Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy (Natalie Portman) jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují miliony lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní. Jackie se vyrovnává s osobní ztrátou, jako milovaná matka a první dáma však musí zůstat oporou dětem i celému národu. Filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století je příběhem hrdosti, lásky a noblesy, fascinujícím nahlédnutím do zákulisí Bílého domu i zachycením dnů, které změnily běh dějin. (Aerofilms)

silentname

"I never wanted fame. I became a Keneddy." Bolo som zvedavý, čo prinesie "Jackie." Natalie Portman je talentovanou herečkou a veľmi dobre predáva svoju rolu. Verím jej každý moment. Na koho som sa ale tešil úplne najviac bola Greta Gerwig. Je tu v role asistentky prezidentky s menom Nancy. A mám dve veci, ktoré o nej chcem povedať. V prvom rade sú skvele zohrané s Natalie Portman a veľmi dobre fungujú spolu. A opäť mám pocit, že sa ocitla v ďalšej vynikajúcej role, v ktorej sa skvele vie preukázať. A najlepšie je to vidno v malom záverečnom momente, kde ukáže Jackie, aby sa usmievala. Je to maličký moment, ale pre mňa veľmi výrazný. Okrem toho je film ale skvele natočený, má veľmi dobrú hudbu a dokáže ukázať život Jackie Kennedyovej a jej snahu vyrovnávať sa so smrťou svojho manžela. A jej pocity z toho. A v mnohom je to ukázané len vizuálne bez dialógov. A jediné čo poviem - "Perfektné." Kde však film pre mňa zlyháva je fakt, že je na sledovanie trošku ťažkopádny a miestami človek prestane sledovať, čo sa reálne deje. A veľmi mi prekáža fakt, kež prestrihávame medzi jej príbehom a scénkami s reportérom. Fungovalo to v Nocturnal Animals, pretože oba príbehy, ktoré sme sledovali boli zaujímavé. Tu tie prestrihy podľa mňa nebolo treba. Film by som si ale znovu už určite nepozrel. Napriek jeho kvalitám je pre mňa ťažké sa naň pozerať. Ale rozhodne je to film, ktorý odporúčam vidieť. Takže pokiaľ vám nevadí trošku ťažkopádnejšie rozprávanie, čeknite si ho. Hodnotenie: B+ ()

Morholt

Nemůžu si pomoct, ale tohle nebyl film o Jackie, ale především o Natálce, která tady chtěla a měla ukázat, že dokáže svým herectvím sama samojediná utáhnout celý film a také že zvládne jakoukoliv možnou dramatickou polohu. Nedokázala, nezvládla. Byly sice chvíle, kdy předváděla to, co od ní divák čeká, ale většinou jen afektovaně přehrávala a ksichtila se, jako kdyby jí kousla tarantule. Neoslovila mě ani celková načančanost a obvzláště zamrzí minimální prostor pro osvědčená jména jako jsou Hurt či Sarsgaard, kteří z toho přeci jen mohli udělat snesitelnější podívanou. Zklamání. 30% ()

Necrotongue

Joj, to byla depka! Nudil jsem se naprosto příšerně, protože se tvůrcům nepodařilo vzbudit ve mně zájem o cokoli, co se mi snažili sdělit. Jednalo se v podstatě o komorní snímek, ve kterém byla Natalie Portman jako představitelka titulní postavy naprosto hrozná. Ani na moment se mi nepodařilo zapomenout, že je to právě ona, kdo hraje Jacqueline Kennedy, což pro mě představuje základní problém. Dobrý herecký výkon podle mne vypadá tak, že zapomenu, že jde o herecký výkon. ()

dO_od

// Tvůrci slibovali hodně, nakonec jsem ale dostal jenom nezáživné dvě hoďky s překvapivě nevýraznou hlavní hrdinkou, kterou sice Natalie Portman zahrála s přehledem, ani její sebejistý výkon (a že mi paní už chyběla...) ale nedokázal spasit mizerně podaný děj o první dámě, která zdaleka nebyla tak zajímavá, jak se trailery tvářily. Přidejte fakt, že je většina scén nepochopitelně přiškrcených v tom nejlepším a vůbec nic si z nich neodnesete a vypadne vám tak prázdný film, jak jen nepovedené pseudo-artové filmy můžou být. 4-5/10 ()

Botič

Krásně natočená nuda s několika hodně silnými momenty a výborným soundtrackem, ale zato s lehce nesympatickou hlavní postavou, což nemusí být nutně chyba Natalie Portman, ale samotné Jackie, která si tenhle charakter tak trochu vybudovala kolem sebe sama. Ale ty drobné nuance, jakými jsou třeba změna hlasu první dámy v soukromí a na veřejnosti nebo práce/ hra s médii jsou prostě fascinující. ()

• Film byl natočen na filmový formát 16mm, který byl dříve používán k natáčení televizních reportáží a amatérských filmů. (Jurkodak1)
  • Scénář byl na blacklistu roku 2010. Tedy na seznamu pro nejlepší neuskutečněné scénáře. (MessiM)

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

02.11.2015

A máme tu další životopis, co půjde po Oscarech. V posledních letech se dočkaly filmové mramorizace třeba Grace Kelly, Marilyn Monroe nebo princezna Diana, takže není divu, že do kin míří další… (viac)