Reklama

Reklama

Do boja

  • Česko Do boje (viac)
Trailer 2

Obsahy(1)

Pred dvoma rokmi automobilová spoločnosť Perrin Industries podpísala dohodu so svojimi 1100 zamestnancami – tí pristúpili na citeľné platové obmedzenia výmenou za istotu pracovného miesta po dobu nasledujúcich 5 rokov. Navzdory rekordnému zisku továrne a daným sľubom sa vedenie podniku ale náhle rozhodlo výrobu ukončiť. Zamestnanci, v čele s hovorcom Laurentem Amédéom, však toto rozhodnutie odmietajú prijať a sú pripravené urobiť všetko, čo je v ich silách, aby si  práci zachránili. (ASFK)

(viac)

Videá (5)

Trailer 2

Recenzie (13)

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Francúzi stále iba stávkujú, majú to v krvi a dosť sú pri tom dosť emotívni. Podobne je to aj vo filme Do boja, ke hlavný hrdina vie, v čom tkvie problém a nemieni ustúpiť. Asi má teda pravdu, len vysvetľujte Slovákovi, že odstupné 25 tisíc eur, respektíve možnosť dosiahnutia až štyridsiatky nestojí za reálne zvažovanie straty nejakej tej hrdosti. Film tak lepšie ako na ideologickej úrovni funguje ako reportážna štúdia priebehu jednej stávky a toho, akým spôsobom sa dávajú vyjadrenia do médií, tu Do boja pôsobí až ako paródia na politiku. Parodicky pôsobí aj scéna s limuzínou, naopak úplne o veci mi pripadal kvázi šokujúci záver. ()

radektejkal 

všetky recenzie používateľa

Každý, kdo má nějaké podnikové akcie, ví, že jeho práva, jsou na úrovni práv zaměstnanců, ne-li níže. Všecho mají v rukou manažéři: rozhodování i peníze. Po roce 1980 jsem si koupil na kupon akcie ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU - NEJVĚTŠÍ PILA V ČESKÉ REPUBLICE. Posléze mi tato společnost nabídla odkup, a když jsem odmítl, tak mi je jednoduše sebrala. Skončil jsem na dlažbě jako zaměstnanci Perrin Industries či mnoho dalších u nás. S odborářským bojem nemám zkušenosti, ani nevím, zda tu něco takového je. Film "Ve válce" (nikoli heslo "Do boje") popisuje válečné nasazení aktivistů (jakási veřejná guerilla) za zpětné získání statutu "zaměstnanec", na který nemají nárok, protože by se jinak celý kapitalistický systém musel okamžitě zhroutit. Jakékoli "morální ospravedlnění" je jen věcí rétoriky. ()

Reklama

Morholt 

všetky recenzie používateľa

Francouzští odboráři vs. nadnárodní koncern s hlavním stanem v Německu. Asi největší devízou filmu je vyváženost. Je sice pravda, že Brizé trochu straní zaměstnancům, ale na druhou stranu člověk pohnutky šéfů chápe a i přes stávající smlouvu do určité míry schvaluje. Parádní byli i herci, kteří nejspíš dostali určitou volnost a o to víc se do svých rolí položili, což platí především pro vynikajícího Lindona. Autenticitu podporovala i ruční kamera či ukřičenost, kterou sice obyčejně moc nemusím, ale k francouzským odborům neodmyslitelně patří. A tak jediné, co mi celkový dojem pokazilo, byl samotný závěr, ke kterému se nijak neschylovalo a působil tu jako pěst na oko. Každopádně výborná věc a už vím, co bude Středulova banda na svých slezinách promítat. 80% ()

blondboss 

všetky recenzie používateľa

S Francúzmi je to ako na hojdačke. Raz natočia kvalitnú drámu s neskutočným presahom a inokedy zas priemernú, na ktorú človek rýchlo zabudne. Toto je ten druhý prípad, čo je škoda vzhľadom na samotný námet. Tento snímok bol neskutočne toporný bez akýchkoľvek emócií a dramatizácie deja, v podstate to bola len nudná konverzačka rozoberajúca postoje a záujmy zamestnancov a zamestnávateľa a po pol hodine už mi tie jednotvárne hádky brutálne liezli na nervy. Čakal som od toho podstatne viac. 40 % ()

Biopler 

všetky recenzie používateľa

Dokumentárne ladené dielo, s roztrasenou kamerou v dave a s často strihnutými scénami do päťsekundovej čiernej s duniacim hudobným motívom. Divák tuší, že hlavnú postavu z toho porazí, čo sa aj nakoniec stane, a to doslova. Po 20 minútach človek vypne, lebo akosi cíti, že hádky či škriepky medzi zamestnancami či odborármi nikam nebudú viesť. Naprosto zbytočný film. ()

Galéria (17)

Zaujímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 15. května 2018 na Cannes FF. (ČSFD)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bolo zmenené