Banda - Série 3

(séria)
USA, 2022, 8 h 10 min (Minutáž: 60–64 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Lara Mrkoci, Jack Quaid, Colby Minifie, Laz Alonso, Chace Crawford, Karen Fukuhara, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty (viac)

Byl to klidný rok. Homelander je pokořen. Butcher pracuje pod dohledem Hughieho pro vládu. Oba muži však touží proměnit tento klid a mír v krev a kosti. Takže když se banda dozví o záhadné antisuperhrdinské zbrani, čeká je k setkání se Sedmičkou, rozpoutání války a pronásledování legendy o prvním superhrdinovi: Soldier Boyovi. (Prime Video)

*CARNIFEX*

Ťažko sa mi to priznáva, škrípem zubami, no bavilo ma to. Je toto najlepšia séria? Určite áno. Nechce sa mi nič rozpisovať, ani ponúkať vlastné pohľady či úvahy. Skopčím len koment užívateľa "3DD!3", ktorý všetko dokonale vystihol: "Když se nad tím zamyslíte tak Banda je poslední ryzí komiksová série, která si zachovala svou brutalitu a dosáhla mainstreamového úspěchu. I přes extrémní násilí udržuje LGBT+Q standardy ať už jde i homosexuálního Ant-Mana kýchajícího v něčím pinďouru nebo hrdinskou Maeve bojující proti zlému bílému muži. Přesto však tyto úlitby nepůsobí lacině a jsou zabaleny v inteligentním příběhu, který dává smysl nastavuje zrcadlo a je prokládán kvalitními hláškami". ()

Remivsremi

Máme tady nejsilnější sezónu. Práce s postavami a jejich příběhem se vydala na správnou cestu. Celý děj sezóny byl konstantní. Neředil se. Byl nastaven jasný cíl. Vše se neslo v duchu seriálu, takže jsme dostali satiru, kritiku společnosti a jejích rozpoložení v dnešní době, hromadu komiksových odkazů a další krvavé momenty, které si budete pamatovat. Nevyšel pouze závěrečný krok, ale to se dá odpustit, páč třetí řada byla jízda a konkurence se má co učit. Kéž by to udělala. The Boys ve své vrcholové formě. ()

FrankSusta

Můj oblibený seriál se po dvou letech navrátil! Konečně! Tento seriál miluji z mnoha důvodů, ale především proto, že skvěle dekonstruuje superhrdinský svět tak jak ho díky MARVEL a DC známe. A to způsoby brutálními, vulgárními, perverzními. V obou předšlých sériích to tedy tak bylo... a tady je to dvoj, né-li trojnásob! Tahle série je extrémní úchylárna! Ale zároveň opět chytře napsaná, sex, násilí a vulgarity zase používá ku svému prospěchu a zkrátka to tvůrcům opět se vším všudy prochází. Postavy (nejen nové) jsou opět skvěle napsané a u starších se opět otevírají příběhy z jejich minulosti ohledně jejich motivací (zejména M.M.). Technicky opět dokonalý áčkový výkon. Však i tak se zde nevyhnou pár problémům!; za největší považuji ústřední myšlený příběh, a to ten, že nám sociopatickej psychopat Homelander (v podání skvostného Antonyho Starra) měl ukázat své pravé já... a to se jaksi úplně nestalo. Tedy, ne tak moc. Další problémy se nachází v různých dějových linkách, jako třeba ten, že některá dějová linka (i když je v ní kupříkladu více rozebraná některá postava) je úplně zbytečná ke konečnému dílu a slouží pouze jako natahovač. Za příklad dejme linku Frenchieho, Kimiko a S/Mrusky (o kterém bez spoilerů mluvit nejde), která slouží celá v podstatě jako další důvod k udělení většího ratingu. Nebo mstící linka Soldier Boye (která sice bavila, ale také byla vcelku nevyužitá a jelikož již kvůli ní nezbyde vůbec žádný prostor, tak je postava Soldier Boye ke konci úplně nevyužitá). Ale jinak jsem si tento seriál velice užil a jsem zase velice vděčný, že jsem mohl zase vidět novější strasti a slasti skvělé partičky. Více jsem psal v pravidelných recenzích na každou epizodu (nebo taky zde a spoilerově zde). Jo, a taky konečně došlo na nějakou pořádnou akci v podání pěstních soubojů, které jsou lepší než sebelepší souboj ve zbytku světové kinematografie. 9,5/10 (-0,5 za ten příběh a jeho nedostatky) ()

mickyreed

První řada mě absolutně odrovnala a pořád mě to ve srovnání se vším ostatním v určitým ohledu dokáže šokovat a překvapit (protože mi zkrátka těma prasárnama hrajou do noty) ... ALE už prostě nedokáže zasáhnout tak jako tehdy ... Paradoxně mi přijde, že můj milovanej seriál, kterej se vysmívá všemu konzumu, mainstreamu a uplakánkům začíná troskotat na přehnaným sentimentu a neschopnosti nějak důstojně skončit, protože se musí dál ždímat dokud to jde. ()

Spiker01

Možná nejlepší seriál současnosti. Ne všechny díly jsou úplně prvotřídní a občas se i dějově zdržuje, ale ten zbytek je vyloženě k popukání a zkrátka jsem se těšil na každý nový díl následující týden, což je vůbec ta nejlepší vizitka seriálu. Nejsem Američan, takže mě příliš nevzrušuje až absurdní brutalita v některých sekvencích a nezlobil bych se, kdyby na ní v již potvrzené 4. sezóně ubrali. Karl Urban je prostě top a už se těším, co na nás tvůrci chystají příště. ()

• Nádoba na sušenky ve tvaru buldoka, kterou má Butcher (Karl Urban) doma, je narážka na psa Terrora, kterého má Butcher v komiksu. (spacemaster)