Libenjyeo

Dvanáct asijských zemí využívá ostrov v Indickém oceánu jako vězení pro obzvlášť těžké zločince, kteří tam jsou ponecháni sami sobě napospas. Za vyvraždění zločineckého syndikátu CRK je tam poslán i bývalý agent Interpolu Kim Yul (Bruce Khan). Jediným jeho cílem je najít Carlose Kuhna (Hee-soon Park) a zabít ho, aby pomstil smrt své rodiny. Dostat se k němu přes všechny jeho poskoky ovšem nebude lehké. (LangiJ)

Lacike

Dalsia bezdejova mlaticka v style rannych filmov Tonyho Jaa. Nejaky chlap tam vymlati cely ostrov zloduchov. A je uplne jedno ci je to kvôli slonovi alebo pomste za smrt bratranca z druheho kolena. Uplne vam staci precitat si uvodny vysvetlovaci titulok a viete o deji vsetko. Postavy vam proste budu uplne u prdele. No a bitky? Vau, bitky. Tie tiez za vela nestoja. Väcsinou su trapne zrychlovane, vdaka comu je evidentne, ze chvaty tocili pomalicky v kludku, aby sa nikto nezranil. Udery postradaju tvrdost a neraz dopadaju mimo zaber kamery. Ale sem tam sa tu predsalen najde trochu narocnejsi chvat, ktory trumfne cely The Night Comes for Us zalozeny na CGI gorefeste. Ale gore je tu tiez dostatok. Lavor, ktorym som si podlozil TV, sa mi naplnil krvou dostatocne. Takze vysledkom je film vhodny len pre fanusikov priamociarej krvavej akcie. 3/10. ()

kenkaku

Teda... mé hodnocení přidalo procento :). To už se mi dlouho nestalo hodnotit film který moc lidí nevidělo. Ani se nedivím. Je to hodně specifický film. Velmi dobře natočené bojové scény, s krví se (na korejskou mlátičku) šetří a občasné komické výstupy působí... divně. Takové ty grotesky, kde se hodně přehrává v kontrastu drsné řežby (při natáčení jeden z herců zemřel) opravdu působí zvláštně. Plus jeden neví co si myslet o té scéně v titulcích. Přesto má něco do sebe. ()

Magika82

Chápu, že v Jižní Koreji nyní probíhají ještě více vystupňované emoční vlny nejistoty stran Severní Koreje a USA. Ale píši-li knihu, scénář, atd., musím se soustředit a oprostit se od okolního světa tím, že má mysl ve chvílích tvorby pomíjí okolní dění světa. V tomto případě scénáristé a režisér selhali více, než GPS nabádající vás k odbočení doleva, přestože se právě nacházíte na hlavní třídě s dvojitou čárou a po vaší levé straně se táhne pouze souvislá řada domů a obchodů... Budiž jinak poměrně šovinistickým asiatům ke cti, že jedinou postavu mající rozum v pořádku, přiřadili ženě. Jediná s rozumem mezi kriminálníky na ostrově odsouzenců. Ovšem, že by většina z mužských odsouzenců mohla kdy spáchat zločin hodný doživotního trestu, je již od prvních scén více než nepravděpodobné. A zřejmě proto se zde z pěnivých vln oceánu vynoří mužská Afrodité ve svěrací kazajce a maskou Hanibala Lectera. S rozumem a znalostmi umění všech způsobů boje Athény sem přichází pomstít vraždu své ženy a dcery. A zatím co jeho výraz zatvrzelosti ve tváři vydrží od počátku do konce tak, jako za trest v kamennou sochu proměněnému Narcisi bohyní Afrodité, následuje ho banda přitroublých hlupců. Jejich chyby napravuje svým lukem a šípy ona moudrá žena, nad níž by zaplesalo i srdce bohyně Artemidy... A jediný, kdo zde občas snad na okamžik přivolá smích, je již poněkud demencí trpící léčitel v pokročilém věku... Sečteno, podtrženo: Neurazí, ani nepohladí duši. Snímek o dvě řady nižší oproti jiným jihokorejským snímkům. 60%, 3 hvězdy, leč s odřenýma ušima... ()

JASON_X

Filmová anotace bohužel zamlčela jednu podstatnou informaci - jakási tajemná síla těm "dobrým" obyvatelům ostrova požírá mozek a oni se tudíž až na jednu ženskou výjimku chovají jako mentálně retardovaní dementi. Jejich projevy asi měly být vtipné, ale nesmál jsem se, spíš zalykal trapností. Pak jsou tam ovšem naštěstí ještě ti zlí, kteří se tváří fakt děsně hustě a jsou to vlastně jen takové sadistické lidostroje na zabíjení. Třeba dvoumetrový Opičák, snad Sergej. Nebo Lukostřelka, ty její zlounské grimasy byly až horrorové a přitom to byla docela hezká holka. Nebo Hrbáč. Nebo Hezoun. A jejich ohněm znetvořený Šéf. Prostě fajn sestava. Ale jelikož po nich jde nemluvný Mstitel, bývalý policajt a nehorázný nabušenec, radši si na nikoho z nich nesázejte... Některé řežby jsou bohužel obligátně zprzněny skákající kamerou a fernetickým (sic) střihem, jiné se však povedly a nedělají příliš ostudu pověstné korejské syrovosti. A protože na ostrově není jediná bouchačka, rube se hezky postaru, poctivě, tělo na tělo. Bruce Khan je řízek a i když mu je pade, figuru má jako třicátník a všechny zmetky hravě seřeže na jednu hromadu. Bohužel kvůli šaškujícím vesničanům, otravné holčičce, hrozné kameře a zjevnému zrychlování fightů je to jen lepší průměr a podruhé už asi nikdy ne-e. ()

EvilPhoEniX

Lee Seung-won je neznámý režisér, který nemá příliš zkušeností, ale natočil jeden z nejlepších akčních filmů, které Korea za poslední roky stvořila. Má to celkem slušný příběh o policistovi, který jde na izolovaný ostrov plný vězňů pomstít se vrahovi své rodiny, který tam vládne a loví ostatní přeživší. Bruce Khan je herec, o kterém jsem doteď neslyšel, ale jeho charisma a bojové schopnosti se dají srovnávat s těmi nejlepšími v oboru a záporák Park Hee-soon je celou dobu zakrytý odvazy od popálenin, takže toho až tak moc herecky nepředvede. Potěší i Yoon Jin-seo z Oldboye. K samotné akci mám jediné výhrady, že jí mohlo být víc, protože je absolutně skvostná. Jsou zde 4 větší akční sekvence, ale naštěstí hezky různorodé, takže si každý příjde na své. Slušné bylo vymlácení opuštěné věznice, geniální souboj s meči, neobvyklá přestřelka s luky a potom samotný final fight, který je samozřejmě vrcholem celého filmu. Tak náročnou choreografii jsem už dlouho neviděl a díky skvělé kameře si divák užívá každý úder,chvat,blok a já si opět pěkně zařval. Doufám, že Bruce Khana ještě uvidím, protože ten chlap je samuraj a Bruce Lee v jednom. Na plný počet mi chybělo rychlejší tempo a vadil mi občasný humor některých vězňů, jinak solidní událost a k soubojům se určitě budu vracet i v budoucnu. Netfixu děkuji za spolupráci s Asii a hlavně za titulky. 80% ()