Dievča v pavúčej sieti

• Česko Dívka v pavoučí síti (viac)

Lisbeth Salanderová, kultová hlavná postava úspešnej knižnej série "Milénium" Stiega Larssona sa vracia na plátna v adaptácii krimi bestselleru Dievča v pavúčej sieti. Drsná bojovníčka za spravodlivosť musí tentokrát zastaviť nebezpečnú teroristickú skupinu zvanú Pavúci. V temnom thrilleri sa Lisbeth spolu s novinárom Mikaelom Blomkvistom zamotáva do siete plnej klamstiev, kyber zločincov a korupcie. Jej najväčším súperom však bude vlastná minulosť... (Itafilm)

agentmiky

Popravdě, kromě prvního dílu z originální švédské trilogie mě chytla pořádně jen jednička, ostatní buď nestálo za nic nebo to přímo nenaštvalo, ale bůhvíjaké pocity se z toho filmu nedostavily. Pořád mi chybí Fincherův americký remake jedničky.....uvidíme, třeba se k tomu časem dostanu. Velice mě ale zajímal tento nejnovější přírůstek, protože příběhově nabízí zápletku, která doposud Švédy nebyla natočena. Alvarez mě zaujal Smrtí ve tmě, parádní thriller se vším všudy. I proto jsem se na Dívku v pavoučí síti docela těšil. Nezklamalo mě to, nýbrž mě to ale nijak ani neohromilo. Obsazení Claire Foy do hlavní role Lisbeth Salanderové se podle mě zdařilo, její image zachytili vskutku přesvědčivě, i její chování se dosti blížilo originálu, když to člověk porovná. Na druhou stranu herec coby hlavní novinář mě zklamal, tam bych asi v kastingu zvolil někoho jiného. Akční stránka sice na jednu stranu nebyla špatná, pár scén vydařeně natočených, ale pořád si kladu otázku. Neměli více vsadit na thrillerovou stránku než na tu akční ? I tak vydařené. Za mě dávám 64 % ()

Dzeyna

Popravdě to vypadá, jako by to točili seveřané. Klasická sněžná nádhera, která se vyskutuje kolem Stockholmu a i uvnitř něj má ohromnou atmosféru. Příběh je napínavý tak, že vás to drží ve střehu a jste zvědaví, co přijde dál. Hlavní hrdinka je skvělá a oblíbíte si jí asi hned, stejně jako všechny postavy. Až se divím, že mi nikdo nevadil. Za mě vážně skvělé. ()

pepo

Tam, kde Fincher upútaval úžasne temnou atmosférou a postupný odkrývaním tajomstiev, Alvaréz sa pohybuje skôr v žánri špionážneho thrilleru. A občas poriadne béčkového. Podobný McGuffin sa v súčasnosti môže prepiecť akurát nadsadeným dobrodružstvám Ethana Hunta. V tejto látke pôsobí nepatrične podobne ako zázračné hackovanie, špeciálne ostreľovacie zariadenia, telenovelové zvraty alebo hláškujúci hackeri. Ale ako zábavná blbosť to celkom funguje. Fede Alvaréz je veľmi snaživý remeselník , točiaci s veľkou chuťou. Podobne ako pri jeho predchádzajúcich počinoch sa dočkáme množstva skvelých momentov. Uruguayský rodák vie, aké silné zbrane má v podobe efektnej kamery, snaživého strihu alebo kreatívneho využívania zvuku. A nebojí sa ich využiť. 6/10 ()

Botič

No nevím. Působí to jako mix Mission Impossible a Jasona Brourna s výbornou severskou atmosférou, která mi přišla snad i poctivější, než ve Sněhulákovi, solidními herci a skvělou akcí, i přesto tomu chybí jiskra. To něco, co udělalo z Fincherových Mužů, kteří nenávidí ženy nezapomenutelnou podívanou. ()

Trevor

Tak ako bolo pri čítaní knihy vidieť, že autorom už nie je Stieg Larsson ale David Lagercrantz rovnako sa to muselo prejaviť aj na filme. Nehovoriac že v ňom je toho podstatne viac zmenené ako tomu býva bežne, absencia chlapcovej matky a jeho nevlastného otca, inak prebehla vražda, chlapec bol v knihe savantom ku ktorému bolo ťažké získať si cestu vo filme je v podstate komunikatívny génius a viacero faktorov vrátane toho, že americké prevedenia Lisbeth ozaj nemusím sa podpísalo aj na mojom hodnotení. Možno pre niekoho, kto knihu nečítal dobé krimi, pre mňa viac menej trápenie. ()

• Na mostě po honičce v autě (cca v čase 56:00), když Lisbeth (Claire Foy) zastaví, tak první auto stojí na mostě pokaždé jinak. Jednou stojí rovně a podruhé napříč přes silnici. (Záry)
  • Při výbuchu v bytě Lisbeth (Claire Foy) skáče do vany plné mléčně zbarvené vody, ale v následujících záběrech ze dna vany na Lisbeth je voda krásně průzračná. (Twyer)
  • Celosvětová premiéra proběhla 24. října 2018 v Římě. (Varan)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Claire Foy je nová Lisbeth Salander

Claire Foy je nová Lisbeth Salander

18.09.2017

Série Milénium bude v kinech oficiálně pokračovat bez Rooney Mary a Daniela Craiga. Tedy série... americká verze se dočkala jediného dílu, po němž přišla dlouhá pauza a teď se bude rebootovat.… (viac)