše kočku a myš může začít. Dostanete napřed jen vlažně započaté krimi, ale film potemní a stává se složitějším, včetně vynikajícího závěrečného twistu. Kdo řekne, že nefandil záporákovi, tak mu nevěřím... Velmi inteligentní a neobvyklý film, který bych od Indů nečekal . Není to pecka jako https://www.csfd.cz/film/327982-talaash/komentare/ ale rozhodně povedený film s vlastním vizuálním pojetím, který v divákovi zanechá stopu. ()