Když se najde tělo zašité v kravské kůži, vyšetřovatelka z Vratislavi zjistí, že vražd, které napodobují trýznivé popravy zločinců z 18. století, bude víc. (Netflix)

klukluka

Mory Vratislavi jsou vzácným případem filmu, kdy pochopitelně jako člověk vůbec nevěřím tomu, že by se to v reálu mohlo odehrát tímto způsobem a v této podobě, ale jako diváka mě tím tvůrci dokázali zaujmout a ztvárnili to tak, že říkám: “Jo, tohle fungovalo.” Sám jsem z toho překvapenej, ze začátku jsem se navzdory jménu Patryka Vegy bál, že to bude hrozná hovadina, ale ten chlap mě zase dostal. Výborný, fakt. ()

Warhorr

Další velice slušný filmařský počin od našich sousedů, kterých v poslední době přibývá více a více. Dal bych i plný počet bodů, bohužel mě však sraly naprosto stupidní herci, respektive herecké výkony a scénář. ''Toč to, třeba ji kopne''. Škoda, že ji kůň vážně nekopnul a neschytala tak pořádný headshot protože hlavní vyšetřovatelka byla na ránu nejvíce. Její parťák, dělající si selfíčka jak nějaký dement jakbysmet a v poslední řadě i otravná televizní reportérka. Zklamání se trošičku dostavilo i v tom, že vrah je znám od půlky filmu. U kriminálek tohoto typu mám prostě rád na konci nějaký mindfuck při odhalení pachatele. A teď to nejlepší. Kamera je suprová, zápletka/příběh originální a gore sakra slušně od poláků překvapil, hlavně scény v pitevně, u kterých bych nejedl pomalu ani pytlík brambůrek. Všechny oběti dostaly řádně naloženo a kusy těl ve městě jen létaly. Gilotina v akci to nakonec pěkně završila. Kdyby byla možnost tak dám 3,5/5, hold to nejde a přimhouřím tak oči když to jsou ti naši kamarádi. 4/5. ()

Hoyt

Rozjezd tohoto filmu je jako z říše snů. Perfektní dialogy, charaktery a hlavně tempo mě neskutečně zaujalo. Bylo jasné, že toto tempo nemůže vydržet celou dobu ale to se kupodivu nestalo. K nejvyššímu hodnocení chybí jen více napětí, tajemna a o kapku lepší scénář. Jméno Patryk Vega pro mě bylo zatím naprosto neznámé a určitě si něco dalšího od tohoto nevšedního tvůrce seženu. Zatím hodně silné 4*. ()

jedna_vrana

Detektívka, čo sa sľubne rozbieha v štýle kultového „Seven“ vás spočiatku pohltí. Potom však nastáva prudký zlom a príbeh sa zvrtne do neuveriteľného vyústenia a prekombinovaných dôvodov zločinu. Niektoré scény (utekajúce kone) sú až amatérske. Výsledok – premrhaný potenciál v mnohých filmárskych oblastiach – obsadenie, dialógy, kamera, strih. ()

Malarkey

Moje první setkání s filmařským řemeslem Patryka Vegy a rovnou solidní nářez. Plagi Breslau jede na vlně mysteriózního krimi thrilleru, kde je v hlavní roli postava vyšetřovatelky, která je stejně tak extravagantní, jako snad naposled Lisbeth Salander v trilogii Milenium…a to prosím pěkně mluvím o té originální švédské verzi. No a té se ve Vratislavi kupí každý den jedna vražda, takže je jasné, že má co dočinění se sériovým vrahem. Líbilo se mi prostředí Vratislavy, které je samo o sobě nádherné a rozhodně stojí i za navštívení. Tady Wroclawi režisér se sériovým vrahem reklamu úplně neudělal, ale myslím si, že některé záběry na město si pozornost rozhodně zasloužily. Navíc atmosféra jak z legendárního kousku Sedm od Finchera dokazuje, že Poláci jsou v dnešní době prostě evropští filmoví bozi. Super ponurost! ()

• Jak je již zvykem ve filmech Patryka Vegy, tak i v tomto snímku můžeme zahlédnout hned několik vozů české značky Škoda. (Skarface)
  • V autentických záběrech ze závodu nejvyšší polské plochodrážní ligy mezi Spartou Wroclaw a Wlokniarzem Czestochowa se mihne i český reprezentant Václav Milík, který v době natáčení filmu hájil barvy domácí Sparty. (klida)