Banda - Série 3

(séria)
USA, 2022, 8 h 10 min (Minutáž: 60–64 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Lara Mrkoci, Jack Quaid, Colby Minifie, Laz Alonso, Chace Crawford, Karen Fukuhara, Dominique McElligott, Nathan Mitchell, Erin Moriarty (viac)

Byl to klidný rok. Homelander je pokořen. Butcher pracuje pod dohledem Hughieho pro vládu. Oba muži však touží proměnit tento klid a mír v krev a kosti. Takže když se banda dozví o záhadné antisuperhrdinské zbrani, čeká je k setkání se Sedmičkou, rozpoutání války a pronásledování legendy o prvním superhrdinovi: Soldier Boyovi. (Prime Video)

Hanys_

Hledání zázračné zbraně, která by mohla odstranit Homelandera, nové postavy, skvěle vystavený příběh kolem Soldier Boye, konečně trochu víc prostoru pro Noira. Asi zatím nejlepší série, a zároveň jedna z letošních top show. Vzhledem k tomu jak to Marvel letos prasí s těmi svými seroši, díky bohu za tuhle bandu. 9.5/10 ()

Oralfabet

Herogasmus byl sice bez debat předčasným vyvrcholením (pun very much intended) celé série a finále tak díky příliš vysoko nastavené laťce lehounce zklamalo, ale jako celek je trojka pořád nejspíš to nejlepší, co nám zatím The Boys nabídli. Doufám, že Todda čeká extrémně bolestivá smrt. ()

husokachna

Řekl bych, že snad nejlepší série Bandy. Oproti druhé, která působí jenom jako výplň, tahle série napíná, dojímá, je zábavná i temná. Škoda jen toho, že se pořád jede podle jednoho mustru a vždycky na konci série se musíme násilně a hloupě vrátit ke statutu quo, aby se mohla jet další sezóna zase podle stejnýho mustru, jen s přeházením pár figurek. Jinak by to byla za pět. Takto dám čtyři explodované penisy. ()

Muel

| Amazon Prime | Bláznovstvo je späť a nedrží si servítky pred ústa ani za nič. Je to opäť šialenejšie, epickejšie, zábavnejšie a Antony Starr ako Homelander obsadzuje predné priečky medzi najlepšími seriálovými záporákmi, akých sme kedy mohli šancu vidieť. Ten chlap vie hrať. A vedia hrať aj ostatní a baví vás všetko, čo sa týmto postavám deje. Ale furt to pre mňa na 5 nie je, tentokrát to bolo ale fakt blízko. Čiže nabudúce zotrvať v odviazanosti prvej epizódy a možno trocha domyslieť záver a nebudem mať najmenší problém ísť vyššie. | Hodnotenie: 8/10 | ()

krauset

Český titul The Boys, Banda, přehlíží jeden stězejní aspekt originálního názvu, konkrétně skutečnost, že nejde jen o familierní označení party nebo že hlavní hrdinové dělají klukoviny na superhrdinském levelu, ale jednoduše o chlapectví. A ve třetí sérii to vyvstává více než kdy dřív, jelikož téměř všichni trpí nějakou formou "daddy issues". Vidíme Butche a to, jak se na něm podepsal jeho násilnický otec, a zároveň jeho neschopnost být otcem synovi své ženy, Homelanderovo stýskání, že není dostatečně milován, a jeho upřímnou touhu být tu pro svého syna. Pak je tu Soldier (ehm) Boy a jeho výsměch modernímu otcovství a empatickému mužství. Nemluvě o kongresmance a návštěvě ústavu, protože, jak se ukazuje, superschopnosti dělají z dětí sirotky. I třetí řada The Boys pokračuje v mimořádně funkčním kombinaci komiksové zápletky a satiry. Satira je tu dvojí - jednak na superhrdinská klišé, jednak na americkou politickou a společenskou situaci. Seriál ještě přidal na meta rovině, přibylo superhrdinských reklam (ale kvůli nim si adblock nikdo instalovat nebude) i různých osobních videí. Jmenovat si zaslouží alespoň dvě: reklama na A-trainův Turbo energiťák parodující Pepsi spot s Kendall Jenner, která vyřeší neshody mezi protesujícími a policisty tím, že jednomu podá tuto podřadnou Coca-Colu. Druhou je pak parodie na Imagine, neslavný zoom call se zpívající Gal Gadot a dalšími celebritami během covidu. I přes neúctu k lidskému životu, kterou superhrdinové (nebo spíš nadpřirozenci) stále dokola prokazují, nejsou těmi ultimátní padouchy oni, nýbrž něco jiného. A to ty dvě nejhorší složky západní společnosti: vojensko-průmyslový komplex a velké korporace. The Boys jsou čitelnou satirou na korporace a jejich prázdnou reprezentaci a prázdná gesta a moderní PR vyjadřování, viz Ashleyino “Black Lives Matter, to je můj nejoblíbenější hashtag” ve chvíli, kdy se A-Train snaží řešit skutečný problém, zvůli a nadměrný policejní dohled v černošských čtvrtích, o který se stará supík Blue Hawk - podobnost jeho jména s tzv. blue wall, tedy označení jevu, kdy je nemožno dohnat jednoho policistu k odpovědnosti, protože se skryje za modrou hradbu zbytku sboru, který jej podrží. Blue Hawkova následná neomluva a skandování “Sup lives matter”, to už je parodování kladivem. ()

