Keď sa Arkadij (Ray Stevenson), bývalý vodca revolúcie v ruskej Sukovii, dozvie, že sa jeho zradný brat Dimitrij (Pierce Brosnan) nachádza na tribúnach štadióna, na ktorom práve prebieha európske semifinále medzi tímami West Ham United a Dynamo FCC, spoločne so svojimi kumpánmi londýnsky štadión Boleyn Ground násilne obsadí. Medzi divákmi je aj americký vojnový veterán Mike Knox (Dave Bautista) so svojou neterou Danni (Lara Peake). Keď sa obaja do sprisahania nešťastnou náhodou zapletú, Mike musí zneškodniť Arkadija a jeho ťažko vyzbrojený tím. Dokáže to skôr, než sa Arkadij dostane k Dimitrijovi? Osud 35 000 divákov na štadióne - a oveľa väčšieho množstva ľudí v Rusku - závisí len na ňom ... (TV Markíza)

rublik05

Dave Bautista v testosteronem nabitém akčním béčku, jehož námět je silně tuctový, již několikrát omílaný. Nicméně i tak zde tvůrci odvedli vcelku solidní práci a snímek tak nenudí, má spád, relativně dobré akční scény a jako taková akční jednohubka jistě potěší. Vítku bych však měl k efektům, které nejsou nic moc, pak také k některým akčním scénám, které rovněž za moc nestojí. Samotný Bautista sice není kdovíjaký tahoun, svým způsobem však určité charisma má a role obrovského hromotluka mu padne jako ulitá. Záporáci rovněž ujdou, potkat některé na ulici venku, asi bych se moc bezpečně necítil. Pierce Brosnan funguje spíše jen jako velké jméno na plakátech, do děje prakticky nezasáhne a mihne se jen krátce ve finále. Celkově mě snímek Poslední zúčtování bavil a přestože je hodně průměrný, určitě dokáže diváka pobavit a milovníky akčních béček jistě potěší. 5/10. ()

Cinematrix

Poctivá bramborová kaše by se měla dát krájet nožem a tahle byla tak hustá, že byla tvrdší, než samotný brambory. Všechno, co je zde vidět, už jsme sice viděli jinde, ale to neznamená, že když nám něco chutnalo, tak si to nedáme znovu v jiné restauraci. A já si tohle menu smrtonosných pastí dal znovu a s chutí. Uznávám, že většina zdejších erudovaných strávníků, navštěvujících převážně polské a jiné kuchyně východních bloků, dají tomuhle soustu dýško v podobě odpadu, ale já si prostě pochutnal. Akce dostatek, solidní rozpočet, humor na odlehčení, dobrá hudba a přítelkyně po mém boku, kerá to dokoukala, co víc si přát? ()

SOLOM.

Když vypnete mozek a přestane řešit nelogické a přemrštěné scény, vyjde vám z toho průměrný akční kousek, na který se podívat určitě dá. Příběh samotný je plný blbostí a nereálných situací, ale pokud do toho půjdete s tím, že chcete vidět pár solidních bojových scén a akčních přestřelek, možná budete i spokojení. Po této stránce jsem byl spokojený já sám, navíc Dave Bautista nikdy nebude prvotřídní herec, nad jehož výkonem vám poklesne brada a tady odvedl své maximum. Pierce Brosnan tu měl jen malou roli a před kamerou se moc neohřál, Alexandra Dinu byla pěkná ruská mrška a Martyn Ford nechutně namakané obrovské hovado. Hlavní záporák Ray Stevenson taky neodvedl špatnou práci. Inu prostě průměrný akční kousek s debilně udělaným závěrem, který se inspiroval, kde se dalo, ale co už… ()

Allecto

Tak jsem si krátce po Mrakodrapu pustil i jeho takového schovanějšího levnějšího bratříčka. V podstatě co jsem tam vytknul tady bylo dobře. Hlavní hrdina je uvěřitelný a celkově to tak nějak dává smysl. Jeho přítomnost v ději, jeho vztah k Danni. V podstatě ho ženou výčitky a kvůli nim mu tak záleží na té holce, která není tak na ránu jak to vypadala a začátku. Bitky jsou uvěřitelnější, žádná přehnaná choreografie, prostě syrová akce, která by snad zasloužila lepší kameru místy. Teroristi mají relativně uvěřitelný motiv a ani mi nepřijde moc přehnaný ten konec. Ať už jde o Brosnanovo řešení nebo o to video. Většinou bych si asi říkal.. nojo Amíci a jejich happy endy plný patosu, ale tady mi to nějak sedělo, možná díky minulosti postav, která byla propracována dost na to aby člověk chápal jejich jednání nebo proto, že si ten film prostě na nic nehraje. Nebere se vážně v těch správných místech a ve výsledku tak působí mnohem seriózněji než na začátku zmíněný Mrakodrap. Ale už se zas nějak moc rozkecávám a nevím jestli to ještě dává smysl. Takže prostě za mě zábavná akční jednohubky, která dává smysl, má dobrou akci, i postavy, přesvědčivě zahraná v rámci možností a možná i to i někdy dám znova. Takže ***..... Jo a tu 30 kilovou nasranou pipku, která tam je aby feministiky měli pocit, že jejich životy dávají smysl, by tam fakt být nemusela. NA druhou stranu nedostala tolik prostoru aby to působilo přehnaně, lacině a otravně jak se to tak běžně u postav tohohle typu stává takže v pořádku :D ()

Shakers

Scott Man nieje bohvie aký zručný režisér, ale jeho akčný Bus 657 ma dosť bavil a tak som bol zvedavý aj na Final Score. Akcie sú znova vydarené (obzvlášť zaujme obor Martyn Ford), herecky je to fajn namiešané (kladný hromotlk Bautista proti Stevensnovi) a celé je to dosť podobne konceptu Die Hard, ibaže toto sa odohráva na štadióne a chýba tomu zopár vypätých scén, ktoré by zlepšili dojem akčného béčka. Takto je za lepší priemer. 65% - 3* ()

• Natáčanie prebiehalo ešte v roku 2016 na štadióne Boleyn Ground, bývalom štadióne týmu West Ham United. Počas premiéry filmu už štadión neexistoval, pretože bol medzi rokmi 2016-2017 zdemolovaný. (Ubi123)
  • Zmíněná ruská republika „Sukovia/Sakovya“ ve skutečnosti neexistuje. V Ruské federaci je 22 republik, počítáme-li i ilegálně anektovaný Krym. (Toshio)
  • Vo filme je zápas West Hamu proti fiktívnemu tímu Dynama označovaný ako posledný zápas na štadióne Boleyn Ground. V skutočnosti bol posledným zápasom West Hamu na tomto štadióne 10. mája 2016 ligový súboj proti Manchesteru United, ktorý londýnsky celok vyhral pomerom 3:2. (GTS_PUNK)