Mladý Moskovčan Kirill je talentovaný IT špecialista a dizajnér počítačových hier. Jeho život je dokonalý - má milujúcich rodičov, dobre platenú prácu a krásnu priateľku. Všetko sa skončí v deň, kedy ho tajomná sila vymaže z ich pamäti a všetci, ktorí ho poznali, naňho zabudnú. V snahe nájsť vysvetlenie sa Kirill dozvedá, že ho vybrali na veľmi dôležitú tajnú misiu. Jeho úlohou bude strážiť brány medzi paralelnými svetmi, ktoré vo vesmíre existujú. Podarí sa mu odhaliť tajomstvo paralelných svetov, zistiť, kto je vodcom misie, ktorej sa stal neoddeliteľnou súčasťou, a získať späť svoj život? Alebo je svet, v ktorom žijeme, len imaginárny koncept, hrubá skica či náčrt schémy, ktorá v skutočnosti neexistuje? (TV JOJ)

koza3

Autogramiáda Lukjaněnka, úvodní slovo s diskuzí a pak projekce tohohle filmu? Na tom nesmím chybět! Nedávno jsem obnovil tohohle ruského frajera a začetl se do série Pohraničí, teď tady máme další univerzum v podobě Nanečisto. Dost se ty myšlenky prolínají, ale tohle má trošku jiné grády. Kirill má v sobě parádní představivost a tak je mu dána pozice celníka mezi světy a může si objevovat a vytvářet své nejhlubší fantazie. Bohužel to má svá negativa v podobě odebrání všech přítel na facebooku a výmaz z hlav Vašich rodičů. Kirillovi se to nelíbí a tak začne takovou anarchistickou válku...některá místa nedávají smysl a příběhově to není dobře uchopeno, ale dovolte mi citovat Lukjaněnka a jeho odpověď na otázku, zda se mu líbí filmy, které zpracovali na základě jeho knih: "Moje knihy jsou jako moje děti. No a filmy jako vnoučata, která mají moje děti s režisérem těch filmů. Máte je rádi, ale některé věci Vás na nich strašně se*ou" :-) Hawk ()

Morholt

Taková příjemná nenáročná fantasy pohádka. Nápad s mezidimenzionální celnicí se mi líbil a to samé se dá říct o charakteristice celého universa. Motiv vzpoury kvůli zakázané lásce mě také nijak neurážel a navíc to má celkem hezký vizuál. Film mě nezklamal ani herecky a tím, že Lukjaněnkovu předlohu neznám, nemám ani potřebu se v tom nějak šťourat. Otevřený konec vítám a na případné pokračování se rád podívám. 80% ()

noriaki

Já jsem předlohu četl, takže mi děj nijak zmatený nepřišel. Netroufám si odhadnout, jestli je bez její znalosti příběh srozumitelný, protože mi většinu duševní kapacity zabralo vyrovnávání se se změnami a škrty. A že jejich tam požehnaně. Lukjaněnkovy knihy - mám na mysli Nanečisto a Načisto, sice předstírají prvoplánový akční příběh, ovšem najdou si čas i na poklidné momenty a trochu té psychologie. Ve filmu není na vysvětlování a hloubání čas. Scénář pádí dopředu a co si nezjistíte načtením originálu, dedukcí hodnou Sherlocka Holmese, nebo božím vnuknutím, to nemáte. Režisérovi musím přiznat, že jeho film vypadá vcelku slušně - na rozpočet skoro fantasticky. Ale co z toho, když jako svébytný snímek selhává. Pochválím ještě herce. Kirill je perfektně obsazený i zahraný a ta blonďatá mrcha, která je v knížce jen protivná, je na obrazovce odporná až k nesnesení. ()

BOURQUE odpad!

Nefungujúci sci-fi z Ruska, ktorý má možno ešte väčšie ambície ako podobné Hollywoodske výtvory. Nepremyslený príbeh, ktorý krváca z mnohých rán. Nepresvedčivá koncepcia, ktorú „lacné“ PC efekty nedokážu zachrániť. Herecké výkony komentovať (radšej) nebudem. P.S.: Vždy sa snažím nedať to najnižšie hodnotenie, ale tu som si fakt nemohol inak pomôcť. Osobné hodnotenie: 39% (odpad!) ()

Ace.A.T.L.

Absolutně neznám předlohu a tak jsem šl do tohohle filmu s 0% vědomosti, do čeho jdu. A? Zajímavý. Nápad super, vizuálně příjemný, nehraje si to na mega film a proto, tím, jak je to nad průměr běžných filmů, tak to hodně mile překvapí. Rozhodně jsem se nenudil. Pokud by bylo pokračování, nebudu váhat. Po prvním shlédnutí dávám 3,5* a pokud se na to kouknu znova a najdu něco dalšího, nebudu váhat tu půlku přidat. Zakže za mě 3,5* a DOPORUČUJU ()

• V Rusku byl film kritizován mimo jiné kvůli změnám oproti knižní předloze. (Martrix)