warrenur

Vydarena, akcna a stale brutalna seria s tymi absurdnymi a i prekvapivymi momentami, ktore na nej oblubujem. Homelander je paradny charakter a svojou nevypocitatelnostou drzi divaka stale v napati. A i pribeh so Soldier Boy-om bol v pohode. Spokojnost, kedy az v zavere, v poslednej epizode, sa trochu tvorcovia uponahlali. Zrejme sa mozeme tesit na dalsiu seriu. Snad bude rovnako dobra a i lepsia. Odporucam. ()

theSaint

Soldier Boy tomu dal úplně novou šťávu. Jeho rozporuplná postava mě baví hodně. A i když je to pěknej zmrd, tak mu držim palce, aby Homelandera sundal. Emocionální rozhovor mezi ním a Homelanderem je krutej, ale strašně baví. Svůj slib dodržel, dostal podraz. Butcher na svoji emoci vůči mladýmu dojede (dojel) . Mohlo být vymalováno, teď tatík zaučí synáčka a vypěstuje z něho stejnýho psychopata. Takovou dvojku nechceš. Soldier Boy bude ještě zapotřebí, Butcher přijde s prosíkem. Jediný exces vidím v trestuhodném nevyužití Noira, který mohl nabídnout zatraceně zajímavý střet. Tahle postava si nezasloužila vyčpět do ztracena- měla velký potenciál i emoční základ pro velkolepé znovushledání dvou "starých známých". A oni to spláchnou jednoduše do hajzlu. Jinak spokojenost. Sem s další. ()

peetrejr

Och och och. Pre toho boha už! Má to zmysel?! Naťahovať to ako guma na trenkoch a pri tom naťahovať aj to, čo je v tých trenkoch. Je to už také repetetívne, že som bol naivný, že som si myslel, že už konečne ten narcistický Superman zdechne. Ale nie! On nikdy nezomrie a ešte jeho tatko vytvára jadrové výbuchy. Fuuuuu, sorry, že som vám prezradil plot twist tretej série. Aby sa niekto nesťažoval, tak Butcher bude mať pohľad ako Bystrozraký. Fakt, nie som typ človeka, ktorý má ruku v nohaviciach pri sexuálnych scénach vo filmoch. Tu, no tu som mal chuť si vystreliť mozog. Nie som odborník, ale myslím si, že by niekde mali byť hranice, ktoré Banda prekračuje. Pardon, to je slabé slovo - ten seriál absolútne kašle na pravidlá. Posledné časti som sa už nudil. Slabé... ()

