Mandalorián a jeho spojenci sa postavia nepriateľom. (Disney+)

Martrix

Kritizovat po osmi epizodách, že je to hloupoučký večerníček pro malé starwaráčky, může jen SW troll. To je jako se zlobit na zajíce, že panáčkuje. V rámci žánru a zvoleného konceptu, je to parádní podívaná. A to bez ohledu na to, že mi takto komponovaný seriál ze světa SW vyhovuje o hodně méně než Andor, nebo klidně i mnohé epizody CW a později BB. Na druhou stranu, třetí řada Mandaloriana je o dost zábavnější, než Boban a bohužel i Oban. ()

tomik99

V epizodě se stalo všechno, co jsem nechtěl. První infarkt přišel ve druhé minutě, když Din přepral beskat stormtroopery a uprchl. Sakra, takže vy budujete v sedmém díle napínavou atmosféru, abyste vše zabili první scénou nového dílu? Tahle epizoda byla jedním z velkých destroyerů jako Epizoda VIII. Darksaber, Gideon, kloni a vše - celé se to rozpadá jako domeček z karet a já si říkám, co vlastně chtěl Favreau touto řadou vyprávět. Din se nikam neposunul a z celkem fajn postavy najednou udělají lovce imperiálů? To každá postava a každý seriál musí být jen a jen o Impériu? ()

filmfanouch

Rick Famuyiwa se chopil režie posledních dvou epizod 3. série Mandaloriana, které dohromady tvoří jeden větší příběh, který již minule končil cliffhangerem, který se dle očekávání dočkává v 24. epizodě dokončení. Výsledkem je epizoda naplněná akcí, která po celou dobu působí epicky se správným nádechem finále, které definitivně na poměry televizní produkce nepůsobí kdovíjak lacině. Především se Mandaloriané představují v plné své kráse a vypadá to, že se skutečně může pomalu vrátit zlatý věk Mandaloru. Od počátku epizody tak dochází k slušné várce fyzické akce, kdy se za celou sérii nejvíce projevují fyzické schopnosti Dina Djarina, několik momentů slávy poté zažije Grogu, kdy vztah mezi Dinem Djarinem a Groguem dostává v této epizodě nové emocionální vrstvy, které především ve finále svádí k silnému dojáku, který podtrhuje symbolický vztah otce a syna. Především vidět Dina a jeho svěřence společně v akci je radost, Grogu se navíc nutně nemusí spoléhat pouze na exo skeleton v podobě IG-12, ale také na jiné své přednosti. Jsou budované zárodky do budoucna, víceméně uspokojivého vyvrcholení dochází i příběhový arch Bo-Katan Kryze v podání Katee Sackhoff, Giancarlo Esposito opět působí dojmem, že do role Gideona dává plné nasazení. Rick Famuyiwa potěší tím, že se mu v této epizodě podaří představit pár zajímavých POV, především skutečně působí, že akci zvládá jako jeden z nejlepších tvůrců, kteří se kolem seriálových Star Wars aktuálně motají. Svůj moment slávy poté zažije i R5-D4, který je nezpochybnitelným a často popíraným hrdinou již od Star Wars: Nová naděje a představuje se v pasáži, ve které by na něj by takový R2-D2 rozhodně pyšný. A možná přijde i Mouse Droid!  Bylo finále 2. série krapet uspokojivější? Možná, že ano. Finále 3. série má blíže k finále 1. série, především i díky zmíněné prakticky non-stop várce akce. Závěr 3. série ovšem dokáže být díky jednomu momentu skutečně emocionálně silně uspokojivý jako 3. série, především navíc celé finále skutečně působí řádně epickým a velkolepým způsobem, které navíc smyslně otevírá prostor nejen pro 4. sérii. I po 3. sériích je tak snadné se na další dobrodružství Din Djarina a Grogua těšit.... ()

William_

Perfektní zakončení 3. série, lépe to dopadnout nemohlo. Snad jen škoda že to je seriál, na tohle bych si i zašel do kina. Při ohnivé scéně musím opět vyzdvihnout hudbu od Ludwiga Göranssona - to byla paráda kterou jsem si musel pustit několikrát. A poslední scénka kde Mando sedí na verandě a Grogu si hraje s žabkou? Nádhera a krásné ukončení této série. ()

Cardo

Za mě ukvapené a přemrštěné finále *SPOILERY* Po naprosto dokonalém dílu mě tento zklamal. Boj končí relativně brzy a vidět The Armorer jak sundavá Gideonovo komanda ve vzduchu kladivem je zkrátka divný a neuvěřitelný. Pak ještě křižník, který narazí do základny, ji téměř vůbec nezničí (myšleno, že patra zůstala vcelku, popadalo jen pár stíhaček). Gideonova smrt je jak to říct... Vsadím se, že se za chvíli vyrojí teorie, že žije (protože jsme neviděli jeho tělo). Epilogová část mi přišla fajn, zvláště scény v novorepublikovém baru a plážový domeček na Nevarru, jsem zvědav, co bude dál, ale vsadil bych, že to uvidíme v Ahsoce. Rip Darksaber, krystal si myslím, že to přežít mohl. Mohlo to být lepší. ()

• „Skinny Pete“ mandalorian, jeden z přeživších, má ramenní chránič vyrobený z hlavy B2 Super battle droid. Můžeme to vidět ve scéně s podzemní flórou a jezírky. (Veskoslav)
  • Ke konci dílu má cameo Dave Filoni, jenž sedí v novorepublikovém baru/hangáru a má klobouk na hlavě. (Cardo)
  • TIE/IN interceptor si poprvé odbyl premiéru v Návratu Jediho (1983). Samotná stíhačka byla pokročilejší verzi klasického TIE stíhače, měla lepší pancéřování, zbraňové systémy, rychlost a manévrovatelnost. Impérium je začalo vyrábět v roce 3 BBY s pomocí Sienar Fleet Systems, které musely tento typ stíhaček navrhnout z důvodů příliš vysokých nákladů na výrobu TIE Advanced x1 (stíhač Dartha Vadera) a kvůli zavedení stíhačů Aliance v podobě RZ-1 A-wing interceptor. Přesto nedokázali dosáhnout jejich maximální rychlosti. Samotnou inspirací pro stíhač dle jejich tvůrce Joe Johnstona byli netopíři, proto i zavěšení strojů „odpovídá“ chování těchto tvorů. (Veskoslav)