Wallis3

Po neuvěřitelně nudné a stupidní druhé sérii, jsme dostali Bandu v plné síle i s bonusem. Zřejmě ji během těch reklam z minula musela nasbírat. Rozporuplná postava Soldier (Jensen "Dean Winchester" Ackles) Boye dokázala seroš pozdvihnout. Akce je zabavná a krvavá. HomoušLander je pořád otravnej, tak jak má být. A za mě, při závěrečným fajtu ve Věži to mohlo i skončit. Aspoň by Soldier Boy nakonec nevyšel tak zbytečně a naprázdno. Mohl to být konec nabubřence Homelandera, ale tvůrci se rozhodli to ždímat do poslední  kapky, jak se zdá. No uvidíme, co to přinese. ()

Kopi1

Jeden z mála seriálů, kde s dalšími řadami, je to lepší. Akce o mnoho lepší díky dočasnému Véčku. Tvůrci se absolutně nebojí zacházet do extrémů a klidně i za hranici, protože už vědí, že to patří do stylu Boys a fanoušci to vítají. Deep a A-Train ale už mě od 2.série nebavili, protože nemají co nabídnout a jejich linka se akorát furt jenom natahuje. Jinak ale naprosto brutální série, která se s ničím nemaže. Jelikož hrdinů ubývá, tak doufám, že by to mohlo 4.sérií skončit, aby se to zbytečně nenatahovalo. ()

Azurovydrak

Třetí řada nevybočuje ze zavedených kolejí a v rámci originality, brutality a zvrácenosti vlastně i převyšuje své předchůdce, nicméně mi na ní vadí dvě podstatné věci: "slabé" finále, které nevyužilo pracně budovaný příběh a prakticky znegovalo vývoj, kterým si během 7 epizod prošly, a "předělaná" Starlight. Tohle není chyba štábu a nemohli s tím (asi) nic udělat, ale to, že herečka shodila polovinu své váhy, napíchala si rty botoxem a podle zákulisních informací i prošla celkovou plastikou (nebo si trochu šlehla methu), jí vážně nepomohlo. Postavu jsem měl hodně rád a proto mě to velmi mrzí. Jinak vrcholem série je dozajista teasovaný Herogasmus, kde tvůrci perfektně převedli na plátno nechvalně proslulé superhrdinské orgie, a dodá též dosud nejlepší duel. Až je škoda, že podobně vyrovnaného souboje se už nejspíš nedočkáme, když Soldier Boy byl (za mě zbytečně) vyšachován ze hry, navzdory srdceryvným přáním fanoušků Jensena Acklese. No a vzhledem k tomu, že slavně proklamované Rings of Power čeká s největší pravděpodobností brzy tvrdý direkt, by měl Amazon do čtvrté řady nasypat pořádné peníze, jelikož The Boys budou, pokud už nejsou, jejich jedinou vlajkovou lodí. 85% ()

Rockerman

Znáte to. Když ochutnáte jídlo s originální kvalitní recepturou, tak vám to chutná. Když to jíte podruhé je to stále ještě fajn. I potřetí je jídlo dobré, ale už chcete ochutnat něco jiného. Navíc ta pachuť objevivší se už ve druhé sérii je zde cítit v každém soustu a už je to moc! Levičácké názory jsou okatě prosazovány až k nevydržení. Konzervativci jsou tu v roli zlých, či tupých hovad. A když Blue Hawk řekne pravdu, je za to uvláčen k smrti. A ty unavující omluvy i za to, že se omlouval. Škoda, protože se jedná stále o velmi dobrou zábavu. ()

celticek

Po velkém nadšení z 1.série krotím svou euforii. Už 2.série byla spíše průměrná a 3.řada v té šedi pokračuje. Pořád stejný vzorec, vždycky se najde něčí otec, potomek, popřípadě zemře určitá postava "nečekaně". Banda ale bude pořád bandou. Někomu evidentně stačí, že se semtam ukáže nějaká perverznost, mega krve nebo hrdina se zvláštní superschopností. Jelikož všichni stejně nenávidí Homelandera, musím konstatovat, že podává nejlepší herecký výkon. Něco jak ten blonďatý malý zmrd ze Hry o trůny. Začala mě nudit i "tvrdost" Butchera a jeho slovník. Noir skončil neslavně a ten krok s kreslenými postavičkami jak ze Space jamu je krok vedle. Potěšily rapové trička MM. Klasika! Dá se na to pořád podívat, ale jde to do kopru. ()